בכל מצב אחר היינו מתים להתחלף עם השופטים של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020, אבל ככל שרגע בחירת הזוכה מתקרב, אפשר להודות שהאחריות על הכתפיים שלהם היא עצומה. ועוד עם ארבעה פיינליסטים כמו עדן אלנה, אלה-לי להב, גאיה שאקי ואור עמרמי ברוקמן, הבחירה היא כמעט בלתי אפשרית. אבל ג'וב זה ג'וב, ורגע לפני אירוע הגמר הגדול שייערך הערב (21:00, קשת 12) בשידור חי, שאלנו אותם איך הם מסכמים את העונה שהייתה. כן, אנחנו יודעים שהם בהכנות אחרונות, אבל ממש היינו חייבים, אז הנה התשובות שלהם.

מה הרגע שהכי התרגשתם ממנו?

איתי לוי: "אני חושב שהביצוע של פרי גנך של עומר אליהו. הסיפור ריגש אותי, וגם הבן אדם. ראיתי את עצמי, ואם יש שיר שאני כל הזמן רוצה לשיר אותו בהופעות, זה את פרי גנך. הוא נוגע בי, מזכיר לי איך אמא שלי הייתה שרה כשהייתי ילד, הייתי חוזר הביתה ויש רחוב ארוך כזה שנקרא אברבנל, ואמא שלי הייתה מנקה בתים ושרה אותו, יש לה קול מהמם"

שירי מימון: "הרגע שבו התרגשתי ממורן אהרוני. היא זמרת כל כך טובה שקצת העציב אותי שהיא לא אחת מחמשת הזמרות המובילות בארץ. אבל גם זה יגיע. מקווה שהכוכב יהווה מקפצה בשבילה". 

קרן פלס: "הביצוע של אלדד כהן ל'כלום לא טעים' שכתבתי לפני שנים - תפס אותי בבטן. התמוטטתי ואמרתי ישר, בלי לחשוב פעמיים, שנקליט את זה מחדש בביצוע שלו. עשינו את זה והביצוע של אלדד כבר ביוטיוב, אני מקבלת מבול של תגובות, זה חסר תקדים. בשביל רגעים כאלה אני בכוכב".

אסף אמדורסקי: "אני לא נוטה להתרגש כל כך בקלות".

על איזה רגע אתם מתחרטים העונה?

שירי מימון: "על הרבה רגעים. בעיקר על כל אותם זמרים וזמרות שנשרו בשלבים מוקדמים והיו מעולים, וזה כי התחרות כל כך אכזרית. וזה המשחק".

קרן פלס: "חבל לי שלא נלחמתי יותר שרביב ישאר, למרות שעשיתי באותו רגע כל מה שיכולתי. הוא היה צריך להיות בגמר ללא צל של ספק. גם מורן אהרוני, שהביאה ביצועים מעולים, עזבה לפני הזמן והגיע לה להמשיך".

אסף אמדורסקי: "אין לי שום חרטות או תקוות לעצמי".

איתי לוי: "אם יש משהו שאני מתחרט עליו זה שיש כמה פרקים שאני לא נמצא בהם, זה קשה כשאתה עובר דרך עם המתמודדים ואתה נקשר אליהם, אני מאוד משתדל בהפסקות להגיד להם את המילה החמה, אז כשיש כמה פרקים שאתה מפספס, אתה לא באמת יודע מה הם עברו. אני הכי מתחרט על זה".

איזה אאוטפיט הכי אהבתם?

קרן פלס: "לבשתי רק שחור כל העונה, אז הכי אהבתי את האאוטפיט השחור".

אסף אמדורסקי: "עדיין לא נרגע מהמתנפחים של בן אל מהעונה שעברה".

איתי לוי: "אהבתי את החולצה השחורה עם הכוכב, היא מהממת, אני מאוד אוהב ללבוש שחור והיא הייתה מיוחדת עם ניטים עם הכוכב ואנחנו ב'הכוכב הבא'. אני מאוד נקי בלבוש שלי. לאורך העונה אני לובש פריטים נבחרים מהקולקציה והקפסולה שעיצבתי יחד עם לי קופר, אני הפרזנטור של החברה. לבשתי אותם עוד לפני שהם יצאו לחנויות".

שירי מימון: "וואו, אהבתי הרבה. אבחר את החליפת ספורט הכחולה שהצטלמתי איתה בתוכנית הראשונה עם הכתף השמוטה, את החליפה הלבנה ואת השמלה של חצי הגמר. את האחרונים תפר דרור גבע".

מה הביצוע של העונה בשבילכם?

אסף אמדורסקי: "כל ביצוע של ללי, רוב הביצועים של אלה-לי ושל גאיה הפתיעו אותי בדיוק, בנונשלנטיית ובריכוז הכישרון".

איתי לוי: "אני חושב שזה היה הביצוע של אור עמרמי ברוקמן ל'מה אתה רוצה ממני' במבחן המסך. זה ביצוע בלתי נשכח, אני חושב שזה גם הביצוע הכי מדויק שלו. זאת הייתה הפעם הראשונה, אז הביצוע היה מאוד בתולי, זה היה ממש כאילו הוא שר לעצמו ולא חשב מה יהיה הלאה, לא חשב אם הוא יעלה, הוא פשוט היה אותנטי. אם יש משהו שמתמודדים מאבדים בו את האותנטיות זה המחשבה קדימה, לאירוויזיון, אבל אתם לא באמת יודעים אם תגיעו, אז תתנו את האמת שלכם עד הסוף, תשדרו את עצמכם החוצה. על זה אני מסתכל בבחירות שלי לאורך העונה, אלה שקיבלו ממני כחול, שהאמנתי בהם. אבל ללא ספק, הפייבורטית שלי כמו שכולם יודעים היא גאיה, שזו ממש איימי ויינהאוס הישראלית".

שירי מימון: "היו ביצועים מדהימים, קשה לי לבחור אחד. היו מתמודדים עקביים עם ביצועים מטורפים כמו אור עמרמי ברוקמן, מורן אהרוני, ללי קולישקין, עדן אלנה ואלה-לי להב".

קרן פלס: "קצת חוזרת על עצמי, אבל 'כלום לא טעים' של אלדד כהן. ובערך כל ביצוע של אור עמרמי ברוקמן - הילד הזה ממוטט אותי".

מה התשובה שלכם לאסי עזר ורותם סלע על עונה מלאה במתיחות?

איתי לוי: "וואו, אני רוצה להרים להם הכי בשמיים. אני חושב שאסי ורותם זה הכוכב הבא לאירוויזיון, חד משמעית אין עונה בלעדיהם. יש שם רגעי מתח מטורפים, והאנשים האלה מצחיקים אותך ומוציאים אותך מאזור הנוחות, הם עוזרים למתמודדים, ואני חושב שהרבה מהם לא היו מגיעים לאן שהם היום אם אסי ורותם לא היו עוזרים להם שם".

שירי מימון: "שלא ישתנו לעולם".

קרן פלס: "אסי ורותם הם הלב הפועם של התוכנית הזאת, ובעיניי הם שני גאוני טלוויזיה. תענוג ליפול לרשת שלהם, מצדי כל יום".

אסף אמדורסקי: "השם ישלם לכם כגמולכם".