לא הרמתם את המסך ואתם עדיין מתחרטים? חושבים שהשופטים פספסו את הכישרון הכי גדול שידעה המדינה? כתבו לנו את מי לדעתכם כדאי להחזיר לשלבים הבאים בתכנית, וכדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה קבלו תזכורת לכל המתמודדים שהמסך לא התרומם עבורם:

התכנית הראשונה:

אורית ביינסאי

המתמודדת הראשונה אי פעם שעלתה למבחן המסך היא אורית ביינסאי בת ה- 18. אורית גדלה בבית עם 14 אחים, אביה הוא הרב הראשי של הקהילה האתיופית וחלומה הגדול הוא לשיר בענק. אורית עלתה על הבמה עם השיר I Will Always Love You , ולמרות שכל ארבעת השופטים הצביעו בעדה, אתם השופטים בבית החלטתם שלא להעבירה. "יש לה קול אלוהי והייתי בטוח שהיא תגיע רחוק בתכנית", סיכם רני רהב.

 סמדי חמו

סמדי הגיעה למבחן מול השופטים הישר מטבריה הרחוקה נרגשת ומהוססת. בהתחלה היא התבלבלה והפסיקה באמצע, אך מהר מאוד היא התאפסה על עצמה והצליחה להקסים את השופטים. במבחן המסך היא בחרה לשיר את שירה של עופרה חזה "כמו ציפור", ואתם בחרתם להעניק לה רק 42% ולכן המסך שלה לא התרומם. כשירדה מהבמה, שוחחה סמדי עם כתבתנו סופיה טייב ואמרה: "אני לא רוצה להתייאש, אני רוצה להמשיך לשיר", סיפרה והוסיפה, "אין לי מושג למה הקהל לא הצביע לי ולמה זה לא קרה".

 

התכנית השנייה:

רז בן דוד

רז הגיע לשלב המיון הראשוני מול השופטים ושר את "ירח" של שלמה ארצי. בדומה לשבוע שעבר, גולן העביר אבל המליץ לו לשיר את השירים שהוא רגיל לשיר בבית, וגם ריטה העבירה אבל המליצה שיעבוד קצת על הדיקציה. צביקה התלבט ואמר שהוא לא בטוח שרז יעבור את מבחן המסך, ורק רני היה משוכנע: "בישראל נולד נסיך חדש". במבחן המסך הוא שר את ניצחת איתי הכל של עמיר בניון, אבל גם זה לא הספיק בשביל לשכנע אתכם ואת השופטים.

 אלן עבאדי

אלן עבאדי, מתמודד בן 70 עם אנרגיות של נער מתבגר, הגיע למבחן הראשוני מול השופטים ולמרות שרני חשב שזה לא מספיק טוב, שאר השופטים בחרו להעביר אותו למבחן המסך. למרות הציפיות, אתם לא העברתם את אלן, ואסי המאוכזב האשים את צביקה: "אם רק היית מצביע בעדו הוא היה עובר". ריטה גם כן התאכזבה: "חבל, העולם לא שייך רק לצעירים".

 תום עזרא

תום עזרא כבר ניסתה לפתוח בקריירה מוזיקלית והחלה ללמוד בבית הספר "רימון", אך נאלצה לעזוב כשלא הצליחה לעמוד במחיר הגבוה של הלימודים. השופטים התרגשו וראו את הפוטנציאל והעבירו אותה מיד למבחן המסך. תום ביצעה את I Believe I Can Fly אבל אתם פחות התרשמתם ותום המאוכזבת נאלצה לחזור הביתה עם רק 55%. ריטה, שהצביעה נגד, טענה שהשיר פשוט לא התרומם.

 תמר אלמכאיס

את תמר אלמכאיס, המתמודדת שסגרה את הערב, השופטים החליטו להעביר למבחן המסך עוד לפני שהיא אפילו סיימה לשיר. אלמכאיס היא מוזיקאית שכבר עובדת על האלבום הראשון שלה ואפילו הספיקה לשחרר מספר סינגלים לרדיו. לצערה של תמר הקהל בבית לא הרים לה את המסך ואייל ניסה להסביר: "את זמרת מצוינת אבל משהו בביצוע הזה לא עבר". 

 

התכנית השלישית:

2for6

הרכב האקפלה 2for6 הוא ההרכב הראשון שמתמודד על התואר "הכוכב הבא", וזה לא הייחוד היחידי שלהם - הם מבצעים את הכל בלי ליווי של כלי נגינה, אלא מסתמכים על הקולות שלהם בלבד. "אם אחד מאיתנו לא מאופס אנחנו כמו שולחן בלי רגל", סיפר אחד מהם. אייל חשש שההרכב הזה עולה לתכנית בזמרי סולו טובים, אבל רני העדיף לתת לקהל את הזכות להחליט. במבחן המסך, כשביצעו את שירו של מייקל ג'קסון "earth song", צביקה התאכזב, וגם אתם שבחרתם לא להרים להם את המסך.

 טל רוזנברג

טל רוזנברג, בת 37 ואמא לארבעה, הגיעה למיונים של "הכוכב הבא" וישר דאגה להחליף את מיטלמן בגיטריסט הפרטי שלה (בעלה). ריטה לא התרשמה וטענה שהיא מחפשת קצת מעבר ל"קול טוב", היא מחשת שריטה. רני הבהיר לריטה שיש לה שריטה עמוקה ושכנע אותה ואת שאר השופטים להעביר אותה למבחן המסך. באודישן הגורלי היא בחרה לשיר אתAngels של רובי וויליאמס, והפעם השופטים הצביעו נגד, וכך גם רובכם. צביקה הודה שלדעתו הבחירה של השיר לא הייתה טובה: "היה משהו שלא המריא".

 אלון גלזינגר

השופטים לא היו לגמרי סגורים על אלון גלזינגר: אייל הודה שזה לא ממש מדבר אליו, ריטה לא הייתה בטוחה אם הוא מתאים לפרונט של הבמה, וצביקה המליץ לו לעבוד על המבטים. בסופו של דבר צביקה החליט שהויכוח של השופטים הוא הוכחה שזה צריך להיות נתון להחלטת הקהל. במבחן המסך, הוא ויתר על שיר מקורי והלך על קלאסיקה, "קרן שמש מאוחרת" של שלום חנוך. הביצוע לא התרומם, וגם המסך לא.

 ספיר דניאל

ספיר דניאל מנתניה לא הצליחה להרשים את אייל גולן: "אני לא רואה שיפור מאז שהגעת להיבחן לתכנית שלי, זה נשמע כמו קריוקי". ריטה דווקא הרגישה שבספיר יש משהו גולמי שאפשר לעבוד איתו, ורני ייעץ: "למבחן המסך תבואי עם שמלה ארוכה". במבחן המסך ביצעה ספיר את "Min Nhar Li Mshiti" (שאתם אולי מכירים יותר כ"יא מאמא"). השופטים בבית, וגם חלק מפאנל השופטים באולפן, חשבו שזה לא מספיק וספיר נאלצה לחזור הביתה מאוכזבת.

 

התכנית הרביעית:

אביב בן

צביקה הדר לא היה בטוח לגבי אביב בן בשלב המיונים: "יש לך את הלוק, יש לך את הגרוב, יש לך את הכל, אבל מבחינת שירה זה קצת חסר", אבל רני רהב הכריע והעביר אותו למבחן המסך. כשהוא שר את "Grenade" של ברונו מארס, עוד אחד שמסתובב הרבה עם כובע, ואתם דווקא הסכמתם עם צביקה. חבל, כנראה שלא מדובר בכובע מזל.

 ליאור פרץ

ליאור פרץ הרשימה את השופטים בשלב המיונים: "יש לה צבע קול מעניין", אבל כבר אז הם הזהירו אותה שהיא חייבת לבחור שיר שיתאים לה למבחן המסך. היא בחרה את "אם אלה החיים" של קרן פלס והשופטים לא אהבו: "יש מקרים שההתרגשות פוגעת בזמר". הדרמה של ליאור לא נגמרה כאן, כי מיד אחריה עלה בן זוגה, עופרי, שגם כן לא עבר הלאה לשלב הבא.

 עופרי ישראלי

עופרי ישראלי נכנס לחדר המיונים עם שיר מקורי והשופטים התלהבו להעביר גם אותו למבחן המסך, אחרת לטענתם הייתה פה פרידה. כשהגיע תורו לעלות למבחן המסך, עופרי עלה בסערת רגשות קלה לאחר שאתם לא הרמתם לליאור את המסך. הוא ביצע את "נגעת לי בלב" של השופט אייל גולן, אבל לא הצליח לגעת בכם, השופטים מהבית, שגם הפעם לא הרמתם את המסך.

 אלי בראל

אלי בראל, אבא לשלושה, קצת פחד שהוא פספס את ההזדמנות שלו לקריירה מוזיקלית, אבל השופטים לא הסכימו והעבירו אותו למבחן המסך. בחדר המצב חיכתה לו אשתו והתרגשה מהביצוע שלו לשיר With or without you של U2. גם רני, צביקה ואייל התרגשו והצביעו בעד, אבל ריטה לא השתכנעה: "יש לו אנרגיה מצויינת אבל היכולת הווקאלית נתקעה בשלב מסוים". חבל, כי לאלי היו חסרים רק 5 אחוזים כדי לעבור הלאה ואם ריטה הייתה מצביעה "בעד" המסך היה מתרומם.

 

התכנית החמישית:

אלמוג סיסו

אלמוג סיסו, שמעולם לא שרה בפני אנשים לפני המיון הראשוני שלה, הצליחה להרשים את צביקה ("את מהפנטת ומסתורית"), אבל ריטה מעט חששה ("את מאוד גולמית עדיין, כנראה שלא שרת מספיק"). במבחן המסך ביצעה אלמוג את "Price tag" והפעם דווקא לא הלהיבה את צביקה, שהצביע נגדה. גם אתם לא השתכנעתם ואלמוג נאלצה לחזור הביתה.

 אליקו כהן

אליקו כהן, שניסה במשך עשור להתקבל לתכנית "כוכב נולד", החליט לנסות את מזלו גם הפעם. צביקה הדר, שכבר התייאש מלהגיד לו לא, הודה שהפורמט של "הכוכב הבא" נועד בשבילו ("שהקהל יחליט"), ושאר השופטים הסכימו ואפילו חסכו ממנו לבצע את השיר עליו התכונן. רגע אחרי שהוא ניסה לשכנע את אסי לקחת אותו לעונה הבאה של "האח הגדול", הוא התחיל את מבחן המסך שלו עם ביצוע לשיר "מה לך ילדה", וסוף סוף גילה מה הקהל חושב עליו. לצערו הרב, המסך לא התרומם, למרות שריטה דווקא התלהבה מהתשוקה. אליקו לא יצא בידיים ריקות וזכה לבצע דואט עם אסי ואייל.

 

התכנית השישית:

יערה בראון

יערה בראון, הקוסמטיקאית שהלהיבה את רני רהב, ביצעה במיון הראשוני את "יש בי אהבה", והשופטים לא יכלו להתאפק וצחקו: "יש לי שעווה והיא תנצח". במבחן המסך היא שרה את את "עד מתי אלוהיי" שכתב עוזי חיטמן. לצערה, הביצוע הסתיים והמסך לא התרומם. רני רהב, היחיד שלא הצביע בעדה, היה יכול לשנות את התוצאה כי היו חסרים לה רק 7 אחוזים על מנת לעבור. ריטה מעט התאכזבה: "היית מצויינת. אני לא מאמינה שלא עברת, אני מוחה", ואייל גולן הסכים: "אני כועס על רני".

 שרון לייבוביץ'

רגע לפני ששרון לייבוביץ' עלה בלמה למבחן המסך, הוא צפה בהקלטה של המיון הראשוני שלו מול השופטים ואמר לעצמו: "הייתי מעולה". הוא עלה בביטחון אדיר לבמה והקדיש את הביצוע שלו לשיר "I Don't Want To Miss A Thing" לאביו. אתם הסכמתם עם צביקה הדר שכינה אותו כבר במיונים "אנטי כוכב", ושרון לא עבר הלאה לשלב הבא. "קולית אתה מצוין אבל עדיין חסרים הרבה דברים אחרים" סיכמה ריטה.

מלי סוויסה

למרות שמלי סוויסה מאוד התרגשה לעמוד מול האלילה שלה, השופטת ריטה, היא הצליחה לאסוף את עצמה ולהרשים את רני וריטה שהעבירו אותה מיד לשלב הבא. במבחן המסך היא ביצעה את "הצל שלי ואני" של יהודה פוליקר, ורגע לפני שהתחילה ריטה שלחה לה נשיקה. אתם הסכמתם דווקא עם צביקה ואייל ולא הרמתם לה את המסך: "זה היה יותר מדי דרמתי ולא כל כך מקצועי", הסביר אייל.

מאור שלום

במיון הראשוני שלו מאור ביצע את השיר וליווה את עצמו עם גיטרה, צביקה התעצבן: "אתה לא מנגן טוב, אז בשביל מה?", אבל בסופו של דבר הוא ושאר השופטים החליטו לתת לו עוד הזדמנות ולהעביר אותו למבחן המסך. למבחן הזה הוא הגיע בלי הגיטרה, ביצע את "כתם הפרי" של אתניקס, אבל גם זה לא הספיק והמסך נשאר למטה. חוץ מרני, שלושת השופטים הצביעו נגדו: "יש רמה מסוימת שצריכים להיות פה ויש לך עוד דרך לעשות", הסביר צביקה.

קיי בן סלמון ואודם שמואל

הם אמנם לא זוג, אבל לפני כשבועיים אודם שמואל וקיי בן סלמון החליטו לצאת לדרך משותפת: הם העלו סרטון בן 15 שניות שלהם שרים דואט למתחם האינסטה-אודישנים, והערב, בתחילת השידור, התבשרו שיש להם שעה אחת בדיוק להתכונן למבחן המסך. השניים הצליחו לאסוף את עצמם מההתרגשות, בחרו את השיר "רק בגלל הרוח" של שלומי שבת ועלו לאודישן הגורלי. לפעמים זה עובד ולפעמים לא, והקסם שהיה באינסטגרם לא שוחזר.

 

 

כל העדכונים, החדשות והדיווחים מהשטח מחכים לכם באתר התכנית