"בואו נדבר על הכוכב הבא שהיה אתמול, כולכם ראיתם את המריבה בין רני ואת המבוכה של אסי בשידור. אני רוצה לדווח לכם שאתמול מיד אחרי השידור החי, הויכוח שהתחיל על המסך, היה וליכוח מאוד סוער אל תוך הלילה", סיפר ליאון רוזנברג בפינת הבידור שלו בתכנית "הבוקר של קשת".

"מאחורי הקלעים התפתח דיון לוהט שבו למעשה נאמר לרני רהב שהשירים שנבחרים על ידי המתמודדים, הם שירים שההפקה בוחרת ביחד איתם, ובעצם אם הוא יוצא נגד בחירת השירים הוא יוצא גם נגד ההפקה".

אסי עזר: "אני לגמרי בצד של רני"

במקביל, בתכנית "הבוקר של ישראל" (רדיו תל-אביב 102FM), אותה מנחים דפנה לוסטיג ואסי עזר, סיפר הבוקר אסי על מה שהתרחש מאחורי הקלעים: "איך שירדתי מהשידור, אני שומע מריבה מטורפת, העלימו את כל המתמודדים ושמו אבטחה. צביקה, אייל וריטה במריבה היסטרית על רני, שאסור לו לעשות את מה שהוא עושה, שזה לא פיר ולא הוגן למתמודדים. מהצד השני רני צעק שהוא עוזב, שאם לא רוצים אותו כאן הוא מוכן לקחת את הדברים שלו וללכת", שיחזר אסי.

למרות שנראה שכולם מתנגדים נחרצות לרני, אסי דווקא מצדיק אותו: "אני חייב להגיד שאני לגמרי בצד של רני, גם אם אני נגדו בעניין האנגלית ונגד הרבה דברים שהוא עושה כמו הצבא ועניינים, אני חושב שהיינו צריכים לקחת בחשבון שרני רהב הוא איש שונה, פרובקטיבי, דעתן נורא, לא צפוי, עקשן. וזה המחיר. ובעיניי זה מחיר כיפי ומפתיע".

"מה שמכעיס את צביקה זה שאנחנו בחרנו איתם את השירים, זאת אומרת הצוות של ההפקה בחר את השירים,  ולא יכול להיות ששופט שאנחנו ליהקנו לתכנית יבוא ויגיד אל תשירו באנגלית. ורני לא מוכן לזוז מילימטר מהדעה שלו. הוא אמר אתמול חד משמעית – לא טוב לכם עם איך שאני שופט, אני לא אהיה פה, נקודה".

"יכול להיות שהמפיקים רוצים באנגלית, אבל יש תכניות אחרות לזה"

יואב וגלית שוחחו עם רני רהב שהגיב על הסערה, שיצאה מגבולות התכנית גם לרשתות החברתיות. רני נשאר נאמן לעקרונותיו.

"אני מאוד רגוע, הייתי גם רגוע אתמול. חשוב לי להסביר לצופים בבית, שאני מאז תחילת התכנית המדהימה הזאת (שמגיעה לרייטינג שאין בעולם לתכניות כאלו), אני בשיר ראשון תמיד הצבעתי בעד אנגלית", הסביר רני, "אני חושב שקרתה כאן איזושהי תקלה. ששתי זמרות מהטובות שלנו בחרו לשיר שני שירים באנגלית, ולדעתי ארבעה שירים באנגלית זה יותר מדי".

"הציבור אמר תיקו, אני מכיר את התקנון ותיקו אומר ששתיהן עוברות. בפעם הבאה אני מבקש שיר בעברית ושיר באנגלית. אנחנו לא תכניות באנגלית - יכול להיות שהמפיקים רוצים באנגלית, אבל יש תכניות אחרות לאנגלית, אני רואה בתכנית הזאת תכנית דגל של השירה העברית".

"אני גאה באהוד מנור ובנעמי שמר ובכל היוצרים הישראלים, ואני עם כל הכבוד לא מוכן לשבת בתפקיד של שופט בדברים כאלו, לא מוכן", הצהיר והוסיף: "המצפון הוא חלק מהתקנון פה".

 רוצים לזכות בטלוויזיה ״50? שחקו בטריוויית המוסיקה של ״הכוכב הבא״ ואולי תזכו

הכוכב הבא, ראשון ושלישי ב-21:00