קשת סטודיוס, זרוע ההפקה האמריקאית של קשת אינטרנשיונל, תשתף פעולה עם יזם ההיי-טק ד"ר אורי אלון וחברת ההפקות שייסד לאחרונה, White Lodge Productions, במסגרת הסכם לפיתוח משותף של פרויקטים לטלוויזיה ולקולנוע ברחבי העולם.

ד"ר אלון, אשר הציג בעבר שני אקזיטים מוצלחים כשמכר שתי חברות שהקים לגוגל ולטוויטר, הקים גם את חברת קומפאס אשר הוערכה לאחרונה ב-6 מיליארד דולר. בנוסף, אלון הקים את ההפקות האמריקאית White Lodge Productions במטרה לייצר תוכן חדשני ולהשקיע בתוכן מקורי ויוצרים צעירים, בדגש על התייחסות לשינויים הטכנולוגיים והרגלי צריכת מדיה בעולם. החברה פועלת עם כותבים ויוצרים בניו יורק ובלוס אנג׳לס.

לפי הפרסומים השונים מסתמן כי אחד הפרויקטים הראשונים שיניב שיתוף הפעולה החדש, יהיה הפקת סרט בארה"ב על פי ספרה של דורית רביניאן "גדר חיה", שכפי שפורסם בדצמבר, יופק בשיתוף חברת ההפקות האמריקאית Pilot Wave שייסדו ירון ורסנו וגל גדות.

מתוך "save yourselves" (צילום: יחסי ציבור,  יח"צ)
צילום: יחסי ציבור, יח"צ

העסקה יוצאת לאור במעמד פסטיבל סאנדנס היוקרתי, אליו התקבל הסרט השני שהפיקה מחלקת הקולנוע של קשת סטודיוס, בניהולן של עדי עזרוני ומנדי תג׳ר. מדובר בקומדיית מדע בדיוני על בני זוג צעירים מברוקלין שיוצאים מהעיר הגדולה במטרה להתנתק מהסמארטפונים ולהתחבר לעצמם. כשהם מנותקים מתקשורת, הם מפספסים את החדשות שכדור הארץ נמצא תחת מתקפה. בסרט, שיצרו וכתבו אלינור ווילסון ואלכס פישר, מככבים סוניטה מאני ("GLOW") וג'ון ריינולדס ("Search Party"). בשנה שעברה, הסרט הראשון של קשת סטודיוס, "The Sound of Silence", בכיכובם של פיטר סרסגארד ורשידה ג׳ונז נמכר להפצה לסוני העולמית והתקבל גם הוא לבכורה עולמית בסאנדנס 2019.

מאורי אלון נמסר: "קיימת חשיבות מכרעת להשקעת משאבים ביוצרים מתחילים ותכנים מקוריים, שכן הטכנולוגיה משנה את עולם המדיה ואת הרגלי הצריכה של דור ה-Z. יחד עם קשת, נהפוך זאת למוקד העיקרי בשיתוף הפעולה שלנו".

ממנדי תג׳ר ועדי עזרוני שינהלו את המיזם נמסר: "בסאנדנס, ולאורך השנה, אנחנו מצויים בחיפוש מתמיד אחר תוכן מקורי ופרויקטים עתירי כישרון. שותפות כזו, עם יזם חדשני אמיתי כמו אורי, תעניק לנו עוד הזדמנות לטפח קולות חדשים, ובמקביל תאפשר לנו להביא יותר תוכן מעניין ומבדר למסכים ברחבי העולם".