הם צלחו את האודישנים, שרדו את הדו קרבים והקפידו מאז להרים בכל פעם הופעה היסטרית, אבל היום זה הרגע שהם חיכו לו כל העונה. אור עמרמי ברוקמן, אלה-לי להב, גאיה שאקי ועדן אלנה – בסוף הערב אחד מהם יוכרז כמנצח הגדול של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 (הערב ב-21:00, קשת 12), שגם ייצג את ישראל בתחרות הזמר האירופית.

אבל עוד לפני ההכרזה הדרמטית, יעלו לבמה שופטי התחרות סטטיק ובן אל כדי לעשות קצת היסטוריה בעצמם. זו לא תהיה הפעם הראשונה שהם מופיעים באירוע הגמר ולמען האמת, הדבר כבר הפך לסוג של מסורת. בשנים הקודמות השניים פרגנו לקהל ולצופים בבית ההופעות ללהיטים שלהם "זהב" ו-"נמסטה", אבל השנה הם החליטו להעלות את הרף ולהופיע לראשונה על הבמה עם הלהיט הבינלאומי החדש שלהם "Further Up". 

ומה חוץ מההופעה המדוברת מחכה לנו באירוע הגמר השנה? בשלב הזה אנחנו יכולים לגלות לכם שאת הערב עצמו יפתחו ארבעת הפיינליסטים עם ביצוע משותף לשיר "Hall Of Fame" של The Script, ולאחר מכן השופטים איתי לוי ושירי מימון יבצעו על הבמה מחרוזת מיוחדת שמורכבת משירים של השניים.

אירועי הגמר של הכוכב הבא לאירוויזיון מאז ומעולם היו מלאים בכוכבים וסיפקו המון ביצועים ורגעים בלתי נשכחים, אז עד שנגלה הערב אילו רגעים יכנסו להיכל התהילה של התחרות, צפינו שוב באירועי הגמר של השנים הקודמות ובחרנו כמה רגעים אייקוניים שנזכור לנצח.

הקרן הנוצצת של נטע ברזילי

שנה אחרי הזכייה ההיסטורית של נטע ברזילי בכוכב הבא לאירוויזיון 2018, חזרה הכוכבת הבינלאומית לחלוק כבוד עם הבמה שסללה את דרכה לתחרות האירופית והופיעה עם השיר "באסה סבבה" מול כל עם ישראל בשמלה ורודה מוגזמת וקרן שמודבקת לה לשיער. היסטרי!

המחזמר של אסי עזר ורותם סלע

בסופה של העונה הרביעית נדבקו מנחי הכוכב הבא בחיידק המחזמר, שגרם להם לפתוח את אירוע הגמר בביצוע מקורי למיוזיקל בהשראת התחרות. האם יש סיכוי שהצמד ירים קאמבק?

מרגי מחנך את כולנו לזהירות בדרכים

הוא אמנם לא קטף את תואר "הזוכה", אבל ליהונתן מרגי לקח בדיוק שנייה וחצי אחרי אירוע הגמר כדי להפוך לכוכב פופ עולה. שנה אחרי, הוא חזר לבמה שגילתה אותו, לבוש מכף רגל ועד ראש בלבוש זרחני כדי לשיר את "הזוג הזה", קצת לפני שכולכם ידעתם אותו בעל פה.

שפיטה קוברת לכולם

 

היא הגיעה הכי קרוב לניצחון שרק אפשר, אבל שפיטה נשארה בסוף מחוץ למשחק והשאירה מאחוריה ים של ביצועים מושלמים וזיכרונות מצחיקים. "בין אם אתם שרופים עלי או מתים לשרוף אותי, אתם לא יכולים להתכחש אליי", אמרה בסיכום העונה שלה, ולא הייתה יכולה להיות יותר צודקת.

האיחוד ההיסטורי של להקת היי פייב

לפני ארבע שנים כולם חיכו וציפו למופע האיחוד של להקת הבנים הכי מצליחה בישראל, אבל החיים עצמם קרו בדרך והמופע מעולם לא התקיים. קצת לפני שרשרת האירועים הטראגיים, הגיעו כל חמשת חברי ההרכב לאירוע הגמר של הכוכב הבא לאירוויזיון 2016 וביצעו מחרוזת להיטים שהשאירה אותנו עד היום עם טעם של עוד.