רן דנקר הפך לראשונה לאבא, כשימים ספורים אחרי פרוץ המלחמה נולדה בתו הבכורה. הזמר ושופט "הכוכב הבא" ובן זוגו איתי וייזר בחרו לקרוא לבתם אור. "זה רגע של אור מתוך החשכה", כתב אז דנקר, "לא האמנו שלידת בתנו תגיע ברגע הכי חשוך - בצל המלחמה, בתוך הקרבות, הדם, הפחד והכאב. ממש כמו לידה, דרך הכאב אל תוך החיים".

איך מתפקדים באבהות טרייה, בזמן שישראל נמצאת בתקופה כזו קשה? "אני מנסה לא להכניס את זה הביתה, כמה שאני יכול", מודה דנקר, "אני לא פותח חדשות לידה. אפילו שהיא לא מבינה עדיין משהו, זה באנרגיה. אני מנסה לשמור סביבה על איזה תום. אני רוצה להאמין שזה מנקה משהו גם בי, כי מן הסתם אני חשוף להכל. היא מראה לי שהחיים חזקים מהכל. ילדנו תוך כדי הרגע הכי קשה שיש, אבל החיים חזקים מהכל".

איך אתה, בתקופה הלא פשוטה הזאת?
"נושם. אני מנסה לשמור על שפיות בשבילי ובשביל הבנות שלנו, אבל זה מורכב. אני משתדל לפגוש אנשים ולשמוע סיפורים אנושיים".

כמוזיקאי, מה המקום של מוזיקה בימים האלה?
"זה הדבר היחיד שיכול לשנות מצב רוח ולתת איזושהי תקווה. אני רואה את זה גם בהופעות. פגשתי חבר'ה מהעוטף וחיילים בבתי החולים. זה נותן לאנשים רגע של רוח ואולי תקווה. אני מכיר את זה מעצמי. בתקופה הזאת, שיר נעים או טוב יכול לשנות לי לרגע את הלך הרוח. יש לזה המון מקום. אנחנו בתוך אירוע, ארוך כנראה, קורים דברים נורא קשים, אי אפשר לברוח מזה, אבל מקווה שהמוזיקה תעזור לאנשים לעבור את זה ביחד. מוזיקה זה אולי הדבר היחיד בעולם שאני יכול להגיד עליו שחד משמעית מחבר בין אנשים".

הערב (רביעי) פרק חדש ב"הכוכב הבא - מהדורה מיוחדת", שבו יפגשו השופטים את מיקה משה, בוגרת "בית ספר למוסיקה". "האנרגיה הרבה יותר רגועה ורגישה. בדרך כלל שומעים צעקות במסדרון, סביר להניח שתשמעו את אסי עזר גם אם תנעלו אותו בממ"ד, אז לא. זה יותר רגוע. יש התכווננות לחיבוק קולקטיבי כזה. זה מה שאני מצפה שיהיה באולפן, שנתחבק עם המתמודדים. בדרך כלל כשרואים שישה שופטים בשולחן חושבים ישר על מלחמת אגו, אבל הפעם זה גדול מאיתנו, זה מעבר לנו. אני מרגיש שכולנו פה בשביל לעשות קצת טוב לעם ישראל".

"למי שתייצג או ייצג את ישראל השנה יהיה משקל גדול עליו, כי זו התקופה הכי מורכבת שלנו. הם יהיו הפנים שלנו בעולם, הסברתית. מקווה שהוא או היא ייצגו אותנו בצורה נקייה, כנה, לא צינית. לא הייתי בורח מבלדה מרגשת וחזקה, ובעברית אם אפשר".

View this post on Instagram

A post shared by Ran Danker | רן דנקר (@randankerkhalil)