כמעט שנה עברה מאז שעולם התרבות בישראל נסגר בעקבות נגיף הקורונה. הגעגועים להצגות, הופעות וסרטים בבתי הקולנוע מורגשים היטב מצד הקהל שמחכה למלא את האולמות. אם נישאר אופטימיים, הציפייה היא שבקיץ הקרוב נוכל לחוזר וליהנות מיצירה ישראלית וסרט אחד כבר אפשר להכניס לרשימת הצפייה.

אחרי שכבשה את הלב הישראלי עם "אפס ביחסי אנוש", שהוכתר כשובר קופות, זכה לשבחי המבקרים ובין היתר גם בשישה פרסי אופיר - היוצרת טליה לביא מציגה את סרטה החדש "אחד בלב", שצפוי לצאת לאקרנים בקיץ הקרוב.

"אחד בלב" היא דרמה קומית שנונה שמתרחשת לאורך לילה אחד בירושלים. בניגוד לכל קומדיה רומנטית שמסתיימת בחתונה גדולה, חגיגית ומרגשת, "אחד בלב" מתחילה דווקא ברגע שאחרי החתונה. החתן (רן דנקר) והכלה (אביגיל הררי) מגיעים לסוויטה מפוארת בבית המלון שיכורים, נרגשים ועייפים, אבל במקום ליל כלולות רומנטי ומתוק, הם מתחילים לריב. משם זה מתגלגל למסע סהרורי ברחבי העיר שמביא איתו אהבות קדומות, לבטים מודחקים ולא מעט צחוק.

לצד רן דנקר ואביגיל הררי ("ביום שהאדמה רעדה") לוהקו שמות מרשימים כמו מאיר סוויסה ואורלי זילברשץ בתפקיד הורי החתן, אלישע בנאי על תקן האקס של הכלה, יעל פולמן ("כיפת ברזל") ואנה דוברוביצקי ("השוטר הטוב"). "זו פעם ראשונה מאז שסגרו את בתי הקולנוע במרץ 2020 שיוצא טריילר לסרט ישראלי חדש", שיתף דנקר בהתרגשות המיוחדת שמביא איתו הסרט החדש, "אני כל כך מתגעגע לאולמות הקולנוע, למסכים הגדולים, לחוויה הייחודית של צפייה בסרט במקום בו הוא נועד להיות מוקרן, בית הקולנוע".

הסרט "אחד בלב" יופץ על ידי בתי קולנוע לב ועתיד לעלות במהלך הקיץ, ואולי הוא זה שיפתח לנו את האולמות שכל כך התגעגענו אליהם. הסרט הופק ע"י איתן מנצורי ויהונתן דובק מ"ספירו סרטים" בשיתוף מאריקה סטוקי וווסט אנד בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי, מיזם הקולנוע ירושלים, קשת יס ומפעל הפיס.