"אירוע פופ-אפ" כינתה קרן פלס את עידו ברטל, אחרי שהרים את המסך ב"הכוכב הבא". "אתה יזם בטבע שלך, אומן שיוצר ממה שקיים. אם תקבל את ההזדמנות לייצג אותנו באירוויזיון, תדע איך לעשות את זה".

ברטל - שחקן, זמר ויוצר, זוכה לתהודה גדולה ברשת בזכות המאש-אפים המשגעים שלו שצברו עד היום מיליוני צפיות. הוא מוכר גם ממסך הטלוויזיה מהסדרות בהן שיחק: "תאג"ד", "מסך האש", "שעת נעילה", "בני ערובה" ועוד. בתיאטרון שיחק בתפקידים מרכזיים במחזות זמר כמו "אביב מתעורר" ו"עלובי החיים".

באודישן ב"הכוכב הבא" ביצע מאש-אפ לשירים "איפה היית" של בית הבובות ו"לך לישון" של אנה זק. זה נגמר ב-80%, בחמישה כחולים ובמחמאות אדירות מהשופטים. "זה הפתיע, כי אני מכיר את רובם מחלקים מסוימים בקריירה", סיפר ברטל ביום שאחרי, "זה היה מאוד מרגש לפגוש אותם בפורום הזה".

"כבר שנתיים שאני יוצר תוכן בעיקר בתחום המוזיקה, פרויקט המאש-אפים. האירוויזיון זו עוד פלטפורמה, גם 'הכוכב הבא' זו פלטפורמה מאוד גדולה ויוקרתית להגיע לעוד בתים בארץ. לרשת יש גג מסוים של גילאים וקהל יעד, ולפי התגובות שאני רואה, יש תחושה שההדים מגיעים עכשיו גם מקהלים חדשים".

ברטל סיפר כי כשפרצה המלחמה, הקים ביחד עם חברו הטוב ומנהלו, שי, חמ"ל למען הלוחמים: "ניהלנו מוקד שבו התרמנו כספים והוצאנו באזור ה-150-200 משלוחים לבסיסים בארץ. היינו בזה מהבוקר עד הערב. הגיעו המון אנשים להתנדב והביאו סחורה".

בתקופה הזו אין הופעות.
"ב-7 באוקטובר הכל נעצר בבת אחת. ההופעות שלי שהיו מתוכננות לאוקטובר-בנובמבר בוטלו. זאת תקופה מאוד מוזרה להופיע בה. מה-7 באוקטובר נדמתי כמעט לגמרי ברשת. בשבועות האחרונים פגשתי הרבה אנשים ברחוב ששאלו אותי: 'מה איתך, מה קורה? איך אתה עובר את התקופה?'. אני קצת לא מוצא את עצמי בתקופה הזאת כיוצר תוכן, כי אני מרגיש שהכל לא חשוב ליד מה שקורה. התשובה המיידית שאני מקבל מכולם זה: 'דווקא עכשיו זה מה שצריך, אל תפסיק. אנחנו צריכים את הדבר הזה עכשיו'".

View this post on Instagram

A post shared by Ido Bartal (@idobartal)

השנה לייצוג שלנו באירוויזיון יש משמעות אחרת.
"בשנה הזאת, לנציג או לנציגה שלנו לאירוויזיון, זה יהיה כבוד מאוד גדול וערך מוסף להתעטף בדגל ישראל על בימת האירוויזיון ולהגיד לכולם: אנחנו פה כדי להישאר. להראות לכולם מי אנחנו ומה אנחנו שווים".

המתמודדים בעונה הזו ברמה גבוהה מאוד.
"לגמרי, אבל בלי אתגר זה היה פחות מרגש".