"אני מקדיש את השיר למפל, בטוח שהיא מקשיבה": לאחרונה גילתה המגישה ואשת התקשורת, מעיין אדם, כי השיר האהוב על אחותה הצעירה מפל ז"ל שנרצחה במסיבה ברעים היה "אין עוד כמוך" של עדן חסון. אמש (שבת), החבר החדש בפאנל השופטים ב"הכוכב הבא - מהדורה מיוחדת" (פרק חדש הערב בקשת 12) הגיע למשדר המיוחד עם אדם ואופירה אסייג והקדיש את השיר למפל ולמעיין, ואף אחד לא יכול היה לכבוש את ההתרגשות והדמעות.

"מאוד מרגש אותי שאתה כאן היום. כתב ידיעות אחרונות רז שכניק עשה ספיישל הקדשות של נופלי ונרצחי שבעה באוקטובר עם השירים שהכי אהבו", שיתפה אדם את חסון. "בתור אחות לא היה לי מושג, אבל החברות ידעו ואמרו לי ישר: 'אין עוד כמוך', שהיא הייתה מזייפת את זה באוטו, שרה לבן הזוג. לא שמעתי אותו מאז".

הזמר התייחס לכוחה של מוזיקה, שיכולה לקבל משמעויות שונות בתקופות שונות. "זה שיר על סיטואציה כל כך יפה, על חופה. את אומרת לי שהיא אהבה את השיר הזה", אמר. אדם חיזקה את דבריו: "זה מדהים היכולת לכתוב משהו בעולם אחר שמפרק אנשים גם לאחר שנה. אני מתה שהיא תראה עכשיו אותך פה באולפן, שתדע שאני יושבת עם עדן ושהוא מכיר אותה".

"אני חושב שאת צריכה להקשיב למילים טוב מאוד, לשים תמונה של מפל בראש ואני בטוח שהיא רואה אותנו", אמר חסון, "אני בטוח בזה במיליון אחוז. יש סיכוי שאת קצת מרחיקה את זה ממך כמגננה ששומרת עלייך שלא תתפרקי ושתוכלי לעבור את הימים האלה כמו שצריך. כשאני רואה אותך מהמסך, את פשוט מנצחת את הכל. את עוצמתית, חזקה. הכאב שאת חווית וחווה הוא עצום, אני רק רוצה לקום ולחבק אותך. בטח שהיא רואה אותנו. אני רוצה להקדיש את השיר הזה למפל ולאחל לך שתדעי רק שמחות, ולכל מי שאיבד או איבדה מישהו קרוב בתקופה המטורפת הזו. אני בטוח שמפל מקשיבה לנו".

עדן חסון שר למפל ז"ל - ומעיין אדם התרגשה (צילום: מתוך "יחד ננצח - אופירה ומעיין", חדשות 12)
"אני רק רוצה לקום לחבק אותך". אדם וחסון במשדר "יחד ננצח" | צילום: מתוך "יחד ננצח - אופירה ומעיין", חדשות 12

לצד ההפתעה המרגשת במיוחד, חסון התייחס גם ל"הכוכב הבא - מהדורה מיוחדת" שחזרה לאחרונה במתכונת מיוחדת. "יש כל כך הרבה טובים, ונראה לי שכל העיניים נשואות כרגע לעדן גולן, היא ממש טובה. גם אריק סיני הביא ביצוע". 

איך הרגשת כשהוא נכנס?
"האמת שהרגשתי לא בנוח לשפוט אותו. עם כל הכבוד, מי אני בכלל. יש לו רפרטואר שאני לא יכול אפילו לדמיין והיה כיף איתו. אני חושב שהעונה הזו מוציאה מאיתנו המון רגשות. כל כך קל להוציא דמעות כי הסיפורים כל כך קשים. לצערנו כל מתמודד או מתמודדת שמגיעים יש להם סיפור או היכרות עם מישהו, חטוף או נרצח".

יש משהו באירוויזיון שהוא אף פעם לא היה רק שירים, אירופה כולה תומכת בך. כרגע לפי המספרים אנחנו מנצחים. 
"גם אוקראינה הייתה בדירוג הגבוה הזה כשהחלה המלחמה שם. את חושבת שאירופה אוהבת אותנו?".

נראה שצופי האירוויזיון באירופה כן.
"הם חלוקים".

היום אתה, עדן חסון, מסוגל לטוס לאירופה?
"אני אמנע מזה".

זו תחושה של רבים, אפילו אחרי המלחמה מהפחד שלא יכולים לראות אותנו באף מקום.
"הזיכרון קצר, גם שלנו וגם שלהם. מה שקורה שם זה טרנדים, וגם זה טרנד עכשיו".