שנה עברה מלכתו של אחד מגדולי העיתונאים במדינה. רוני דניאל נפטר בגיל 73 והותיר אחריו חלל עצום. הקריירה שלו התפרשה על פני קרוב לחמישים שנה, בהן היה לבולט וייחודי בתחומו, באופיו ובסיקורו. הסרט "רוני" (מוצ"ש, קשת 12), יגולל את סיפורו האישי והמקצועי מזווית חדשה שתחשוף אותנו לצדדים נוספים בו שמעולם לא הכרנו. רגע לפני, חזרנו לרגעים הבלתי נשכחים של הכתב והפרשן הצבאי: 

הדיווח הראשון בחדשות 12

ב-1993 הצטרף רוני דניאל לחברת החדשות של ערוץ 2, ובמשך 28 שנים היה חלק ממערכת החדשות של הערוץ, עד יום מותו. את הדיווח הראשון שלו שידר מחוץ לכותלי כלא אשמורת על פרשת הריגול של רומן וייספלד, כשאת השידור העביר לו איש התקשורת גיא זהר. 

קבלתי פרס מפעל חיים

בשנת 2016 קיבל רוני דניאל פרס מפעל חיים על סיקורו יוצא הדופן כעיתונאי. בנימוקי הבחירה נכתב: "סיקוריו של רוני דניאל מאופיינים בחתירה מתמדת לדווח מהקו הראשון. החל ממלחמת יום הכיפורים, כשהיה הכתב היחיד שעלה לחרמון עם לוחמי גולני. דיווחיו משלבים מידע, פרשנות עומק ועמדה אישית מנומקת". בנוסף נכתב כי "דניאל אחראי לאחת החשיפות המשמעותיות לצידו של אמנון אברמוביץ בפרסום מסמך הרפז ב-2010" בתכנית "אולפן שישי". 

גם תחת תופת

רוני היה מסור לעבודתו וראה בתפקיד העיתונאי חשיבות אדירה. הוא לא נתן לפחד להשפיע עליו, ותמיד נכח בחזית לאורך הדיווחים שלו במהלך השנים. אבל יש רגע אחד זכור במיוחד, במבצע "עופרת יצוקה", שם הוא ישב באולפן פתוח בחזית הקרב יחד עם חברו למערכת דני קושמרו. כשנשמעה אזעקת הצבע האדום הוא החליט להישאר במקומו ולא ללכת למרחב המוגן: "אפשר להמשיך את השידור, כל מי שלא צריך לעבוד שילך למחסה", נימק במהלך השידור. הצעד אמנם הראה מחויבת גדולה ויוצאת דופן לתפקיד, אך הוא חטף ביקורות על חוסר האחריות שהפגין. 

רגעי הצחוק

על אף החזות הקשוחה והרצינית של רוני דניאל, כולם ידעו עליו דבר חשוב אחד: הצחוק היה דרך חיים בשבילו. חבריו מספרים שהיה מכניס הומור לכל מקום ולא וויתר על רוח השטות באף סיטואציה. הרבה דובר על האור והאנרגיות שהוא הכניס למערכת, הפלפל שהביא איתו והעובדה שהוא לא דפק חשבון. גם במהלך שידורים וגם מאחורי הקלעים, רוני תמיד הביא איתו את השטותניקיות:

בארץ נהדרת

זה ידוע שכל מי שמקבל חיקוי ב"ארץ נהדרת" מקבל את הסימן הסופי שהוא נכנס לרשימה אקסקלוסיבית שאומרת שהוא מגדולי האנשים בארץ. גם רוני דניאל זכה ללא מעט חיקויים מצידה של המערכת הסאטירית, שנהנתה מהחומרים שהכתב הצבאי סיפק לה לאורך השנים. בעשרות מערכונים דמותו של רוני כיכבה, תמיד עם הקריצה לאהבה שלו לצה"ל, הפטריוטיות ואהבת המדינה שזרמה בכל חלק בגוף שלו. 

הריאיון האחרון של רוני

שבועיים בלבד לפני שרוני דניאל הלך לעולמו, הוא העניק ריאיון מיוחד לגלי צה"ל. שם הגיב בין היתר על השידור עם דני קושמרו בו סירב להתפנות לקול האזעקה: "אני לא גאה בעצמי על זה, אני ער לעובדה שאני מתנהג בטיפשות. כמובן שננזפתי. יש בי מן תחושה של בושה להתכופף, לברוח ולרוץ. אני לא יכול". 

הדיווח האחרון

שבוע בלבד לפני פטירותו, ב-20.7.2021, דיווח רוני דניאל על התקיפה הלילית והירי לצפון: ההפצצה בחאלד שיוחסה לצה"ל, אשר לאחריה נורו מלבנון שתי רקטות לשטחי ישראל. את השידור העבירה לו חברתו הטובה מהמערכת, מגישת המהדורה המרכזית יונית לוי.