כבר מהאודישן הראשון של קובי מרימי היה ברור לכולם שמדובר במתמודד בולט, שלא נבלע בין כל השאר. הייחודיות שלו כבשה את השופטים והקהל בבית, ועכשיו אחרי גמר "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", הוא בדרך לאירוויזיון שיתקיים בחודש מאי כאן בגני התערוכה בתל אביב, וישודר בערוץ כאן 11. בתגובה ראשונה לאחר הזכייה, אמר: "אני בהלם ועוד לא מעכל. הגשמתם לי חלום ואעשה כל מה שאני יכול כדי להביא הכי הרבה כבוד למדינה".

הדרך של קובי בתחרות לא הייתה קלה בכלל. מצד אחד, הייחודיות שלו היא זו שגרמה לרוב השופטים והקהל להתאהב בו, ומנגד אלו שלא התחברו אליו הובילו בסופו של דבר להדחה מהתכנית באמצע העונה. כל זה נשאר מאחור, כשקובי חזר אל התחרות עם גלגל הצלה, שהציל אותו כל הדרך אל הניצחון.

באירוע הגמר קובי ניצח את מאיה בוסקילה בדו קרב הראשון, ועלה אל השלישייה, עם ביצוע לשיר "Always". בהמשך, התחרה מול כיתריה ושפיטה בתלת קרב, וביצע את הקלאסיקה "Let It Be", שהעניקה לו את המקום הראשון עם 215 נקודות. אחריו הגיעה שפיטה עם 165 נקודות ובמקום השלישי כיתריה עם 160. במקום הרביעי הגיעה מאיה בוסקילה, שהגיבה על ההפסד: "אין בי שום חרטה, זכיתי בדבר הכי גדול בקריירה שלי, שזה אהבת הקהל שלא הכיר עד כה את הבן אדם שמאחוריי הזמרת". 

עוד ב"הכוכב הבא לאירוויזיון 2019":


שרת התרבות והספורט, מירי רגב התייחסה לזכייתו של מרימי בתחרות, ואמרה: "מברכת את קובי מרימי על הזכייה בתכנית 'הכוכב הבא לאירוויזיון' ובטוחה שהוא ייצג את ישראל בהצלחה גדולה בבמה האמיתית - בע"ה בדרך לזכייה שנייה ברציפות. הוא הוכיח שכוח הרצון והאמונה חזקים מהכל לאחר שכבר הודח, שב לתכנית וניצח", אמרה השרה רגב והוסיפה: "קובי הביא לבמה יכולות נפלאות ועוצמות שלא היה ניתן להתעלם מהן. אני סמוכה ובטוחה שהוא יתכונן כמו שצריך בחודשים שנותרו וייצג אותנו בהצלחה רבה באירוויזיון שנארח כאן בישראל בעוד שלושה חודשים. לפני 40 שנה זכינו באירוויזיון שני ברציפות אחרי שאירחנו אותו. עם קובי אנחנו יכולים לעשות זאת שוב. בהצלחה".

גם עיריית תל אביב-יפו התייחסה לניצחונו, והאירה את בניין העירייה לאחר הזכייה בתחרות, באותיות אדומות: "Good Luck Kobi", ובצירוף דגל ישראל. תל אביב נערכת לקראת חודש מאי, בו תארח עשרות אלפי תיירים בעיר, לרגל האירוע המרגש. תחרות האירוויזיון תתקיים ב-18 במאי 2019 ותשודר בערוץ כאן 11.

עכשיו, כל מה שמחכה לנציג החדש שלנו, הוא אינספור ראיונות, מסיבות עיתונאים וכמובן שיר אחד שאיתו יעלה לבמה הגדולה בעולם, בניסיון לכבוש בפעם השנייה ברציפות את האהדה ממדינות אירופה. האם השוני של קובי יתבלט אל מעל לשאר, ומה בנוגע לדאבל בתוך גבולות ישראל? אין לנו ספק שהוא יכול לעשות זאת ובגדול. שיהיה בהצלחה לכולנו.

>> כל הביצועים הבולטים ממתינים לכם באפל מיוזיק בעמוד "הכוכב הבא לאירווזיון"

>> גם בספוטיפיי מחכים לכם הביצועים של "הכוכב הבא לאירוויזיון"

"הכוכב הבא לאירוויזיון - תל אביב 2019": משודרת בקשת, ערוץ 12