רגע לפני רבע הגמר (חמישי, 21:15, קשת 12), עדן זהר סיון הודחה אמש (שני) מ"הכוכב הבא לאירוויזיון 2020" וזאת אחרי שהפסידה בדו קרב מול אור עמרמי ברוקמן. הביצוע שלה לשיר Shape of You של אד שירן, זכה לביקורות שליליות מצד השופטים ולארבעה אדומים מהם.

זהר סיון סיכמה ב"חדשות הבוקר" את הדרך המרגשת שעברה בתחרות: "זו אבן דרך עבורי. החיים שלי לא התחילו או הסתיימו עם התוכנית, הקריירה המוזיקלית שלי התחילה הרבה קודם", אמרה הזמרת, "זאת חוויה לא פשוטה, אבל הרוב היה מדהים והייתה לי חוויה מטורפת על הבמה. בסדר, השופטים לא התחברו, אבל הקהל דווקא אהב ולי היה מאוד כיף ומרגש".

זהר סיון התייחסה לבחירת השירים שלה בתוכנית, שהיו מי שכינו אותה 'נועזת': "אני עומדת מאחורי כל שיר שבחרתי. אני לא רק זמרת, אני גם מוזיקאית ואלה הדברים שאני אוהבת לעשות. הייתי מעורבת בעיבודים ובבחירת השירים שלי והם יצגו וביטאו את מי שאני במאה אחוז. אנשים חשבו שבכל פעם עשיתי משהו אחר, שאולי השתניתי בגלל ששיניתי את השיער, אבל ממש לא הרגשתי ככה".

לקחת את ההדחה מאוד בפרופורציות. כמה זה קשור לעובדה שגדלת בבית עם אמא מאוד מפורסמת, מסקי שיברו?
"זה עוזר מאוד. גדלתי בבית שבו אמא תמיד לקחה את הדברים בפרופורציות. היא אמרה, 'סבבה, אני שחקנית ומפורסמת, אבל אני גם אמא'. בבית הכל היה רגיל לחלוטין ולא היה מקום שהרגשתי בו לא בנוח. אני יודעת איך להתמודד עם העולם הזה כי יש לי את התמיכה מהבית".

מה אמא אמרה לך אחרי ההדחה?
"היא אמרה, 'כל הכבוד, אני אוהבת אותך, תמשיכי בדרך שלך'. הכל עוד יקרה, לאט לאט. מתחילות להיווצר כל מיני אפשרויות".