בחציו הראשון של העשור הנוכחי, לא היה חובב ספורט בישראל שלא ידע מי זה אלי בן דוד. עם זאת, סביר להניח שמעטים האנשים שכן היו מצליחים לזהות אותו ללא הפאה והשפם המיתולוגי של שוקו, הדמות אותה גילם בתכנית הספורט הסאטירית "בובה של לילה", שרצה במשך ארבע עונות. מלבד להיותו המנחה, בן דוד היה הכותב הראשי והאחראי גם על התופעה שנקראת ירון ברלד, שפרץ בתכנית.

אבל לפני ארבע שנים, רגע לפני שהעונה החדשה של "בובה של לילה" עמדה להצטלם, אשתו קיבלה ג'וב בפריז והוא החליט לארוז הכל ולטוס איתה ועם הילדים. "עשינו רילוקיישן באמצע הצילומים. אני לא אשכח שטסתי, הנחתי את הילדים וחזרתי לצילומים. במשך שנה וחצי הייתי חמישי עד שני בפריז ושני עד חמישי בארץ".

אלינור אגם בן דוד, אשתו של אלי ב-13 השנים האחרונות, היא שחקנית תיאטרון ממוצא בלגי. כשהיא הפכה לנספחת התרבות של ישראל בצרפת, הוא הפך עקר בית שמנותק מכל היצירה שלו, עד שהוא החליט לעשות מזה סדרה. בסדרה "הנספח", בן דוד משחק את עצמו בשינוי קל - הגיבור הוא נגן בלהקה, שבעקבות הקריירה של אשתו נאלץ לעבור איתה ועם הילדים לפריז.

כשנשאלה אלינור אם חשבה שיום אחד תהיה סדרה על סיפור החיים של המשפחה ענתה, "ברור. נראה לי שעוד לפני שזה קרה, הסדרה התחילה להתפתח. זה היה כל כך דרמטי שהיה ברור שחייבים לעשות מזה דרמה".

זה לא הפחיד אותך?
"כן. אני אשקר אם אני אגיד שלא. הכל הפחיד אותי ולקח זמן עד שהפחד עבר. לכל אחד תמיד היה את הספייס שלו ואף פעם לא העזנו להגיד 'לא' אחת לשני. שההצעה הגיעה, הדבר האחרון שאלי העז להגיד זה לא, גם אם הוא צעק את זה".

החיים החדשים של אלי בן דוד
הכותב שעזב בעקבות אשתו, בסדרה חדשה על חיו | צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12

המעבר לחו"ל לטובת קריירה של בן או בת הזוג הוא אירוע לא קל בכל מערכת יחסים רומנטית. יש כאלה שקורסים וכאלה שהולכים לטיפול זוגי, אך בן דוד בחר להתמודד עם זה דרך הכתיבה. כשנשאל אם היו רגעים בהם שאל את עצמו 'מה אני עושה פה'?, ענה: "מלא. בעיקר בשנתיים הראשונות. זה משליך על הבית, פתאום זה מייצר מתח עם האישה ופתאום יש סדק בבירת הרומנטיקה העולמית. אני פה לבד ואין עברית, שזה מרכיב מאוד חשוב בזהות של בן אדם. הלבד הזה הוליד את הסדרה".

לתפקיד של אשתו בסדרה, ליהק את השחקנית הצרפתייה אלואיז גודה. היא לא ידעה עברית, אבל למדה מספיק בשביל התפקיד תוך שלושה חודשים. העלילה התערבבה מעט בחיים האמתיים, והשחקנית הפריזאית הפכה לחברה טובה של יוצר הסדרה.

מלבד הקללות שלמדה מבן דוד, היא גם חוותה במהלך ביקורה בארץ את המציאות הישראלית העגומה – ביקור בממ"ד. "היא ראתה באינטרנט מה צריך לעשות. לצאת, לשכב על הרצפה וכו'", סיפר בן דוד.

למרות ההצלחה, יש חלום אחד שבן דוד עדיין לא הצליח לפצח – איך מחזירים את הדמויות של בובה של לילה לחיים? "לקחתי החלטה כואבת וקשה שאני מוותר על התכנית, ועד היום אני מת זה, אני מת לחזור לקרקס הזה. זה לא פשוט כי יש ילדים ויש פריז. בסופו של דבר הבית הוא איפה שהילדים ובת הזוג. להגיד לך שאני לא מת עכשיו להיות בארץ ולעשות "בובה של לילה?" אני אשקר, נורא בא לי".

בעוד חצי שנה אלינור מסיימת את תפקידה בפריז וכעת – הם צריכים לחשוב על הצעד הבא. "אנחנו בדיוק בשלב שהשאלות צפות. אנחנו צריכים לקחת החלטה גורלית איפה נעשה את הסדרה הבאה, אמרה אלינור, "אני הולכת אחריו הפעם".