סוף השבוע שלפני יום האהבה הבין לאומי, עושה חשק רציני להתכרבל בפוך ולחזור אל הסיפורים הכי רומנטיים וקיטשיים שיש. מי שעשתה את זה בעבר ואפילו לקחה את זה צעד אחד קדימה, היא נסלי ברדה. אוסף הסיפורים שהיא הציגה ב"אהבה גדולה מהחיים", ממלא בתקווה ונותן בדיוק את התחושה החמימה שחסרה כל כך בימים האלו.

חזרנו אחורה אל ששת הרומנים הכי רומנטיים, מיוחדים, מסובכים ויוצאי דופן שנרקמו, עד לרמה שקשה להאמין שהם באמת ובתמים קרו לאנשים רגילים במהלך החיים שלהם. מהזוג שהתאהב כשהיא בכלל ניסתה לשדך אותנו לנשים אחרות, לבחורה שהתאהבה באופנובנק המפורסם כשהיה בכלא ועד לזוג שגרו יחד באותו הבית מילדות ממש כמו אחים אבל לא הצליחו לעצור את האהבה שהתלקחה ביניהם.

שגית ותמיר

תחילת הקשר: שגית הייתה חיילת בת 19 ששירתה בפיקוד גדנ''ע ויצאה לנופש מטעם הצבא, שם פגשה את תמיר לראשונה. מהר מאוד היה ביניהם קליק שלא ניתן היה להסביר במילים והם יצאו לטייל יחד על שפת הכנרת, אבל הרקעים שלהם היו כל כך שונים: "נולדתי במרוקו, הגעתי לכאן בגיל 6", שיתפה שגית ותמיר בניגוד הסביר את ילדותו: "גדלתי בגבעתיים עם סבא וסבתא, כולם סביבנו היו אשכנזים ואמא שלי עברה לגור בדרום אפריקה". למרות הפערים מהר מאוד השניים הפכו לזוג שמבלה כמעט כל רגע אפשרי יחד ותכננו להשתחרר מהצבא, להתחתן ולעבור לגור מעל סבא וסבתא של תמיר.

המשבר הגדול: ברגע שסבו וסבתו של תמיר גילו את הפערים בינו לבין שגית, החלה להירקם מאחורי גבם של השניים תוכנית שנועדה להפריד ביניהם. תמיר קיבל מכתב מאימו בדרום אפריקה והחליט לנסוע אליה ולעבוד במוסך כדי להכין תשתית לחיים שלו ושל שגית ולעבור לשם בהמשך יחד.

במהלך הזמן שהוא בילה בדרום אפריקה, תמיר שלח לשגית מכתבים שהתברר בדיעבד כי מעולם לא הגיעו ליעדם. "סמכתי על אמא שלי שהמכתבים יגיעו", שיתף. הוא חשב שיש בעיה טכנית והתחיל לחשוש ששגית שלא יצרה עימו קשר גם, שינתה את דעתה בנוגע לחתונה. בינתיים בישראל, שגית שלא קיבלה אף מכתב או סימן חיים, איבדה את האמונה שתמיר יחזור ושמונה חודשים אחרי עזיבתו הכירה מישהו חדש שהציע לה נישואים. "שכבתי בחדר שלי ושקעתי בתהום של דיכאון", שיתפה.

לבסוף כשהחליטה לעבור הלאה באופן מוחלט ולשכוח את תמיר, שגית התחננה בפני החברה היחידה שלהוריה היה טלפון בעיר לעזור לה. היא מצאה את המוסך שבו עבד תמיר, בישרה לו כי היא עומדת להתחתן עם מישהו אחר, נפרדה ואיחלה לו רק טוב. עד שתמיר הצליח להשיג את הכסף כדי לחזור לארץ, שגית התחתנה ונכנסה להיריון.

שגית לוק ותמיר פדרמן (צילום: מתוך "אהבה גדולה מהחיים", קשת 12)
צילום: מתוך "אהבה גדולה מהחיים", קשת 12

איך זה הסתיים?
>>לצפייה בסיפור המלא של שגית ורותם באפליקציית +12 לחצו כאן

רחמים והראלה

תחילת הקשר: רחמים היה רווק חילוני בשנות ה-30 לחייו והראלה סטודנטית דתייה בת 20 שעומדת להתארס ומתמחה בשידוכים. בזמן שעבדה בניקיון של משרד אקראי, הטלפון צלצל ורחמים היה בצד השני של הקו, כשהתקשר להודיע לאדם הלא נכון כי לא יגיע מחר למשרד. השיחה בין השניים נמשכה שעה וחצי ובסופה הראלה שיתפה כי היא חוששת לרדת לבד לרחוב. רחמים עלה על האוטו ונסע לאסוף אותה מבלי לחשוב פעמיים: "לא יודע למה דהרתי ברכב, משהו בפנים ידע כנראה מה עומד לקרות בעתיד", שיתף.

רחמים הגיע למשרד, הציג את עצמו והחל לעזור להראלה בניקיון כשזאת מיד חשבה את מי אפשר לשדך לגבר מפנק כל כך. תוך כדי שהראלה ניסתה לשדך לו כל מיני נשים שונות ושלחה אותו לדייטים, התפתחה ביניהם חברות אמת קרובה, אך אף אחד מהצדדים לא חשב על כיוון רומנטי בגלל ההבדלים המשמעותיים ביניהם. "בחורה דתייה, עם חבר ושומרת נגיעה. אני הייתי חילוני גמור, גדול ממנה בעשר שנים, עם עין אחת", ציין רחמים.

המשבר הגדול: ככל שהחברות הטובה בין השניים התהדקה, היו מי שלא מצא חן בעיניהם הקשר הנרקם. אבא של הראלה היה מודאג מהקשר שלה עם בחור חילוני, שמבוגר ממנה בעשור, אבל כל עוד היה לה חבר הכל היה בסדר. בשלב מסוים נוצר משבר בינה לבין בן הזוג והפרידה לא איחרה לבוא - ובערב אחד מושלג ומפגש דרמטי עם רחמים שניהם הבינו שמדובר באהבת אמת.

לאהבה בין השניים לא היה מקום בכלל מבחינת המשפחה של הראלה. למרות שרחמים שלח את הוריו כדי שיבקשו את ידה מההורים שלה, אביה סירב והקשר שלהם עמד בפני מבחן. רחמים החליט להתחייב להקים בית דתי, אלא שגם זה לא עזר והראלה נאלצה להיפרד ממנו בכאב: "זה כאילו מישהו כרת לי איבר בגוף, אי אפשר להסביר את זה".

רחמים והראלה ישי (צילום: מתוך "אהבה גדולה מהחיים", קשת 12)
צילום: מתוך "אהבה גדולה מהחיים", קשת 12

איך זה הסתיים?
>>לצפייה בסיפור המלא של רחמים והראלה באפליקציית +12 לחצו כאן

ניקו והגר

תחילת הקשר: ניקו היה ילד בן 13 ממשפחה עם רקע בעייתי, שבטיול קיאקים גורלי אחד, חייו ניצלו פעמיים. בחור בשם שגיא ארמה הציל אותו מטביעה בקיאק ומעבר לכך, דאג שיגיע אל משפחתו כאח אומנה.

בבית המשפחה, הוא פגש לראשונה את הגר ובמבט ראשון השניים התאהבו. למרות שהשניים ידעו כי זה אסור וניקו הגיע על מנת להיות אח נוסף בתוך המשפחה, מהר מאוד הם הכריזו על אהבתם והפכו לזוג בסתר. "היינו מחכים שההורים יצאו החוצה והולכים לחדר אחד של השנייה", סיפר ניקו.

המשבר הגדול: הבעיות התחילו כשיום אחד הם הרגישו בנוח מידי ונתנו אחד לשנייה נשיקה בדרך לבית הספר. נהג ההסעה שידע שניקו נמצא אצלם באומנה, סיפור להורים שלהם ואביה של הגר הושיב אותם לשיחה גורלית. "הוא לא נתן לנו לבחור, כי ברור שהיינו בוחרים להיות זוג - הוא הסביר למה לא".

ניקו הרגיש שהוא עומד לאבד את המשפחה שהוא חלם עליה ובלית ברירה השניים נפרדו והמשיכו להתגורר יחד בבית בתור אחים לכל דבר, כשלשניהם נשבר הלב. במשך שבע שנים ניקו גר עם הגר בידיעה שיש לו רגשות אליה, כשהיא מבחינתה המשיכה הלאה וראתה בו אח לכל דבר ועניין.

בסוף שירותה הצבאי החליטה הגר לנסוע לטייל בדרום אמריקה וניקו כתב לה מכתב בו החליט להתוודות על הרגשות שלו, אבל את הגר זה הרתיע מאוד: "ראיתי אותו כאח, זה הרגיש לי עוד יותר אסור מההתחלה". הזמן עבר והגר לא התייחסה למכתב עד שניקו החליט לשאול אותה אם היא קראה אותו, בתגובה היא אמרה לו שידברו על זה כשהיא תחזור לארץ. ניקו חיכה לה בשדה התעופה והמתין במתח עצום לתשובה שהגיעה שלילית. "איך אני יכולה לחזור לראות אותך כבן זוג ולא אח?", הסבירה לו הגר ובאותו רגע ניקו החליט לעזוב את הבית.

גדלו יחד באותה המשפחה והתאהבו זה זאת (צילום: מתוך "אהבה גדולה מהחיים", קשת 12)
סיפור האהבה שהצליח כנגד כל הסיכויים | צילום: מתוך "אהבה גדולה מהחיים", קשת 12

איך זה הסתיים?
>>לצפייה הסיפור המלא של ניקו והגר באפליקציית +12 לחצו כאן

רוני ויסמין

תחילת הקשר: סיפור האהבה של רוני ליבוביץ' ויסמין מרחב מתחיל בשני עולמות הפוכים לחלוטין. היא פרסומאית שבדיוק התגרשה, הוא האופנובנק המפורסם שיצא לחופשה מהכלא, בזמן שיש לו עוד 17 שנים לפניו לרצות את העונש. המבטים שלהם נפגשים לרגע חטוף בבית קפה והשניים החליטו לשבת יחד. הם דיברו שעות ואפילו בילו יחד את הלילה, עד שהוא נאלץ להתייצב בבית הכלא למחרת.

במהלך הימים אחרי שחזר לבית הכלא התקשר רוני ליסמין כל יום והשניים החלו להתאהב. היא מצידה רצתה לבקר אותו, אבל החשש הציף אותו והתחושות היו מעורבות בין שמחה לעצב. לאט לאט הקשר בין השניים רקם עור וגידים והם החלו לשלוח מכתבי אהבה.

המשבר הגדול: בפגישה השלישית של הזוג, יסמין הגיעה אל בית הכלא בציפייה והתרגשות, עד שגילתה כי רוני לא מחכה לה והוא איננו. רוני מצדו נסה להגן עליה: "מה היא תחכה לי 20 שנה? בלי לצאת לבלות, בלי חיים". יסמין יצאה מבית הכלא כשהיא ממררת בבכי, ומאותו רגע רוני לא צלצל אליה יותר. "על מנת שהיא לא תפגע, פגעתי בעצמי. איבדתי את אחד הדברים היחידים שהביאו לי אופטימיות ושמחה", סיפר. ארבע שנים חלפו בנתק בין השניים וכל אחד המשיך לדרכו, עד שטלפון אחד מרוני טרף את הקלפים. הוא קיבל חנינה ונשארה לו רק שנה וחצי בכלא.

בזמן שריצה עונש מאסר, השודד המפורסם התאהב (צילום: מתוך "אהבה גדולה מהחיים", קשת 12)
האופנובנק: "היא הייתה צריכה לשלם מחיר בגללי" | צילום: מתוך "אהבה גדולה מהחיים", קשת 12

איך זה הסתיים?
>>לצפייה בסיפור המלא של רוני ויסמין באפליקציית +12 לחצו כאן

אבי וגלנדה

תחילת הקשר: הקשר בין גלנדה מרטינז ואבי מרציאנו, התחיל במקום הכי לא טיפוסי בעולם. בצעירותו קיבל הצעה מפוקפקת מחבר שהצריכה טיסה לדרום אמריקה. "הציגו לי את זה בתור טיול, עטפו בעטיפה יפה", הסביר. אלא שהבידוק בשדה התעופה בחזור לא עבר חלק ואבי נתפס והועמד לדין בוונצואלה, שם גם נכנס לכלא המקומי: "מאפיה מנהלת את הכלא, לא ישנתי לפחות יומיים".

גלנדה, בחורה צעירה עם ילדה קטנה שהגיעה לכלא לראשונה לבקר קרוב משפחה, תפסה את מבטו של אבי בזווית עינה והסתקרנה מהבחור הישראלי. היא שאלה את בן דודה למה הוא לבד והזמינה אותו להצטרף אליהם. למרות מחסום השפה שנוצר בין השניים חיבור של פעם בחיים, שנמשך לפגישות נוספות. את הפעם הבא שנפגשו בכלא, הם כבר הגדירו כדייט, אבי אפילו ביקש לפגוש את בתה של גלנדה והאהבה פרחה ביניהם בטירוף.  

המשבר הגדול: בשלב מסוים גלנדה הבינה שהיא מאוהבת בבן אדם שנמצא בכלא ולא יכול להיות זמין אליה כמו שהיא צריכה. החברות שלה דאגו לה ומהר מאוד היא הבינה שהיא חייבת לחתוך את הזוגיות עם אבי. היא קיבלה החלטה לעבור למיאמי, ואבי מצידו עשה הכל כדי לעזור לה ואף שלח לה את כל הכסף שהיה אמור לשמש לו למחייה בכלא. בנקודה הזאת, היא הבינה שהיא רוצה להישאר ולהיות איתו, אלא שהדברים המשיכו להסתבך ואבי קיבל עשר שנות מאסר.

בניגוד לכל הסיכויים, אבי הציע לגלנדה נישואים והם התחתנו בכלא ואף הביאו ילדה לעולם. אך בביקור אחד מסוכן במיוחד חייהם כמעט התהפכו כשמלחמת כנופיות בכלא סיכנה את גלנדה, אבי ושתי בנותיהן. באותו הרגע הוא החליט שהוא לא מביא אותן יותר לכלא ובמשך תקופה ארוכה הוא עצמו היה בסכנת חיים ממושכת כשריב הכנופיות הלך והחמיר.

גלנדה מרטינז ואבי מרציאנו (צילום: מתוך "אהבה גדולה מהחיים", קשת 12)
צילום: מתוך "אהבה גדולה מהחיים", קשת 12

איך זה הסתיים?
>>לצפייה בסיפור המלא של אבי וגלנדה באפליקציית +12 לחצו כאן

טלי ומייקל

תחילת הקשר: בגיל 22 אחרי משבר גדול ופרידה מבן הזוג איתו הייתה אמורה להתחתן, החליטה טלי יריב לקחת תיק עם בגד ים ולרדת לאילת. כשישבה לבדה הגיעו חבורה של כמה גברים שהציקו לה ופתאום היא הרגישה יד על הכתף של גבר זר, שאומר לה: "בואי נלך". למרות שהיא לא הכירה אותו, היא הרגישה בטוחה ללכת איתו וכך התחילה חברות שהפכה לסיפור אהבה גדול במיוחד. מייקל, הבחור שנלחץ לעזרתה, ציפה לתינוק מבת זוגתו ונאלץ לחזור לאמריקה.

מייקל כתב לטלי מכתב רשמי שבו ביקש להישאר בקשר ואף כתב שאם זוגתו לא הייתה בהיריון, הוא היה נשאר בישראל. לאט לאט השניים הפכו לחברי נפש שהחליפו מכתבים וכל אחד המשיך לנהל את חייו במקביל. מייקל עם בת זוגו וטלי שנישאה למחזר חדש. לימים ספינתו של מייקל עגנה שוב בישראל והוא בילה שבוע שלם עם טלי ובני משפחתה, כולל בעלה. הוא נתן לה מתנה של שרשרת לב, ולמרות שהיא האמינה שהקשר ביניהם אפלטוני, אמה דווקא הצהירה בפניה: "מייקל אוהב אותך".

המשבר הגדול: ביום הולדתה ה-30 טלי איבדה את ההכרה ועלה חשד כי יש לה גידול מסכן חיים במוח. האדם הראשון שהיא פנתה אליו לעזרה היה מייקל: "חשבתי שהוא יהיה האביר על הסוס הלבן, שהוא יציל אותי". למרות ההתנגדות של אשתו, מייקל עשה כל שביכולתו כדי למצוא לטלי מנתח. אחרי ניתוח שהציל את חייה, היא הבינה שאין לה מה להישאר בזוגיות הנוכחית עם בעלה והחליטה להתחיל מחדש. הקשר שלה עם מייקל נותק בגלל התנגדות של בת זוגו ברנדה. השניים התבגרו, כל אחד בחייו שלו, אבל המשיכו לחלום ולחשוב האחד על השנייה לאורך עשרות שנים.

טלי יריב ומייקל קרוור (צילום: מתוך "אהבה גדולה מהחיים", קשת 12)
צילום: מתוך "אהבה גדולה מהחיים", קשת 12

איך זה הסתיים?
>>לצפייה בסיפור המלא של טלי ומייקל באפליקציית +12 לחצו כאן