אזור הגלבוע הוא ללא ספק אחד המקומות הדינאמיים והמתפתחים ביותר בצפון בשנים האחרונות. באזור הגלבוע כל אחד ואחד יכול למצוא את עצמו. היישובים, המושבים והקיבוצים מספקים חיי קהילה עשירים המתאימים למשפחות ולגידול ילדים. בכל אחד מ-33 היישובים ניתן למצוא איכות חיים גבוהה ומערכת חינוך מקיפה, החל מגנים לחינוך הגיל הרך ועד מוסדות חינוך מובילים. לאורך כל הדרך זוכה התלמיד להתחנך באווירה קהילתית וחברתית. כך למשל ניתן לציין את פרויקט "שפת המצוינות" המתקיים במועצה האזורית גלבוע. במסגרת הפרויקט ניתן דגש להתנדבות, מעורבות חברתית ומעורבות הורים ומחנכים. המיזם כולו נולד מתוך אמונה כי בכדי לשפר הישגים לימודיים במקצועות הלימוד, קודם לכן חשוב להגביר את המעורבות בקהילה.

גלבוע
גלבוע
גלבוע
גלבוע

המועצה האזורית גלבוע נערכת לקליטת התושבים שמעוניינים לעבור מהרעש והצפיפות בעיר אל המרחבים באזור. במהלך השנים האחרונות בונה המועצה הרחבות למספר יישובים בתחומה דוגמת בית השיטה, גן נור, אביטל, בית אלפא, גדעונה, חפציבה ועוד. בסך הכל שווקו אלפי יחידות דיור לציבור. המהלך הוכיח את עצמו ובשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במחירי הדיור באזור הגלבוע. פרויקט ההרחבות מנסה לעמוד בביקוש הרב שיש למעבר לאזור.את הביקוש הגבוה ליחידות דיור ניתן להסביר בעובדה שהגלבוע נמצא מרחק שעה בלבד מתל אביב שבסיום הנסיעה משתפרת פלאים רמת החיים.

גלבוע
גלבוע

גם למי שלא בוחר להעביר את מקום מגוריו לגלבוע, המקום מציע שלל פעילויות ואטרקציות תיירותיות. רק בגלבוע אפשר לגלוש בסקי כל השנה. על מורדות הר הגלבוע נמצא "סקי בגלבוע" שהוא אתר סקי מלאכותי הראשון מסוגו בישראל. במקום יכולה כל המשפחה להתנסות בסקי או לשפר את הביצועים, ללא תלות במזג האוויר. משם תוכלו להמשיך לסיור בבית הכנסת העתיק שבבית אלפא המפורסם בזכות הפסיפסים שנשתמרו בו עוד מימי בית שני.

גלבוע
גלבוע

בנוסף, ניתן להגיע לסיור ברפת רובוטית מיוחדת במינה ולחזות בחליבת הפרות כפי שהדבר נעשה בימינו. אם אתם דווקא בעניין של שטח תוכלו למצוא גם טיולי טרקטורונים באזור עמק חרוד שבגלבוע. זאת כמובן לצד אלה שיבחרו לכבוש את הארץ ברגליהם ויוכלו להגיע למורדות הגלבוע או לערוך תצפית בהר ברקן הסמוך ולחזות בפריחה הסגולה המרהיבה של אירוס הגלבוע.

גלבוע
גלבוע

גם בתחום הקולינארי אין חשש שתחזרו רעבים לאחר יום טיול. באזור הגלבוע נמצאות כמה מהמסעדות שהוכתרו כטובות במדינה בהובלת שפים מהשורה הראשונה.

לסיכום, אם אתם מעוניינים לגור או לטייל בשמורת טבע של ממש, לחוש את הפיתוח המתקדם לצד צביון כפרי ויופי מרהיב, כדאי להגיע לגלבוע.

גלבוע
גלבוע