ריח הגלים של ים סוף כבר עלה בנחיריים של פאולה ולשטיין, אבל לאחר שהודחה אמש מהתוכנית תאלץ, כנראה, לראות את הגמר באילת מדירתה בניו יורק. 

הערב (ב') ישתתפו שמונת המתמודדים שנותרו בספיישל אירוויזיון, כאשר יש לזכור שבצוות השופטים נמצאים הכותב והמבצעת של "דיווה", שהביא לישראל את הניצחון ב-1998. לאחר התוכנית מחר ישארו רק 7 מתמודדים.

נפרדים מפאולה ולשטיין
פאולה, ניפגש בקיסריה
נפרדים מפאולה
הערב, אתם הצבעתם ובחרתם להיפרד מפאולה ולשטיין. פאולה, שביצעה את השיר "כשאתה איתי", הבטיחה שבקרוב היא תוציא תקליט גם באנגלית וגם בעברית.
אמנם אתמול פאולה ירדה מהבמה, אך אל תדאגו, יש לה עדיין סיכוי לחזור לשיר עם הנבחרת כבר בשבוע הבא, זאת כמובן, בתנאי שהיא תנצח את חובי סטאר ואת המודח או המודחת של מחר בקרב ראש בראש בתוכנית "הצילו אני כוכב נולד" ביום חמישי. וגם אם היא לא תקבל את כרטיס החזרה לנבחרת שלומי שבת נתן לה מתנה משלו: פאולה תגשים את חלומו של כל זמר ותופיע יחד עם שלומי במוצאי שבת באמפיתיאטרון בקיסריה. 

אחרי הפרידה מחברים לנבחרת פאולה ענתה לכם בפורום וידאו לכל השאלות וסיכמה את השתתפותה בכוכב נולד: "זו הייתה חוויה אדירה ואני רוצה להודות לכל מי שהצביע בשבילי. אמרו לי שאני לא צריכה את התוכנית, אבל מסתבר שאני כן הייתי צריכה את החשיפה הישראלית, כי איבדתי קשר עם המוזיקה בארץ ואני ממש רוצה להוציא תקליט בעברית. אם לא, לא הייתי מגיעה לתוכנית. מקווה לכתוב שירים שאהיה גאה בהם". בעניין כרטיס חזרה לנבחרת בתוכנית של מארינה מקסימיליאן בלומין פאולה אמרה: "אני לא בטוחה שאנסה לקבל גלגל הצלה".
היא לא הימרה על המנצח שלה, כי היא אוהבת את כולם ולא מהמרת. ולגבי ההופעה עם שלומי שבת בקיסריה פאולה סיכמה במשפט אחד: "להופיע עם שלומי שבת? אני לא יכולה להגיד לו לא". 

לא זזים מחדר החזרות
גם השבוע אתם מוזמנים להציץ בימים שלישי, רביעי וחמישי בשעה 13:30 אל חדר החזרות של כוכב נולד ולגלות לפני כולם מה הולכים לשיר המתמודדים בשבוע הבא.

ואלה הסולואים של ספיישל שלומי שבת

אין תמונה
מורן מוסיפה קצב עם "רק בגלל הרוח"
מורן מזוז פתחה את התוכנית עם שיר שמזמן הפך לסמל עבור רבים, "רק בגלל הרוח", שהלחינה לאה שבת. כבר בחדר החזרות מורן הודתה שהיא מתרגשת ושלומי שבת חיזק את מורן כשאמר: "היא זמרת טובה". מרגול אמרה שמורן היא אמיתית כמו הרוח הנושבת וכמו השמש הזורחת, שהיא דוקרת אותה וכובשת. גל המשיך ואמר שכוחה של מורן הוא ביכולתה לרגש ולכן כשהיא מנסה קצת להשתולל זה מתפספס. צדי חיזק את גל ואמר שהוא חיפש את האופטימיות והשמחה והוא לא מצא אותה. מאסטרו אף הוא חיזק את גל ואמר שמורן מרגשת והשיר שהיא בחרה לא התאים לה. דנה במשפט אחד אמרה: "לא לבלבל את המוח ולא לבלבל את המוח. מורן יכולה לעשות הכל".

ראם כהן, שבחדר החזרות לא היה סגור על שיר של שלומי שישיר, בחר לשיר את "האישה של חיי". גל טען שראם היה אמור להיות הערב הכי טוב, כי הוא נמצא בסביבתו הטבעית, אך אמר כי הביצוע לא היה מושלם. צדי, לעומתו, אמר שהחיבור היה טוב והביצוע עבד עליו. גם המאסטרו הסכים עם צדי ושיבח את הביצוע. דנה אמרה שלדעתה ראם לא העז מספיק. מרגול סיכמה שהבלדות יפות לראם, אך חסרים לו שפיצים.

אין תמונה
מיי הקסימה את השופטים עם "מתוקים"
מיי פיינגולד, ששלומי בחדר החזרות טען שהיא בשבילו אהבה ממבט שביעי, בחרה בשיר "מתוקים". צדי נורא התרגש ממיי ולא חסך במחמאות. המאסטרו פנה למיי בשאלה: "איך את מסתדרת עם חום של ארבעים מעלות?" והבהיר למי שלא הבין את השאלה שעם ביצועים כאלה היא תגיע לגמר. מרגול איימה שעם ביצועים כאלה היא תאסור אותה וגל סיכם שזה היה אחלה ביצוע.

ולדי בלייברג החליט לשיר את השיר הרומנטי "לכל אחד יש" מכיוון שזהו השיר היחיד של שלומי שאמא שלו מכירה. המאסטרו אמר שכשהוא שומע ביצוע כזה מתעורר אצלו החשק להתחתן שוב. דנה הופתעה מהביצוע ומהסילסולים של ולדי וביקשה שהוא ימשיך להתפרע. מרגול חיזקה את דנה ואמרה שהייתה לה חוויה חוץ גופית מהביצוע. גל קילקל את השמחה ואמר שהיה חסר לו משהו. צדי חיזק את גל ואמר שאכן היה חסר שם משהו.

דניאל תבורי, שבחדר החזרות התווכח על בחירת השיר עם חברו הטוב לירן דנינו, זכה בסופו של דבר בהגרלה מול לירן, אך בעצתו של שלומי, דניאל ויתר על "הרי את מקודשת לי" ובחר בשיר "מלדיטה לונה". הפעם לדניאל חוץ מחמשת השופטים הקבועים היה גם שופט שישי בקהל- אביו, שימי תבורי. דנה אמרה שזה היה אחלה ביצוע ולמרות שהיו חלקים לא מדוייקים זה היה ביצוע טוב. מרגול אמרה שזה היה שיר סקסי ושאלמלא התמיכה של שלומי שבת זה היה נשמע פחות טוב. גל טען שמבחינת האנרגיות דניאל הכי דומה לשלומי ולכן זה היה ביצוע טוב. גם צדי הסכים שזה היה ביצוע טוב. המאסטרו סיכם ואמר שזה ששימי תבורי ישב בקהל עשה לו טוב.

לירן דנינו, שנלחם על השיר "הרי את מקודשת לי", סיפר שהחיבור שלו לשיר, שנכתב לאחר אסון ורסאי, מאוד חזק עקב הקשר האישי שלו לאסון. מרגול אמרה שלירן עונה על כל הקטגוריות שנחוצות לה בזמר והיא טענה ששלומי נשאר מעולף מהביצוע וגם היא על סף דמעות. גל הצטרף למרגול ואמר שזה היה טוב. צדי אמר שלירן הביא צבע אחר שטרם שמעו וגם הסלסולים הפכו את הביצוע ליוצא מהכלל. דנה בחמש מילים אמרה: "לירן זמר נפלא ואני מאמינה." בסוף הערב השופטים דירגו את הביצוע של לירן כביצוע המצטיין של הערב. בתוכנית של מחר ייבחר ביצוע מצטיין נוסף ואם לירן יזכה בתואר הביצוע המצטיין של השבוע הוא יזכה בקליפ סלולרי לביצוע שלו.

אין תמונה
כשפאולה פגשה את שלומי
פאולה ולשטיין, שמצאה את הקשר לשלומי דרך המגורים בארה"ב, שגם שלומי חווה למשך תקופה, בחרה לשיר את "כשאתה איתי". השיר, שנכתב במקור על ידי שלומי שבת וציון ברוך לסדרה "השיר שלנו" וכעת הוא הפך ללהיט מאלבומו של שלומי. גל אמר שפאולה בחרה באחד השירים שהיה לה קל לבצע ונתן לה ציון 7 פלוס. צדי אמר שחסר לו משהו וזה בגלל ההגשה הטקסטואלית. המאסטרו אמר שפאולה חזרה לעצמה ושהוא אהב את המשחקים החתוליים של פאולה עם הקול. דנה טענה שפאולה צריכה לבחור רק שירים שמתאימים לה. מרגול סיכמה ואמרה שהערב היא גססה פחות מפאולה. כאמור, הערב אתם בחרתם להיפרד מפאולה.  

רוני דלומי, שבחרה בשיר "איפה את אהבתי", הקפיצה את האולפן. צדי אמר שזה היה בסדר. המאסטרו לא הסכים עם צדי ואמר שרוני מאוד תוססת והביצוע היה תוסס. דנה התחילה במחמאה על מראה של רוני והמשיכה במחמאה על הביצוע. היא טענה שרוני קיבלה ביטחון. מרגול אמרה שרוני נשמעה כמו שהיא הייתה לבושה: כמו סוכריה על מקל. גל סיכם ואמר שהוא עדיין מחפש את הביצוע של רוני.

"אבא" של עומר אדם
אבא'לה של הנבחרת
עומר אדם, שביצע באודישנים את שירו של שלומי שבת "אבא", בחר באותו השיר. המאסטרו אמר שהוא לומד לאט לאט לאהוב את עומר והיום הייתה לו התפרצות כלפי עומר. דנה אמרה שעומר מדהים ושאם יש זמר שיכול לשיר את שיריו של שלומי זה האיש. מרגול אמרה שזה תמים, נקי, יפה ובלי חארטות. גל אמר שלפעמים טוב לשיר את אותו השיר פעמיים ושבפעם השנייה זה נשמע אפילו יותר טוב. צדי קילקל את השמחה ואמר שזה היה ביצוע מאופק. אך שום דבר לא יכול היה לקלקל את השמחה של עומר אחרי שקיבל הצעה טלפונית מדורון מדלי, שכתב את השיר "אבא", לכתוב שיר מקורי לעומר. 

אחרי כל תשעת הביצועים שלומי שבת עלה לבמה לבצע מחרוזת משיריו האהובים ביותר- "תרצי בי", "מלאכית", "משתגע מאהבתך" וכמובן את "תנו לגדול בשקט", שכל התשיעייה הצטרפה אליו בפזמון.

 אם אתם עדיין לא דאגתם לכרטיסים לגמר, ענו על חידון ותוכלו לזכות בנסיעה בטוחה לאילת וכרטיסי כניסה לגמר. ואם פספסתם את התוכנית תוכלו לצפות בה בmako VOD. ובזמן שאתם ממתינים בקוצר רוח לספיישל אירוויזיון שיתחיל הערב (יום ב') ב-21:00 יש לנו מגוון משחקים שיעבירו לכם את הזמן בכיף.