כוכב, סופרסטאר, דיווה, מאסטרו.  190 ס"מ של כריזמה וכישרון יוצא דופן, לצד דחף לנצח שמתובל בהומור וחוצפה. לא צריך להיות חכם גדול כדי לקלוט שאפשר ללמוד מהזמר שהפך לאייקון עוד בחייו.

חופשת הפסח זה בדיוק הזמן לחזור לתוכנית הקאלט "המאסטרו" (כל הפרקים זמינים באפליקציית +12) אשר צולמה אי שם בשלהי שנת 2004 וליוותה את פיק , בת הזוג דאז שירה ודמויות מפתח נוספות המקורבות אליהם. הכישרון, האישיות הלא מתנצלת והיכולת לא לקחת את החיים ברצינות יתרה הופכים אותו למורה נהדר לחיים. ריכזנו בשבילכם (נו טוב, בעיקר בשבילי) טיפים לחיים שמוכיחים שהוא למד לחיות לפני כולם.

 1. "מה יש לך לראות, את לא נולדת כאן" - זכור מאיפה באת - וגם מאיפה לא באת
  במהלך חופשה בפולין שהפכה לטיול שורשים של צביקה, הזמר ובת הזוג הגיעו לאירופה בשיא החורף והנסיעה במכונית הייתה מעייפת וקרה. באקט של שעמום (2004 אומרים לכם) צביקה התחיל לנקות את אדי הקור מהשמשה ולהתבונן החוצה. שירה, שהייתה בת 18 וחצי בסה"כ באותו הזמן, מתלוננת שהיא לא מצליחה לראות כלום וצביקה, מבלי להתבלבל, השיב: "מה יש לך לראות, את לא נולדת כאן".
  המאסטרו פרק 1 (צילום: המאסטרו)
  צביקה במסע שורשים בפולין | צילום: המאסטרו
 2. "אורית אני רוצה מיץ שזיפים"  - תתייחס לעצמך כמו מלך
  "אורית אני רוצה מיץ שזיפים" הפך במהרה לאחד המשפטים הזכורים מהתוכנית. צביקה רגיל שמשרתים אותו, ונראה כי הוא החליק לנעלי המלך בקלות. כמה דקות עוברות מאז קיבל עוד כוס מיץ, וצביקה שוב מתפלא: "לא תאמיני, אני רוצה עוד מיץ שזיפים". גם כשעובדת ביקשה עזרה בהזזת רהיטים, צביקה זוכר את מקומו: "את תקבלי עזרה, אבל לא ממני. אני אסתכל עלייך מהפסנתר".
  "אורית, את לא תאמיני. שוב בא לי מיץ שזיפים" (צילום: המאסטרו)
  "אורית לא תאמיני, שוב בא לי מיץ שזיפים" | צילום: המאסטרו
 3. "אף פעם לא לימדו אותי, כנראה שלימדתי את עצמי" - תמיד תלמד דברים חדשים
  צביקה לא הסתפק בדברים שכבר ידע. בגלל שהוא עבד עם אמנים רוסיים, הוא החליט ללמוד את השפה. מהשיחה הקצרה עם מרינה המורה נוצר הרושם שהשפה, איך נגיד, לא זרה לו ושידע לדבר כבר לפני. לאחר שיחת חולין שניהל ברוסית מושלמת, הוא חתם: "אף פעם לא לימדו אותי, כנראה שלימדתי את עצמי". כבר אמרנו מלך, לא?
  צביקה ומרינה לומדים רוסית (צילום: המאסטרו)
  צביקה "לומד" רוסית | צילום: המאסטרו
 4. "כמו אורז אבל עגול" - מדי פעם תעצור לנוח
  כולנו צריכים לפעמים פסק זמן והדבר נכון עוד יותר כשאתה אחד האומנים המצליחים במדינה. לכן, בין הופעה להופעה, שירה וצביקה הגיעו לאילת, לשם הוא הוזמן לטקס ביזארי במיוחד שכלל הענקת שמו לדג. אחרי יומיים מלאים בארוחות בחדר האוכל, סיבוב בטיילת ושיזוף בבריכה, כשבין לבין הפסקות קרטיב (עוד נחזור לרומן של צביקה וקרטיבים) הגיע הזמן לחזור הביתה. השניים רעבים, ושירה התקשרה לאורית, סוכנת הבית, כדי שתכין להם ארוחה ומביאה לעולם את המשפט האייקוני: "אני רוצה פתיתים, את יודעת מה זה פתיתים? כמו אורז אבל עגול".
  "איפה העגלה השנייה? השארת אותה שם?" (צילום: מתוך "המאסטרו")
  "פתיתים זה כמו אורז עגול". אורית, סוכנת הבית | צילום: מתוך "המאסטרו"
 5. "אם אתה לא יודע לנסוע רוורס אז תיסע רק קדימה" - זו לא בושה להודות כשאתה לא יודע
  לאורך הסדרה מלווה את צביקה, כמו אתנחתא מרדנית-קומית, גיא נהגו האישי שלא הראה חשש לענות והתווכח. במהלך ויכוח בין השניים על חנייה ברוורס צביקה טען שגיא כל הזמן עלה על המדרכה וירה: "אם אתה לא יודע לנסוע רוורס אז תיסע רק קדימה. אין צורך לעשות משהו שלא יודעים".
  גיא הנהג של צביקה (צילום: המאסטרו)
  לא פחד לענות לצביקה | צילום: המאסטרו

  >>לצפייה בכל הפרקים של "המאסטרו", מוזנים להיכנס עכשיו ל+12 ולהתחיל בחגיגה
 6. "עוד פעם מהתחלה" - תמיד תיתן צ'אנס לאנשים
  קדם האירוויזיון ליווה את הסדרה, וצביקה ערך אודישנים לנשים שילוו אותו. רבות מהמועמדות היו, איך ננסח זאת בעדינות, יכולות להתאים ל"רואים את הקול". אבל פיק היה סבלני והראה כמה חשוב לתת צ'אנס. לאחר שזמרת "מצטיינת" במיוחד, ביקשה להתחיל מחדש, צביקה הסכים ואף הקליל את האווירה. כשהיא סיימה את הטייק השני שהיה מוצלח באותה מידה, צביקה חייך ושאל "רוצה עוד פעם מההתחלה"?
  צביקה והזמרות המלוות לקדם האירוויזיון (צילום: המאסטרו)
  צביקה וזמרות הליווי לקדם האירוויזיון | צילום: המאסטרו
 7. "תדאג לי עכשיו לקרטיב" - תזכור שהאושר נמצא בפרטים הקטנים
  שובו של הקרטיב. המחזר המבוסס על שיריו, "מרי לו", רץ ברחבי הארץ וצביקה בדרכים כדי לצפות בו. מה הבעיה? הוא נזכר שהוא לא הספיק לאכול קרטיב. נהגו האישי של צביקה, גם כן צביקה, מציע לעצור ולקנות. למרות משקפי השמש והמבט החתום ברור שהזמר התרגש מהמחווה: "אם אתה דואג לי עכשיו לקרטיב, תאמין לי שלא אשכח לך את זה בחיים".
  האושר נמצא בפרטים הקטנים. צביקה וקרטיב (צילום: המאסטרו)
  "אם תביא לי קרטיב, לא אשכח לך את זה כל החיים" | צילום: המאסטרו
 8. "להתפלל הרבה" - קצת אמונה אף פעם לא תזיק
  בין שלל תפקידיו, צביקה שימש כמנהל אומנותי בבית ספר לאומנות בחיפה. במהלך שיחה אישית עם אחת התלמידות היא שאלה מה עליה לעשות בשביל להיות גדולה כמוהו. תשובתו: "להתפלל הרבה".
  "המאסטרו" (צילום: המאסטרו, ביפ)
  המנהל האומנותי | צילום: המאסטרו, ביפ
 9. "אני עושה סקס" - נפש בריאה בגוף בריא
  לצביקה, אוהד כדורגל מושבע, חשוב לשמור על הכושר, והוא הגיע לאימון מכבי תל אביב. מהרגע שכף רגלו דרכה על הדשא, התחרותיות התפרצה, ולאחר שלא הצליח להבקיע הוא היה תוסכל. "הם מתמסרים רק בינם לבין עצמם, לא אכפת להם שיש אורח". אבל מבחינתו יש דרכים אחרות לשמור על כושר. לאחר האימון, באירוע אליו הלך, מישהי שאלה אותו האם הוא עושה ספורט. תשובתו: "אני עושה סקס".
  צביקה באימון מכבי תל אביב (צילום: המאסטרו)
  "לא מוסרים. לא אכפת להם שיש פה אורח" | צילום: המאסטרו