23:38 - עדן אלנה היא הזוכה של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020

אחרי עונה שלמה של דו קרבים מותחים, הדחות מפתיעות ואירוע גמר נוצץ אחד, סוף סוף אפשר להכריז על הזוכה הגדולה של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020: עדן אלנה. "תודה רבה לקהל, תודה רבה על כל התמיכה, אתם לא מבינים כמה זה מרגש אותי", אמרה רגע לאחר ההכרזה. בסיום שלב ההצבעות ולאחר שקלול תוצאות השופטים והקהל הגיעה עדן למקום הראשון עם 260 נקודות. אל המקום השני הגיעה אלה-לי להב עם 182 נקודות, ואל המקום השלישי הגיע אור עמרמי ברוקמן עם 158 נקודות. גאיה שאקי, שלא עלתה לתלת קרב, הגיעה למקום הרביעי והמכובד.

עדן אלנה היא הזוכה הגדולה של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 (צילום: אורטל דהן)
קבלו את הזוכה הגדולה. עדן אלנה | צילום: אורטל דהן
עדן אלנה היא הזוכה הגדולה של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 (צילום: אורטל דהן)
בתוך הקונפטי. עדן אלנה | צילום: אורטל דהן

23:35 - במקום השלישי: אור עמרמי ברוקמן

אתם קבעתם שאור עמרמי ברוקמן הגיע למקום השלישי והמכובד של גמר הכוכב הבא לאירוויזיון 2020.

23:30 - סטטיק ובן אל מבעירים את האולפן

עד שהתוצאות שלכם יספרו ויגיעו, סטטיק ובן אל עלו עם הלהיט הבינלאומי שלהם, שהקליטו יחד עם הראפר פיטבול - "Further Up". אנחנו באוויר פה.

מאחורי הקלעים של גמר הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 (צילום: אורטל דהן, מאקו)
סטטיק ובן אל מבעירים את האולפן | צילום: אורטל דהן, מאקו

23:15 – ההצבעה נסגרה

השופטים סיימנו להצביע, ומכאן המשכנו לנקודת השיפוט הראשונה, שכללה את מרגול, גל אוחובסקי וצדי צרפתי, שהעניקו את הדוז פואה שלהם לעדן. בנקודת השיפוט הבאה חיכתה לנו נטע ברזילי, שהביאה את 12 הנקודות שלה לאלה-לי. צביקה פיק, קובי אשרת ויואב גינאי העניקו דוז פואה לעדן, ובנקודת השיפוט האחרונה, שכללה את סתיו בגר וג'ורדי סיכמו עם 12 נקודות לאור. מצב הנקודות נכון לשעה זו: עדן במקום הראשון עם 110 נקודות, אחריה אור עם 98 נקודות ובמקום השלישי אלה-לי עם 92 נקודות. מרגע זה, ההצבעה נסגרה, ועכשיו נשאר רק לספור את ההצבעות שלכם בבית, ולהכריז מי יהיה הזוכה של העונה.

23:10 - השופטים מצביעים

אחרי ערב מלא בביצועים מטורפים, דמעות ורגעים מותחים שהשאירו אותנו עם פה פעור, הגיע הזמן לתוצאות השופטים. קרן הביאה את הדוז פואה שלה לאור, אסף עם 12 נקודות לאלה-לי ואילו סטטיק, איתי, שירי ובן אל העניקו את הדוז פואה לעדן. מה ששם את עדן במקום הראשון עם 68 נקודות, אחריה בתיקו בין אלה-לי ואור עם 56 נקודות. מכא,ן ממשיכים לתוצאות נקודות השיפוט.

23:00 - קבלו את איתי לוי ושירי מימון

עד שנגלה מה התוצאות הגורליות, איתי לוי ושירי מימון, השופטים של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020, עלו לבמה עם מחרוזת להיטים ושרפו את האולפן לגמרי. אנחנו נשארנו בלי נשימה פה.

מאחורי הקלעים של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 (צילום: אורטל דהן, מאקו)
שורפים את הבמה. איתי לוי ושירי מימון | צילום: אורטל דהן, מאקו

22:45 - זמן להצביע

כל הביצועים מאחורינו, ועכשיו זה הזמן שלכם. ההצבעות פתוחות, הצביעו לזוכה הגדול של העונה והאחד או האחת שתרצו שייצגו אותנו באירוויזיון 2020.

22:30 – התלת קרב הגורלי יצא לדרך

אור עמרמי ברוקמן הוא הראשון לשיר בתלת קרב האחרון של העונה, עם ביצוע לשיר "האם להיות בך מאוהב" של אביב גפן. מיד אחריו אלה-לי להב עם "Roar" של קטי פרי ועדן אלנה עם "Halo" של ביונסה. רק בסופם של הביצועים, יפתחו ההצבעות וכולנו נגלה מי יהיה הזוכה הגדול. רגע האמת, הנה אנחנו מגיעים.

22:15 - יש לנו שלישיית גמר: קבלו את אור עמרמי ברוקמן, אלה-לי להב ועדן אלנה

אירוע הגמר של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 כבר בעיצומו, ולאחר שני דו קרבים מותחים במיוחד, זה קרה: אור עמרמי ברוקמן, אלה-לי להב ועדן אלנה הם שלישיית הגמר של התוכנית. מי שהגיעה למקום הרביעי והמכובד היא גאיה שאקי. איתי נפרד ממנה במילים חמות: "אני אשמח לארח אותך באחת ההופעות שלי".

מיד השלושה יתחרו בתלת קרב על הסיכוי לייצג אותנו בתחרות האירופית, מי זה יהיה? רק אתם קובעים. שימו לב, ההצבעה לזוכה שלכם תיפתח רק בסוף שלושת הביצועים.

שלישיית הגמר (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12)
קבלו את שלישיית הגמר של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12
המודח הראשון של הגמר (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12)
גאיה ברגע ההדחה | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12

22:05 - אלה-לי להב היא המנצחת בדו קרב השני

אחרי הביצוע של אלה-לי, עלתה גאיה עם השיר "My Immortal" של להקת אוונאסנס. היא השיגה 61 אחוזים מהקהל והשופטים, וגרפה פה אחד חמישה כחולים. למרות זאת, היא לא הצליחה להרים את המסך ואלה-לי היא האחת שמצטרפת לאור ועולה לתלת קרב הגורלי. מיד תפתח ההצבעה להציל את האחת שלכם – מי זו תהיה עדן או גאיה? אתם קובעים.

בינתיים, נועה קירל עלתה לבמה והפציצה עם ביצוע ללהיט שלה - "פאוץ'". אתם רוצים לראות את זה.

21:55 - הדו קרב השני יצא לדרך

גם הדו קרב השני יצא לדרך, כשהפעם היו אלה גאיה ואלה-לי שמתחרות זו בזו, לא לפני סיכום העונה שלהן. ראשונה לעלות הייתה אלה-לי, שביצעה את השיר "Into You" של אריאנה גרנדה, הפעם בגרסה קצבית, והשיגה 75 אחוזים מהקהל והשופטים. היא קיבלה שלושה כחולים מקרן, אסף וסטטיק ובן אל, ומנגד, שני אדומים משירי מימון ואיתי לוי.

21:45 - אור עמרמי ברוקמן הוא המנצח בדו קרב הראשון

אחרי הביצוע של עדן עלה אור עם ביצוע לשיר "אבא" של שלומי שבת, הוא הרים את המסך עם 73 אחוזים, וקיבל גם כן ארבעה כחולים מהשופטים ואדום מאמדורסקי. בכך אור הפך למנצח הראשון שעלה לתלת קרב הגורלי, מה שהעמיד את עדן בסכנת הדחה. לאחר הדו קרב הבא, נגלה מי יצטרף לאור ומי יתמודד מול עדן.

21:35 - הדו קרב הראשון יצא לדרך

הדו קרב הראשון של העונה התחיל, כשאור ועדן הם הראשונים לשיר זה מול זו, לא לפני שסיכמו את העונה בדקה וחצי. ראשונה לעלות הייתה עדן אלנה, שביצעה את השיר "Where Have You Been" של ריהאנה, והשיגה 66 אחוזים מהקהל והשופטים. היא קיבלה ארבעה כחולים, כאשר אסף היה היחיד בשולחן ששם לה אדום, בטענה שהביצוע לא היה מדויק. עכשיו אנחנו מחכים לראות מה יקרה בביצוע של אור.

21:15 - בפעם האחרונה: רביעיית הגמר בביצוע משותף

אירוע הגמר יצא לדרך, ואחרי שכל השופטים התיישבו במקומות שלהם, הפיינליסטים עלו לבמה לביצוע משותף ואחרון ל"Hall Of Fame" של להקת The Script. פייר, התרגשנו.

גאיה שאקי שיר ראשון (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12)
גאיה שאקי | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12
עדן אלנה שיר ראשון (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12)
עדן אלנה | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12
אלה לי להב שיר ראשון (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12)
אלה-לי להב | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12
אור עמרמי ברוקמן שיר ראשון (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12)
אור עמרמי ברוקמן | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12

 21:00 – אירוע הגמר, מתחילים

הנה זה קורה, אירוע הגמר של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 יצא לדרך, ממש עוד מעט, יעלו לבמה ארבעת הפיינליסטים, אלה-לי, עדן, גאיה ואור ויבצעו את שירי הגמר שלהם. מי יתמודד מול מי בדו קרב, ואלו פיינליסטים ייכנסו לשלישייה האחרונה? הצטרפו עכשיו לשידור.

אסי ורותם באירוע הגמר (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12)
יוצאים לדרך. אסי עזר ורותם סלע | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12

20:45 – כולם כבר במקומות, עוד רגע מתחילים

המיקרופונים כבר מכוונים, המצלמות עוד רגע נדלקות וממש עוד כמה דקות נזכה לראות את הפיינליסטים בביצועי הגמר המרגשים. פאנל השופטים כבר התמקם מאחורי השולחן, אסי ורותם על הבמה ומה איתכם? הכינו את אפליקציית mako כדי להצביע ולהשפיע על הצבעת הגמר.

20:10 - רותם סלע: "אם היינו יכולים לשלוח את כולם היינו עושים את זה" 

בזמן שהפיינליסטים עושים חזרות אחרונות ולוקחים כמה נשימות עמוקות לפני האירוע המכריע, מצאה המנחה, רותם סלע, כמה דקות פנויות בתוך הערב העמוס, כדי לשוחח עם עודד בן עמי, לו סיפרה על התחושות שלה לפני הגמר. "אתה לא יודע כמה אני לחוצה אם להיות כנה", אמרה רותם, "יש נטייה שחוזרת על עצמה כל עונה לשכוח את מה שהיה בעונה שעברה, ולהגיד שהעונה הנוכחית היא טובה, אבל אני שמחה שזה ככה כי כנראה אנחנו הולכים ומשתפרים בכל פעם".

רותם נשאלה מי לטעמה הכי ראוי לייצג את ישראל באירוויזיון, אבל סירבה לתת שם ספציפי. "כל אחד מהם מוכשר, אנחנו בבעיה העונה. אם רק היינו יכולים לשלוח את כולם היינו עושים את זה. אני מאוד מחוברת אליהם עברנו איתם דרך. בגלל שרובם צעירים זו חוויה לא פשוטה, עוצמתית ומטלטלת שתמיד היינו צריכים להיות ברגע הנכון ולאסוף אותם ברגעים מסוימים". 

בעוד המנחה מתראיינת מאחורי הקלעים, ניגש אסף לשולחן השופטים והחליט לנצל את ההזדמנות כדי למסור מסר לצופים. "עוד מעט מתחילים והיום זה היום", אמר, "הכל מוכן, האדום מוכן ואני מוכן". אם האדום מוכן, אז אנחנו רגועים. 

19:00 - גאיה שאקי מקבלת חיזוק בלתי צפוי

אחרי שעיריית תל אביב וירושלים שלחו חיזוקים ליקירי העיר שמתמודדים הערב בגמר הכוכב הבא לאירוויזיון 2020, מגיע תורה של מועצה אזורית חבל מודיעין להרים לגאיה. "לא בכל יום מגיעה בת יישוב שלנו לגמר הכוכב הבא", כתבו בעמוד הפייסבוק שלהם, "גאיה שלנו ממושב חדיד עברה דרך ארוכה מאוד והגיעה לגמר. מחזיקים אצבעות ועוזרים לגאיה לייצג את מדינת ישראל בהולנד".

18:45 - עיריית ירושלים מאחלת בהצלחה לעדן אלנה 

אחרי שעיריית תל אביב העלתה פוסט עם איחולי הצלחה לאור, מנצלת את הרשת החברתית גם עיריית ירושלים עם פוסט מפרגן משלה. "דחוף! עדן אלנה הקטמונית המושלמת הערב בגמר הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", כתבו, "אנחנו מתרגשות ברמות של איתי לוי עומד על שולחן. מי שלא מצביע לעדן לא מקבל הנחה בארנונה סורי". 

18:20 - משפחות הפיינליסטים מגיעות לאולפנים

ההכנות לאירוע הגמר של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 נמצאות בעיצומן. בזמן שמאחורי הקלעים הפיינליסטים בוחרים בגדים, מסיימים להתאפר ועושים חזרות אחרונות לביצועים שלהם הערב, אל הגרין רום מתחילים להגיע קרובי המשפחה והחברים שלהם. 

מאחורי הקלעים גמר הכוכב הבא (צילום: אורטל דהן)
בני משפחתן של עדן אלנה וגאיה שאקי | צילום: אורטל דהן

עד עכשיו התמקמו במקומות שלהם בני משפחתן של גאיה ועדן, מתמודדי הנבחרת דוראל סעדון, לואי עלי, רביב כנר, ענג ישראל ואוהד שרגאי, וגם חברי הנבחרת הצעירים של "בית ספר למוסיקה", שתעלה בקרוב למסכים בקשת 12. 

מאחורי הקלעים גמר הכוכב הבא (צילום: אורטל דהן)
גם ענג ישראל בודקת שהאפליקציה מוכנה לקראת ההצבעה | צילום: אורטל דהן
מאחורי הקלעים גמר הכוכב הבא (צילום: אורטל דהן)
דוראל, רביב ולואי מכינים את הדגלים לערב הגמר | צילום: אורטל דהן
מאחורי הקלעים גמר הכוכב הבא (צילום: אורטל דהן)
גם נבחרת "בית ספר למוסיקה" הגיעה לעודד את הפיינליסטים | צילום: אורטל דהן

במקביל, העלתה עיריית תל אביב פוסט תמיכה באחד הפיינליסטים מבלי לציין את שמו. "אנחנו לא נוהגים לקדם תכניות טלוויזיה בעמוד הזה", כתבו, "אז פשוט נאחל המון בהצלחה לכל מי שמתמודד היום בגמר של תוכנית ריאליטי שירה, שהוא ג'ינג'י בן 17 מתל אביב-יפו, בוגר להקת צעירי תל אביב ושהשם שלו מתחרז עם השם של השחקן גבי עמרני". יש לכם ניחוש אחד. 

17:45 - טיל: איתי לוי מברך את הפיינליסטים

גם איתי הגיע כדי לאחל לרביעיית הגמר בהצלחה: "ההכנות בעיצומן, הגמר הגדול הערב ב-21:00. בהצלחה לכל הפיינליסטים, אוהב אתכם, יהיה טיל". אז מה אתם אומרים על האאוטפיט שלו? ואיך התלבושות של אור ושירי?

מאחורי הקלעים גמר הכוכב הבא (צילום: אורטל דהן)
ברמות של חתן. אור עמרמי ברוקמן | צילום: אורטל דהן
מאחורי הקלעים גמר הכוכב הבא (צילום: אורטל דהן)
קיס קיס. איתי לוי ושירי מימון | צילום: אורטל דהן

17:10 - תגידו שלום: נועה קירל גם כאן

אם חשבתם שרק אסי והפיינליסטים מתכוננים במרץ, כדאי שתחשבו שוב. כי הכוכבת עם הסטייל הכי מטורף שיש (נועה קירל, כן?), גם כן מתכוננת לקראת הנאמבר שלה. וזה מה שיש לה להגיד: "אנחנו כאן בהכנות לגמר כמו שאתם רואים לנאמבר שלי של פאוץ, שזה הולך להיות מעניין, תבואו". באמת תבואו.

17:00 - מי הצטרף לחדר האיפור של הפיינליסטיות?

ההכנות מאחורי הקלעים עדיין בעיצומן, ומי שהצטרף לחדר האיפור של הפיינליסטיות הוא האחד והיחיד, אסי עזר. שם הוא הצטלם לו לסלפי מול המראה וכמובן לא ויתר לאלה-לי על חיוך נוסף. 

מאחורי הקלעים גמר הכוכב הבא (צילום: אורטל דהן)
איפה החיוך? עדן אלנה | צילום: אורטל דהן
מאחורי הקלעים גמר הכוכב הבא (צילום: אורטל דהן)
התאהבנו בשיער. גאיה שאקי | צילום: אורטל דהן
מאחורי הקלעים גמר הכוכב הבא (צילום: אורטל דהן)
מה אתה הולך לשיר שם? אור עמרמי ברוקמן | צילום: אורטל דהן
מאחורי הקלעים גמר הכוכב הבא (צילום: אורטל דהן)
תגידו צ'יז. אלה-לי להב ואסי עזר | צילום: אורטל דהן

16:00 - ההכנות לגמר החגיגי מתחילות

השופטים בחדר האיפור, התפאורה של הבמה כבר עומדת, בדיקות הסאונד מצלצלות ברקע וארבעה פיינליסטים נרגשים כבר מחממים את הקול לקראת רגע האמת של העונה - אירוע הגמר של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020. השידור החי יחל הערב ב-21:00 (קשת 12), בו נגלה מי יהיה הזוכה הגדול והאחד שייצג אותנו בתחרות האירופית שתשודר במאי בכאן 11. כבר במשדר אמש (שני) חשפה רביעיית הגמר אלו שירים הם עומדים לבצע, והיום הם יעלו בזה אחר זה להתחרות על התואר הנכסף.

>> ההצבעה המוקדמת נפתחה, לחצו כאן והצביעו לזוכה שלכם

אבל לפני שכל זה קורה, אתם מוזמנים להתעדכן כאן אחר העדכונים שמגיעים ישירות מאחורי הקלעים של הגמר. אם עדיין לא הצבעתם, שימו לב, כדי להצביע ולהשפיע על תוצאות הגמר, עליכם לוודא שאפליקציית mako מותקנת על מכשיר הסמארטפון שלכם, ולהיכנס ללינק ההצבעות. כרגע ההצבעה המוקדמת לזוכה שלכם כבר פתוחה, והיא תיסגר עם תחילת השידור ב-21:00, אז תיפתח הצבעת הגמר שבסופה כולנו נגלה מי יהיה המנצח של העונה. 

>> איך מצביעים באירוע הגמר של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020? כל הפרטים

בינתיים, תפסנו את הפיינליסטים שלנו מתאפרים להם לקראת הרגע הגדול. אז מה נסגר עם התלבושת של אלנה (איפה אסי עזר, איפה?) ומי עוד מתאפרות לצידה? התחלנו.

מאחורי הקלעים גמר הכוכב הבא (צילום: אורטל דהן)
מה עם התלבושת עדן? | צילום: אורטל דהן
מאחורי הקלעים גמר הכוכב הבא (צילום: אורטל דהן)
אפשר להציץ? אלה-לי להב מתאפרת | צילום: אורטל דהן
מאחורי הקלעים גמר הכוכב הבא (צילום: אורטל דהן)
שייצא ישר, כן? גאיה שאקי באיפור | צילום: אורטל דהן