הם עברו את שלב האודישנים, התחרו זה מול זה בדו קרבים גורליים, ועכשיו סוף סוף אפשר להכריז: גאיה שאקי, אור עמרמי ברוקמן, אלה-לי להב ועדן אלנה הם רביעיית הגמר של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020. באירוע הגמר שייערך בשידור חי ביום שלישי (21:00, קשת 12), נגלה מי יהיה הזוכה של העונה, והאחד או האחת שייצגו אותנו על הבמה הגדולה באירופה, בתחרות שתשודר בכאן 11 במאי הקרוב.

>> אל תפספסו את כל מה שקורה ב"הכוכב הבא לאירוויזיון 2020"

רגע לפני שזה קורה, בואו נראה מה בדיוק היה לנו הערב. התחלנו עם שני דו קרבים ראש בראש, כאשר בראשון רביב כנר ניצח את שאקי, מה שהעמיד אותה בסכנת הדחה. בדו קרב השני, התחרו עמרמי ברוקמן ומורן אהרוני, כשהאחרונה סיפרה שהיא מקוררת מזה שבועיים, ואינה במיטבה. הראשון ניצח וכך השופטים נדרשו להכריע את מי ישלחו הביתה – אהרוני או שאקי?

>> איך מצביעים באירוע הגמר של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020? כל הפרטים

למרות שסומנה כמתמודדת מובילה לאורך העונה, השופטים החליטו שהביצוע של הערב (ראשון) הוא זה שיכריע את התוצאה ובסופו של דבר מורן אהרוני היא זו שהודחה רגע לפני הגמר. "הייתה לי חוויה סופר מדהימה, אני חושבת שהלכתי פה חצי שיכורה חצי מאוהבת", אהרוני הודתה על ההזדמנות שניתנה לה לחזור לקדמת הבמה, "כשהגעתי לתוכנית הבנתי שאני מתגעגעת. תודה, היה לי כיף".

>> כל הביצועים הבולטים של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 מחכים לכם באפל מיוזיק, ספוטיפיי ודיזר

בהמשך הערב, שלושת המתמודדים שנותרו בתחרות עלו לבמה בזה אחר זה לתלת קרב הגורלי, שיקבע מי תופס את שני הכרטיסים האחרונים לגמר. אחרי דקות מותחות במיוחד, היו אלה שאקי ועמרמי ברוקמן שקיבלו את הניקוד הכי גבוה, ובכך השופטים נפרדו מרביב כנר. "הביצוע שהבאת עכשיו מוטט אותי וריסק אותי", קרן פלס הופתעה מהתוצאות ומיד רצה לחבק את רביב על הבמה, "אני מזמינה אותך להופעה שלי ולשיר איתי, לא לאחת, לכמה הופעות".