בכל הנוגע לשיער שלך, החורף מביא איתו בשורה טובה ובשורה רעה. הטובה היא שהקיץ נגמר (בערך, במקרה שלנו) ואיתו יצאו להפוגה גם הנזקים שהשמש הקופחת גורמת לשיער, שלא לדבר בכלל על מאפיינים קיציים כמו כלור או מי ים. הבשורה הרעה היא שגם לחורף יש את השטויות שלו, ואפילו שהאוויר היבש גורם לשיער להיראות טוב מאי פעם, הוא גם, ובכן - מייבש אותו. האתגר הגדול ביותר של שיערך בעונה הקרה הוא לשמר את הלחות הטבעית שלו, וכדי לעשות את זה הוא זקוק לקצת עזרה - ממך, מאיתנו ומהטיפים המנצחים שלנו.

סטאט-בוי?

אז נכון, היעדר הלחות באוויר מיטיב עם השיער של רובנו, אבל למטבע הזה יש שני צדדים - והצד השני הוא חשמל סטטי שגורם לשיער להיבהל ולהתקרזל. כדי להתמודד עם התופעה המעצבנת הזאת מומלץ להשתמש במברשת שיער המשלבת סיבים טבעיים עם סיבי פלסטיק, ולחפוף במים פושרים - כי מים חמים מדי גוזלים מהשיערה את השמנים הטבעיים שלה. 

בחורה עם מברשת שיער (צילום: Dmitry Lobanov, shutterstock)
שימי לב למברשת | צילום: Dmitry Lobanov, shutterstock

שמן טוב

עוד דבר שקורה בחסות החורף הוא נטייה מוגברת להיווצרות קשקשים: ממש כמו המרפקים, השפתיים וכפות הידיים, גם הקרקפת מתייבשת עם שינויי מזג האוויר - מכאן הדרך לפתיתים לבנים על הכתפיים קצרה, ובמחוזותינו אף אחד לא יטעה לחשוב שמדובר בפתיתי שלג. זה הזמן להקדים תרופה למכה, להצטייד במוצרים עשירים בשמנים ולפנק את הקרקפת בעיסוי עמוק על בסיס שבועי.

זמן לשחרר

כאמור, הדבר הכי חשוב שתצטרכו לעשות למען השיער שלכן בחורף הוא לעזור לו לשמר את הלחות והשמנים הטבעיים שלו. לטובת המטרה הנעלה הזאת, תצטרכו קודם כל לחפוף אותו בתדירות יותר נמוכה. על פניו זה אמור להסתדר - תמיד פחות כיף להרטיב את השיער בחורף, בטח לעומת הקיץ והזיעה שדורשים קרצוף מתמיד - אבל בפועל, מי שרגילה לחפוף כל יומיים בקיץ, כנראה תתקשה להיפטר מההרגל הזה גם בחורף. כדאי בכל זאת ממש להשתדל, היות וניקוי תכוף רק יתגבר את היובש, ואף עלול להוביל להאטת הצמיחה ולנשירה.

זמן להשקיע

אז אמנם הסכמנו שכדאי לחפוף פחות, אבל זה לא ממש לא אומר שתעבדו פחות בטיפוח השיער. להיפך - בחודשי החורף יש להגביר את השימוש במוצרי טיפוח משלימים ומזינים. פרגנו לשיער בטיפול מסור על בסיס שבועי הכולל שימוש במרכך ואז במסכה מזינה. הכי מומלצת תהיה מסיכה עשירה בוויטמין E, כמו זו מהסדרה של המותג סטייל הכוללת קרטין טהור וגם ויטמין E. תנו לה לעשות את העבודה, ובינתיים הישענו לאחור ושתו איזה תה. מדובר בטקס ממכר. 

שיער בחורף - אישה קולעת צמה (צילום: Eugenio Marongiu, shutterstock)
גם צעיף גדול יכול לעזור | צילום: Eugenio Marongiu, shutterstock

הכל בראש

אחרי שהפלנו עליכן שלל מטלות מחייבות, הגיע הרגע לקצת פשטות ידידותית למשתמשת: שימו כובע. ממש כפי שמומלץ להגן על השיער עם תכשירים מתאימים מפני השמש בימות הקיץ, כך יש לעשות גם כשיוצאות מהבית בימות החורף, כי קר שם בחוץ וכו'. כובע צמר קלאסי יעשה את העבודה, וכך גם תחיבת השיער בתוך צעיף גדול. אם אתן עושות כל מה שאמא אמרה לא לעשות ויוצאות מהבית עם שיער רטוב זה מומלץ במיוחד, ויש כאן גם את אלמנט הסטייל - ערך מוסף ללא ספק.