שלב האודישנים הסתיים עם 30 מתמודדים מוכשרים שחולמים להיכנס לנבחרת. פגשנו אותם ביחד עם המשפחות והחברים במהלך צילומי הפרומו המושקע וגילינו חבורת צעירים שהספיקה להתגבש ולהתחבר ("אנחנו משפחה, אנחנו ממש אחים"), שלא מפסיקים לפרגן אחד לשני ("אני מצביע לכולם, כולם פשוט מדהימים"), ושבכל רגע פנוי על הסט מוצאים מישהו שישלוף גיטרה ויעשה לכולם שמח.

ראשון להגיע באותו בוקר הוא עומר דץ, מלווה בחברת ילדות (עדיין לא מוכן להגיע עם ההורים), וכשהם יוצאים מהאולפן הוא נוזף בה בצחוק: "עשית לי מלא פאדיחות". הוא מתיישב ליד נוי פדלון ומציע לה בורקס, אבל אחרי זה מתחיל קצת לחשוש לגזרה: "זה לא טוב, אנחנו עוד צריכים להכנס למסך", הוא אומר ונוי מרגיעה: "בסדר, בגלל זה לובשים בגדים רחבים".

נוי פדלון מנגנת (צילום: אורטל דהן)
"אני נהנית בטירוף, כולנו חברים ממש טובים" | צילום: אורטל דהן

אחות של נוי מצלמת את השניים ואומרת: "זה יהיה שווה המון כסף יום אחד", וישר מעלה את התמונה לפייסבוק. רגע לפני שהמשפחה שלה עוזבת את הסט אמא של נוי דואגת: "אכלת? שתית מספיק? את רוצה מסטיקים?". "אין, המשפחה שלי הורסת את הבריאות", היא צוחקת ומספרת שהיא חולה ובגלל זה הם דואגים: "אין לי קול, מה אני אעשה?!", היא חוששת לקראת התכנית הקרובה. גם עמית יעקב לא שקט: "מלחיץ להיות בתכנית הראשונה אבל מצד שני זו גם הקלה".

עמית יעקב מאחורי הקלעים (צילום: אורטל דהן)
"מלחיץ להיות בתכנית הראשונה" | צילום: אורטל דהן

בדרך לנבחרת מצלמים פרומו (צילום: אורטל דהן)
בדרך לנבחרת מצלמים פרומו | צילום: אורטל דהן

שהם, דונדיט, איתיאל ועמית יעקב מעבירים ביניהם את הגיטרה של עמית ושרים ביחד, וכשאסף הרוש מצטרף אליהם הם רבים מי יהיה הבא בתור שינגן. בינתיים האחים האברכים מוצאים לעצמם פינה שקטה בין העצים ומקדישים את הזמן לעוד חזרה ("אנחנו מנצלים כל רגע פנוי כדי לעבוד על המוזיקה"). רוצים טעימה? קיבלתם. 

דונדיט, עמית ואיתיאל (צילום: אורטל דהן)
מעבירים ביניהם את הגיטרה - דונדיט, עמית ואיתיאל | צילום: אורטל דהן

ענבל בקמן מגיעה עם המשפחה והחבר ומתפדחת כשאמא שלה מוציאה מהתיק רשימת תשובות שהכינה מראש: "אני רוצה להיות מוכנה", היא מסבירה וענבל נותרת בהלם: "פשוט ישאלו אותך שאלות ותעני". ליאם מגיעה, מפזרת חיוכים ושואלת את ענבל כמה אנשים היא הביאה: "יא, נראה לי הבאתי יותר מדי", היא צוחקת. אבל אין ספק שאת השיא שברה חן לוי שהגיעה עם שלוש חברות, שני ההורים, הסבא והסבתא, שני האחים, הבן דוד, השכנה והבן של השכנה: "יש בינינו קשר מיוחד", היא מסבירה.

ענבל בקמן מאחורי הקלעים (צילום: אורטל דהן)
ענבל בקמן מאחורי הקלעים | צילום: אורטל דהן

מלבישים את איתיאל (צילום: אורטל דהן)
מלבישים את איתיאל | צילום: אורטל דהן

במסדרונות מתרוצצות האחיות הקטנות של ליאם ושל אביתר: "הן חברות עוד מהתכנית הראשונה, הרי היינו ביחד", הם מספרים. "יו אביתר, הפרידו בינינו", מבינה פתאום ליאם שתתמודד כבר בתכנית הקרובה על מקום בנבחרת, "וגם יש הופעה של ריהאנה באותו יום, מלא חברים שלי הולכים, מה אם לא יצביעו?", היא מתחילה לחשוש.

צליל בדיוק מגיעה ומכריזה שהיום היא בת 27, "מזל טוב!", צועקים אביתר וליאם. צליל, הגיעה לצילומים מלווה בשני חברים, אבל מסתבר שיש גם משפחה על הסט: "בן דוד שלי נשוי לבת דודה של איתיאל", היא חושפת, "בתכנית האודישנים הראשונה היינו באותה תכנית וככה גילינו את זה, וגם עכשיו אנחנו ביחד בתכנית אז כל המשפחות מגיעות ומצביעות יחד", מזל שיש אולפן חדש וגדול שיכול להכיל את כל המשפחה המורחבת.

ובזמן שצליל חולמת על הסושי שהבן זוג מתכנן לה לערב, אביעד בדיוק יוצא מהאולפן וכולם מנסים לברר איתו מה שואלים בפנים, אמא של ליאם מיד מתערבת: "אנחנו אומרים רק את האמת - שאת מעצבנת ומגעילה", היא צוחקת. אביעד, שהתחיל השבוע ללמוד תקשורת חזותית בשנקר, מתחיל להרגיש את העומס: "אנחנו ימים שלמים בצילומים ובסוף השבוע אני צריך לעשות שיעורי בית", הוא מספר ומכריז: "אבל אם אני אמשיך בתכנית יכול להיות שאעזוב את הלימודים, המוזיקה היא החיים שלי". 

 

ליאם, רינת ועמית (צילום: אורטל דהן)
ליאם ורינת - מתכנית האודישנים הראשונה לתכנית הרכבת הנבחרת הראשונה | צילום: אורטל דהן
מצלמים פרומו לכוכב הבא (צילום: אורטל דהן)
ממשיכים לצלם | צילום: אורטל דהן

אליאס הגיע עם המורה למוזיקה וסיפר שהביצוע של ליאור פרץ בתכנית האחרונה צימרר אותו: "אני בדרך כלל לא מקבל צמרמורת כשאנשים שרים, אולי רק מהשיר 'פרח' של יהודה פוליקר, אבל אצל ליאור הרגשתי את הצמרמורת גם בלחיים ובצוואר". גם עומר דץ מסכים: "הייתי באולפן כשליאור עברה וצרחתי כמו ילדה". אליאס מודה שהוא מאוד מפחד לפתח ציפיות, ושעדיין קשה לו להתרגל לתגובות: "נורא מוזר שאנשים מבקשים חתימות, למה מי אני, אני רגיל לחתום רק בסופר".

דונדיט ואליאס על הגיטרה (צילום: אורטל דהן)
דונדיט ואליאס תופסים גיטרה ומנגנים מאחורי הקלעים | צילום: אורטל דהן

אדם לי יושב בצד עם אוזניות ושומע מוזיקה: "קצת קשה לתקשר עם כולם בגלל השפה", הוא אומר ומתנצל על זה שהאנגלית שלו לא כל כך טובה, "אני מדבר הרבה עם אילן וגם טינה חברה טובה שלי". אדם, תייר מקוריאה, מספר שהרגע שהמסך התרומם היה בשבילו כמו "welcome to israel" ושהוא מאוד התרגש: "אני מעדיף את ישראל יותר מאשר את הארץ שלי ואני רוצה להמשיך ולשיר בעברית".

אילן אקרט, האמריקאי שגם הגיע לארץ מטעמי ציונות, מתרשם: "לאדם הייתה הופעה פנומנלית. הדהים אותי שהוא שר בעברית, אפילו אני לא מצליח". ובעוד סוגיית היורדים מסרבת לרדת מהכותרות גם דוד דריי מסכים ומודה שהוא לא רואה את עצמו חי בשום מקום אחר. "לא מלחיץ אותי שהרף עולה ל-75%, כבר הרמתי את המסך עם מעל ל-80%", הוא מוסיף. 

אדם לי עם הטלפון (צילום: אורטל דהן)
"אני אוהב את ישראל יותר מאשר את הארץ שלי" | צילום: אורטל דהן

גם יובל אלמלם לא חושבת יותר מדי על רף האחוזים שעולה, אותה מטריד משהו אחר: "הצבעתי לכולם, אחד אחד, אני צריכה לזכות במכונית, זה לא בסדר". מסתבר שכל המתמודדים ישבו וראו את שאר התכניות, ולא רק ראו אלא גם הצביעו לחברים: "הצבעתי לכולם", מספרת עמית בן שבת, "אבל עדיין לא זכיתי בכלום, לא בטאבלט ולא במכונית", היא צוחקת.

מי שמביט בי מאחור (צילום: אורטל דהן)
"מי שמביט בי מאחור לא יודע מי אני" | צילום: אורטל דהן

דונדיט ג'ון מנגן בפרומו לכוכב הבא (צילום: אורטל דהן)
דונדיט בצילומים לפרומו | צילום: אורטל דהן

אלון טאוב, אבא לארבעה, החליט להתחבר לילד שבתוכו והגיע דווקא עם אמא אבא: "האישה בבית עם הילדים", הוא מסביר, "ואחרי שהם הולכים לישון היא מטפלת בילד החמישי", מוסיף אבא של אלון ומצביע עליו. "הימים כל כך עמוסים שאני לא תמיד מספיק לראות את הילדים", הוא מספר, "אני חוזר והם כבר ישנים". אלון כל כך התרגש מההופעה הראשונה שלו שמעכשיו הכל זה רק אקסטרה: "איך אומרים בהגדה - דיינו".

הערב כבר יורד והשעה מאוחרת ופתאום ליאור פרץ נכנסת בסערה: "אמאל'ה, איזה נהג מונית פסיכופת", היא מספרת על הדרך שלה, של רוני ישראלי, של אפרת איפרגן ושל רוית פדן לאולפנים. מסתבר שגם רוית חוגגת היום יום הולדת, היא בת 20 ואת החגיגות עם החברים היא נאלצה לדחות בגלל הצילומים: "אמרתי למשפחה -  'מזל שאתם גם צריכים להגיע היום, אחרת לא הייתי רואה אתכם'". 

איתיאל נוי ועומר (צילום: אורטל דהן)
מימין לשמאל - עומר, נוי ואיתיאל | צילום: אורטל דהן

אפרת איפרגן, הופיעה רק בתכנית האחרונה ומאז היא על מעין רכבת הרים: "יש התחילו הצילומים לפרומו, אני עייפה, לא ישנתי כבר כמה ימים מרוב התרגשות". אבא של אפרת מצטרף לשיחה ומספר שהוא מאוד אוהב את האחים האברכים אבל שהוא מפחד שהם קצת גימיק, אפרת לא מסכימה: "כולם קצת גימיק, כולם נכנסים לאיזה משבצת". ולאיזה משבצת היא נכנסת? "אני לא יודעת עדיין", היא עונה.

אחרונה להגיע לצילומים היא רינת כהן שכבר מתגעגעת לבמה: "זה מצחיק, בהתחלה כל כך פחדתי והתביישתי אבל זה היה כל כך כיף שאני מחכה לזה". הרבה אמרו לה שהביצוע שלה במבחן המסך היה ביצוע של גמר, אבל היא לא מרגישה ככה: "אני מרגישה שאני יכולה לתת הרבה יותר, אבל אני מאחלת לעצמי שכל ביצוע שאני אתן יהיה ביצוע של גמר". ומה יכול להתעלות על זה שריטה קמה וחיבקה אותה באמצע הביצוע? "אולי שאייל יירד עם איזה כדור דיסקו מלמעלה", היא צוחקת.

ענבל בקמן מצטלמת עם הגיטרה (צילום: אורטל דהן)
ענבל בקמן מצטלמת לפרומו | צילום: אורטל דהן

"עכשיו מתחילה התחרות, מישהו בא על חשבון מישהו אחר"

זה אף פעם לא נעים להיות זה שהורס את החגיגה, אבל למרות שהמתמודדים עוד מתקשים לחשוב אחד על השני במושגים של "איום" או "תחרות", העובדה היא שעם עד עכשיו רק התווספו אנשים לרשימה, החל מיום שלישי הקרוב מתחילים לנפות ולהצטמצם לנבחרת. אז על מי מהמרים המתמודדים עצמם? מי מבחינתם חייב להיות בנבחרת?

כמעט כל שמות המתמודדים נאמרו לפחות פעם אחת, אבל את הרשימה מובילים דונדיט ג'ון, רינת כהן, האחים אריה וגיל גת, ג'ורג' אבו שקארה, יערה בראון, עומר דץ וליאם בניסטי. חמישה מהם יתמודדו כבר בתכנית הראשונה של הרכבת הנבחרת וזה בטח רק מוסיף ללחץ.

מצטלמים לפרומו (צילום: אורטל דהן)
העשיריה הראשונה שתתמודד על מקום בנבחרת -"אנחנו עשיריה חזקה, זה מלחיץ" | צילום: אורטל דהן

אם תשאלו את ליאם, מי שחייב להיות בנבחרת הם אביתר, דונדיט ורינת. ג'ורג', יערה, חן, רוני ועומר מסכימים שרינת חייבת להכנס ("היא העיפה אותי", מספרת רוני ישראלי), אבל רינת עצמה לא רגועה ומצהירה שכולם מפחידים אותה: "כולם כל כך טובים שהמקום שלי בכלל לא בטוח, בחמישיה שלנו אני מהמרת על עומר, איתיאל, דונדיט והאחים אריה וגיל". 

גם האחים אריה וגיל גת נמצאים מאוד גבוה ברשימת ההימורים: "אני מאוד אוהב את הרבנים, הם מאוד הרשימו אותי", מספר אדם לוי, וגם אסף הרוש מסכים: "הדתיים חייבים לעבור, וגם אלון טאוב, שהוא גם דתי, אז כל הדתיים צריכים לעבור", הוא צוחק. אביעד סייביץ' הצהיר שהוא "מת על האברכים" ושהוא היה שמח לשיר איתם, אבל הם עצמם לא מכירים אף אחד מהנבחרת: "בנות אסור לנו לשמוע ואת הבנים, האמת שאין לנו זמן, אנחנו מבוגרים, יש לנו ילדים בבית ובכל רגע פנוי אנחנו עובדים על המוזיקה".

האחים גת מנגנים עם השיניים (צילום: אורטל דהן)
מנגנים עם השיניים | צילום: אורטל דהן

ויש גם כמה שהתקשו לבחור: "כולם צריכים להיות בנבחרת, אסור לנפות", קובע שוהם, וגם ליאור פרץ מסרבת לענות: "אני לא יכולה לבחור, זה כמו למכור את הילדים שלי". יובל גם הלכה בהתחלה בקו של שוהם ואמרה שכולם צריכים לעבור, אבל בסוף הודתה: "ג'ורג' הרג אותי, בחיים שלי לא שמעתי משהו כזה". רוני ישראלי, עמית בן שבת ויערה בראון הסכימו שג'ורג' מצוין: "יש בו שילוב של מזרח ומערב, קול שעוד לא שמעתי", הסבירה יערה. 

אבל המעריץ הכי גדול של ג'ורג' הוא ללא ספק עומר דץ: "את ג'ורג' הכי אהבתי עד עכשיו, הוא היסטרי, אפילו כתבתי עליו סטטוס בפייסבוק, אני מפרגן לו לקחת את המקום הראשון, הוא הכי חזק, מגיע לו!". ההערכה הדדית וגם ג'ורג' מדוה: "תמיד רציתי לשיר כמו עומר: עדין, נקי ממניירות, זך". אביעד, רוני וצליל גם מסכימים שלעומר אין ממש מה לדאוג, אבל עומר לא בטוח: "בחמישיה שלי יעברו האברכים, רינת ודונדיט, על המשבצת הרביעית מתחרות ליאם ונוי, ואני במשבצת של הסימן שאלה".

עומר דץ מתעד בטלפון (צילום: אורטל דהן)
"ג'ורג' מדהים, כתבתי עליו סטטוס בפייסבוק" | צילום: אורטל דהן

עמית יעקב משוכנע שדונדיט חייב להיות בנבחרת וגם חן לוי מסכימה: "אני מאוד מחוברת אליו". חן חושבת שגם אלון טאוב חייב להיות בנבחרת: "אין לו סלסולים אבל בכל זאת הוא מרגש", היא מנתחת. נוי ואיתיאל חושבים שאביעד מוכרח להכנס: "הוא בן אדם מקסים", הם מספרים. ורוית פדן קובעת בלי להתלבט שיש אחת שחייבת חייבת להכנס לנבחרת: "יערה!".

בסופו של דבר היחידים שיקבעו מי יכנס לנבחרת הם אתם, השופטים מהבית, ואם אתם רוצים להיות שם כשהכל קורה, לחוות את ההתרגשות הסוחפת בזמן אמת ולהצביע הישר מהקהל, הירשמו עכשיו ותוכלו להיות חלק מהקהל כבר בתכנית הקרובה

כזכור, כל תכניות הכוכב הבא משודרות בשידור חי, ולכן עקב המעבר לאולפנים החדשים התכנית הבאה של הכוכב הבא תשודר בשלישי הבא (22.10). כל העדכונים, החדשות והדיווחים מהשטח מחכים לכם באתר התכנית