הראל סקעת בכוכב נולד (צילום: רועי ברקוביץ')
סקעת. ינסה לתת כלים להמשך הדרך | צילום: רועי ברקוביץ'

כמעט תשע שנים עברו מאז הופיע הראל סקעת על במה הגמר של כוכב נולד, והנה הערב הוא עומד להיות שופט ולהצטרף אל גידי גוב, מירי מסיקה וצדי צרפתי בעונת העשור: "אף פעם לא יצאתי להיות במקום הזה", הוא אומר בראיון מיוחד. "נראה לי שזה מצד אחד מפחיד ומצד שני מגניב, אבל זה כמובן עניין של בשלות מסוימת. אי אפשר להגיע להיות שופט בכוכב נולד בכל שלב בקריירה".

איך זה מרגיש, להיות שופט?
"אני לא רואה בזה כלשפוט אלא כלתת כלים. אני חושב שאני יכול לתת נקודת תצפית למה שהולך לקרות בתור אחד שהיה שם, מין נקודת מציאות כזו שתעזור למתמודדים".

"בדידות" - הראל סקעת16069 (תמונת AVI: כוכב נולד 5)
הראל על הבמה בעונה השנייה. בשל להיות שופט | תמונת AVI: כוכב נולד 5אתה זוכר באופן מיוחד ביקורות שאתה קיבלת בתחרות?
"האמת שאני יותר זוכר ביקורות שאנשים אחרים קיבלו, אבל אין ספק שיש דברים שלקחתי מהשופטים ואני מיישם גם היום. האמת שבתחילת הדרך הלכתי נגד העצות של השופטים והאנשים שעבדו שם, ברמת בחירת השירים וההופעה וכאלה. ניסיתי לעשות את הדברים מהמקום שלי ופתאום באיזשהו שלב זה הסתדר".

"כמה דקות לפני שעליתי לשיר את 'הנני כאן' בגמר ניגש אליי צדי צרפתי ואמר לי לא להקשיב לביקורות", נזכר סקעת. "הוא המליץ לי לא לפחד להראות על הבמה את הכעס שיש לי בתור בנאדם, וזה ללא ספק פתח לי משהו בראש".

"במיוחד בתחילת הדרך אתה תוהה מה להראות כלפי חוץ כי יש דברים שלא יכולים להצטלם טוב, אבל אז אמרתי שאהיה פשוט אני. התחרות נגמרת ומה שנשאר זה הפוטנציאל שלך להפוך להיות אמן. זו הארה שקיבלתי ממש לפני הסוף".

"המקצוענות של המתמודדים מפתיעה, בעיקר ביחס לגילם הצעיר"

במהלך ההכנות לתכנית שתשודר הערב נפגשו מתמודדי עונות העשור עם בוגרי כוכב נולד. מלבד שירי מימון, עידן עמדי, מרינה מקסימילאן ונינט טייב קיבל גם הראל סקעת הזדמנות להתרשם מהדור החדש.

נפגשת עם הדר עמרם. איך היה?
"היה מצוין. היא זמרת מעולה. האמת שאני חושב שכולם שם מקצוענים וזה תמיד מפתיע, בעיקר לאור הגיל הצעיר שלהם".

הראל סקעת בכוכב נולד (צילום: רועי ברקוביץ')
הראל והדר עמרם. מחמיא למתמודדים הצעירים | צילום: רועי ברקוביץ'

אתם לא הייתם כאלה?
"לא חושב. אנחנו ללא ספק היינו תמימים יותר. כשאתה רואה בנאדם צעיר אתה תמיד תוהה לגבי הרצינות והמקצועיות שלו, אבל אלו ילדים שללא ספק גדלו על כוכב נולד".

>> החל מהשעה 20:30: שידור חי מאחורי הקלעים