כשהזמר יונתן ביטון עלה על בימת "הכוכב הבא" עם ההרכב המוזיקלי שלו, היה קל להבחין בכישרון ובכריזמה שמתפרצים ממנו. הוא שר באודישן את "ככה זה" של נינט וטונה, כולל בית חדש ומשגע שכתב בעצמו, תוך שהוא יושב סביב שולחן רחב על הבמה יחד עם חברי ההרכב שלו. ביטון הרים את המסך עם שישה כחולים ו-86% מרשימים.

"זה כוכב על", זיהה אסי עזר ורותם סלע הסכימה: "ברגע שהתיישבתם סביב השולחן, הבנתי למה אתה רוצה לשיר ככה, עם החבר'ה שלך סביבך. זה מביא שמחה ללב ומרגיש כאילו עוטפים אותך. אתם עטפתם אותנו בשמחה ואהבה, וזה בדיוק מה שאנחנו צריכים בתקופה הקשה הזו". קרן פלס החמיאה: "זה מאוד ישראלי, מאוד עממי. זה עושה תקווה. זה עשה לנו צמרמורת ממלא כיוונים והבית שכתבת כתוב היטב, יפה יפה".

רן דנקר כבר הצליח לדמיין את ביטון באירוויזיון: "זה מוזיקלי ומקורי. אחד הדברים שהכי ריגשו אותי והכי חסרים לנו זה הביחד. השונות שלכם, הביחד הזה, דמיינתי אתכם באירוויזיון וחשבתי: בוא'נה, זה משהו שממש היה מרגש אותי לראות, מעבר לזה שזה מוזיקלי בקטע אחר ותיאטרלי". אסי סיכם: "אתה מביא אור, המצלמה אוהבת אותך. זה מטורף כמה כריזמה יוצאת ממך מול המצלמה. הפריים הראשון שאירופה תראה, זה את המופע המדהים ואת הכריזמה המטורפת שלך. אתה אופציה מדהימה לזכייה".

מה שהשופטים והצופים אולי לא יודעים, זה שליונתן ביטון יש אבא מפורסם מאוד שמוכשר לא פחות ממנו. מדובר בגדי ביטון, המרקיד מספר אחת במדינה. גדי - מדריך ריקודי עם, כוריאוגרף ומפיק אירועי מחול, יצר עד היום מעל ל-300 ריקודי עם וזכה בעשרות פרסים בפסטיבלי מחול ארציים ובינלאומיים.

גדי ביטון (צילום: מתוך האינסטגרם של גדי ביטון)
המרקיד הלאומי גדי ביטון עם הרקדנית והשופטת אנה ארונוב | צילום: מתוך האינסטגרם של גדי ביטון

בשנת 2008 שבר גדי שיא גינס, כשלרגל חגיגות ה-60 למדינה הפיק את אירוע הרקדת הזוגות הגדול בעולם והרקיד 10,000 איש. מה שבטוח, אם יונתן ינצח בתחרות וייצג את ישראל באירוויזיון, יש לגמרי על מי לסמוך בכוריאוגרפיה.