העם אמר את דברו: רוני דלומי היא הזוכה הגדולה של העונה השביעית של כוכב נולד. אחרי שש שנים של שליטה גברית בתואר, הגיעה דלומי בת ה-17 וניצחה בגמר ראש בראש מורט עצבים את ולדי בלייברג, אחרי שמיי פיינגולד הודחה כבר בשלב מוקדם יותר של הגמר.

אחרי עונה מלאה בתהפוכות, דרמות ובעיקר המון כישרון, יש לנו המשך לשושלת שהתחילה נינט טייב בניצנים לפני שבע שנים והמשיכה דרך הראל מויאל, יהודה סעדו, ג'קו אייזנברג, בועז מעודה וישראל בר-און. כוכבת חדשה נולדה  באילת, וקוראים לה רוני דלומי. היום (יום ב') בשעה 16:30 רוני תענה לכם על כל השאלות בפורום וידאו מיוחד. אתם מוזמנים כבר עכשיו להיכנס ולהשאיר שאלות.

מעל ל-900,000 מצביעים חשבו שרוני צריכה לזכות, לאחר שזו בחרה לשיר את "אני אש" של רן דנקר ועילי בוטנר בשלב הראש בראש מול ולדי, שעלה עם השיר שזיכה את שירי מימון באירוויזיון במקום הרביעי, "השקט שנשאר".

מי שפספס את הגמר מוזמן לצפות בו כאן ב-mako.

ובמקום השלישי -מיי פיינגולד (תמונת AVI: כוכב נולד)
מיי נתנה בראש | תמונת AVI: כוכב נולד
מיי רק במקום השלישי
העונה הדרמטית של כוכב נולד הגיעה לרגע השיא עם הפתעה ענקית. מיי פיינגולד, מי שנחשבה לפייבוריטית בעיני רבים, סיימה במקום השלישי והודחה מהגמר הגדול. על אף שלא עלתה לשלב הראש בראש מיי פיינגולד זכתה לבצע את השיר שתיכננה לסולו ראש בראש שלה. היא עלתה לבמה וביצעה את השיר "טעם מנטה", אותו ביצעה באודישן הראשון שלה.

סבב הסולואים הראשון
רוני דלומי הייתה הראשונה לפתוח את הערב כשעלתה לשיר את "ככלות הקול והתמונה", ששר במקור דני בסן. צדי החמיא לרוני ואמר: "תענוג לראות אותה". המאסטרו הצטרף למחמאות ואמר שהיא הקסימה אותו וזה היה ביצוע מרגש. דנה החמיאה לרוני על הסטייל וכמובן, על הביצוע לשיר וחתמה את הביקורת בנשיקה. מרגול טענה שרוני הביאה "שפיץ" ומבחינתה זה היה ביצוע גמר. גל החמיא לרוני על המלחמה שניהלה כדי להגיע לגמר, על בחירתה לשיר הגמר ועל הביצוע.

 

"ריקוד רומנטי" של ולדי בלייברג (תמונת AVI: כוכב נולד)
ולדי כובש את השופטים | תמונת AVI: כוכב נולד

אחרי רוני עלה לבמה ולדי בלייברג, האחד והיחיד, שגם הוא הביא לנו תקציר של דרכו עד הגמר ב-60 שניות. הסולו הראשון של ולדי היה "ריקוד רומנטי", שבמקור ביצע ישי לוי. המאסטרו, שטען שתחילה הוא לא ידע איך לאכול אותו, שיבח את ולדי על התקדמותו ועל הגעתו לגמר. דנה הפתיעה את ולדי בהבעת אהבה ברוסית. מרגול הצטרפה לעמיתיה ואמרה שולדי מסתמן לפייבוריט שלה. גל סיכם במשפט: "כמוך עוד לא היה". גם צדי שיבח את הביצוע של ולדי.

את סבב הסולואים הראשון חתמה מיי פיינגולד עם השיר "תחזור תחזור" של להקת משינה, אחרי שנזכרנו בדרכה של אדומת השיער עד הגמר ב-60 שניות. דנה שיבחה את היכולות של מיי, על אף כי טענה שהשיר הספציפי הזה עייף אותה. גם מרגול הרגישה "חפרנות" מההמנון של יובל בנאי, אך שיבחה את מיי כזמרת. גל החמיא למיי. צדי חלק על דעתן של מרגול ודנה וטען כי התרגש מהביצוע. גם המאסטרו הסכים עם צדי וחרץ דינו: "ביצוע מושלם". הקהל, כאמור, חשבת אחרת והדיח את מיי.

גם נינט, ישראל, רייכל ושבת ירדו לאילת
שני אורחים שכבר זכו בתואר הנכסף "כוכב נולד" קפצו לחוף הדקל והציגו שירים מהאלבומים החדשים שלהם. ישראל בר-און, שמעביר את השרביט השנה, וגם הזוכה של העונה הראשונה, נינט טייב. בזמן ההמתנה המותחת לתוצאות עלו שלישיית הגמר על הבמה לשיר מחרוזת משיריו של הזמר שפגשו מוקדם יותר העונה, עידן רייכל. מיד לאחר מכן רייכל התיישב ליד הפסנתר וביצע את השיר שהלחין למילותיה של האחת והיחידה, ריטה, "מחכה". מאוחר יותר עלה זמר אחר שכבר הופיע עם הנבחרת, שלומי שבת. אל שבת הצטרפו מתחרים שהודחו עוד לפני הגמר - ראם, לירן, חובי, מורן כמו גם שלישיית הגמר עצמה, שהצטרפו אחד אחרי השני לשלומי במחרוזת שירים שעושים שמח בלב.

וזהו, עכשיו, אחרי ככלות הכל והתמונה, נותר רק לחכות לעונה השמינית של כוכב נולד, שההרשמה לאודישנים לעונה החדשה כבר החלה. אז אם אתם חושבים שיש לכם את זה, הירשמו ואולי בשנה הבאה תעמדו על במת הגמר