"לא אוהב קיץ. אני משמין, אני שונא את כל העולם, חם לי, אני מזיע, לא נעים לי. לא אוהב בקיצור", אסף אטדגי, הידוע גם בשמו בולי איש השלג השחור, לא משאיר מקום לספק - הוא איש של חורף. כן, הברקים והרעמים כבר לגמרי כאן, הגשם מטפטף על העורף, ועל סט "הכוכב הבא" נדמה שכולם מרוצים: "אני לא מרגיש טוב", מספר מוקי, "אבל השמחה לגמרי מאזנת את זה - אני בן אדם של חורף - אני אוהב גשם, אח בוער...".

ומי עוד יותר בקטע של שלוליות מאשר בקטע של ים: אסי עזר כמובן, הראל סקעת ("עכשיו קר לי, אבל זה בגלל שאני לא לבוש לחורף"), ואפילו רותם סלע שבשנים האחרונות מזגזגת: "כל השנים הייתי בן אדם של קיץ, בשנים האחרונות פתאום חורף", היא מצהירה אך מסייגת, "למרות שהפעם זה קצת בא לי רע, זה כל הזמן משתנה". מי ששומרת אמונים לשמש היא קרן פלס: "בקיץ פרש, קצר, איזי, בריאות, שמש, אור. בחורף קר, נהיה חושך מוקדם, אתה חולה, הילדים חולים".

ואם כבר מחלות, מסתבר שגם הצלע הנשית השנייה על הסט מפחדת מהחיידקים שמסתובבים חופשי ברחובות: "כן, אני היפוכנדרית, אפילו הוצאתי פעם מישהי מהחדר כשהיא הייתה חולה, אמרתי לה שנדבר בטלפון", היא צוחקת אבל מבהירה שהיא לא הפחדנית הכי גדולה על הסט: "עוד לא דיברתם עם אסי". ועזר? הוא מצידו מאשים דווקא את הקולגה: "אני אולי היפוכונדר, אבל רותם גנבה לי את התואר. היא ממציאה לעצמה מחלות, היא סיפרה לך שהייתה לה דלקת ריאות? לא הייתה לה".

מוקי: "עם נשים חולות אין לי בעיה, לגברים חולים אני לא מתקרב"

כן, אין ספק שמעבר לחלקים "הרומנטיים" של החורף - הגשם שמטפטף על החלון, האח הבוער, הפוך והקרמבו, כל נושא הצינון, הנזלת, כאבי האוזניים וכאבי הגרון מאוד מטריד את השופטים. "עם נשים חולות אין לי בעיה, לגברים חולים אני לא מתקרב", מגלה מוקי, ולמה נשים זה בסדר? "לא יודע זה מריח יותר טוב, נראה יותר טוב". גם לסקעת יש בעיה עם אנשים חולים: "פעם לא הייתי מדבר איתם בטלפון, כי הייתי מרגיש שאני נדבק תוך כדי השיחה".

ראשי שום שלמים (צילום: SXC)
האנטיביוטיקה של הטבע | צילום: SXC

אז איך בכל זאת השופטים שלנו מתכוננים לחורף ועל איזה תרופות סבתא הם ממליצים לכם? "אני פיתחתי לעצמי אמונה שאני לא נדבק ולכן אני לא חולה", חושף סקעת. ואם במקרה כן חליתם, גם לזה יש לו פתרון: "אני חותך בצל לחצי ירח, שופך עליו דבש, אחרי כמה שעות זה הופך לנוזל, ואני שותה את זה". ומה לגבי שאר השופטים? אצלם בלט השום כפתרון מנצח: "זה האנטיביוטיקה של הטבע", ממליץ אסי.

צילום וידאו: שי גרנות, עריכת וידאו: רונה ליר ברזילי 

"הכוכב הבא" - העונה השנייה: בקרוב

>> לדף הפייסבוק של הכוכב הבא לחצו כאן