לכולנו יש ימים כאלה: אנחנו בדרך לעבודה, עייפים, מוטרדים מענייני היומיום ופשוט יודעים שאנחנו חייבים חופש ומהר. ואז חולפת לנו בראש המחשבה הזאת, גם אם לרגע: מה היה אם יום אחד היינו זוכים בסכום גדול של כסף. בדיוק בזה עוסקת הסדרה החדשה "70 מיליון סיבות לעושר": אלי קונפורטי (שמוליק לוי), הוא שמאי ביטוח תפרן וחסר שאיפות שמגשים את החלום הזה וזוכה בשבעים מליון שקלים - רק שעכשיו הוא יאלץ לחלוק אותם עם אשתו (נתי קלוגר), בדיוק כשהשניים נמצאים על סף גירושים. רגע אחרי החגיגה הגדולה הוא מבין שלהתחלק בסכום זו לא אופציה ומחליט לוותר על הגירושים, להסתיר מאשתו את הכסף ולהמשיך בחייו הלא מאושרים. לרגל עליית הסדרה החדשה (שבת ב-22:30) אספנו עבורכם עוד כמה סרטים שגרמו לכולנו לחלום בגדול על להיות הזוכים המאושרים: 

Lucky Numbers

ג'ון טרבולטה וליסה קודרו כיכבו יחד בסרטה של נורה אפרון מלפני עשור וחצי. הסיפור מבוסס על שערוריית לוטו שהתרחשה בפנסילבניה של שנות השמונים, שם חבורה של אנשים כמעט והצליחה להטות את תוצאות ההגרלה על ידי החדרת משקולות לכדורי המספרים. טרבולטה משחק חזאי בתחנת חדשות קטנה וסלבריטי מקומי, שנמצא בהכחשה להידרדרתו הכלכלית המהירה של העסק המשפחתי לרכבי שלג, קודרו היא הדוגמנית הלא כל כך מבריקה שעובדת בהקראת המספרים הזוכים, וסיפור הכיסוי שלהם הוא בן הדוד המגושם, שמגלם לא אחר מהבמאי הדוקומנטרי מייקל מור. כמובן שכל מה שיכול להשתבש מתשבש במהירות, ומתדרדר עד לפלילים.

 Lottery Ticket 

הקהילה האפרו-אמריקאית היא מהמשתתפות ביותר בהגרלות הלוטו בארה"ב, אבל איכשהו, רק לפני ארבע שנים, יצא לאקרנים סרט שמוקדש לה אקסקלוסיבית. הראפר באו-וואו מגלם את קווין, ילד טוב של אמא אבל קצת ביישן וקצת מפוזר, שמחליט לשחק פעם אחת במשחק שרץ בשכונה והפלא ופלא, גם זוכה בו. הוא מגלה לאימו ומכריח אותה לשמור על סודיות בזמן שהוא וחברו הטוב הולכים לפדות את הכסף בחשאי, כדי שהשכונה לא תגלה על כך. לרוע המזל, הוא נופל על סוף השבוע של יום העצמאות ועליו לנסות ולשמור על הסוד במשך שלושה ימים שלמים, מה שאומר שכולם מגלים על הזכיה בטווח של שעתיים ומכתירים אותו, בעל כורחו, למלך התורן. זה, אגב, סרט הלוטו היחיד בו תשמעו את הצעת ההשקעה "בואו נלך למועדון חשפנות ונוריד קצת גשם!".

Lots of Luck

סיפרו לכם שדיסני עושים רק סרטים חינוכיים, בלי הימורים ובלי הרפתקאות פיננסיות? אז סיפרו. סרטו של פטר בולדווי מאמצע האייטיז מוכיח אחרת. במרכז העלילה עומדת משפחה ממעמד הפועלים שזוכה ביום בהיר אחד בהגרלת הלוטו. המשפחה מבטיחה לעצמה שהדבר לא ישנה את ערכיה ואורח חייה החסודים-משהו (בכל זאת, דיסני) אבל מהר מאוד מוצאת את עצמה בסחרור בזבזני שאף מרחיק את בניה אלה מאלה. מנחשים לבד מה הלקח מהסיפור?

 Waking Ned 

ג'קי ומייקל הם זוג אירי המתגורר בכפר קטן וצנוע ומנהל חיים פשוטים אך מספקים. השניים מגלים יום אחד כי חברם הטוב, נד, נפטר בפתאומיות מחמת הלם, אחרי שגילה שזכה בפרס הגדול בלוטו. נד הוא ערירי, ובהיעדר כל בן משפחה שיהיה יורש לגיטמי, הזוג מחליט לתכנן כיצד יוכלו בעצמם לקבל את הכרטיס מחברם, על ידי חלוקת הכסף בין כל אנשי העיירה שישמרו בתמורה על שתיקה ויעמידו פנים שנד חי, שהרי רק כך יוכל לפדות את הצ'ק. הכל מתנהל כמתוכנן עד שהמפקח מטעם חברת הלוטו מחליט להגיע באופן אישי לבדוק את הזוכה המאושר.

 Lucky 

באותה שנה בה שיחק את הנמסיס של דקסטר, טרוויס מרשל, קולין הנקס זכה להיכנס לנעליו של רוצח סדרתי נוסף בסרט "לאקי". מדובר בקומדיה שחורה בה הגיבור רוצח אישה צעירה וגונב ממנה את כרטיס הלוטו המנצח, שלושים ושישה מיליון דולר ערכו. באופן פחות ממפתיע, הבחורה אותה חיבב מרחוק במשך תקופה ארוכה לפתע מתייחסת אליו ואף מוכנה להינשא לו, אך מגלה מאוחר מדי מאיפה הכסף הגיע באמת. ההתלבטות האמיתית היא – האם לברוח כל עוד נפשה בה, או להישאר עם הפסיכופת וההון?

 It Could Happen To You

סרטו של אנדרו ברגמן בכיכובם של ניקולס קייג' וברידיג'ט פונדה (אחייניתה של ג'יין) הוא כנראה סרט הלוטו הגדול מכולם. צ'רלי (קייג') הוא שוטר אדיב מקווינס שחי תחת טרור שמשליטה עליו אשתו  החמדנית (אותה מגלמת רוזי פרז). בעודו שותה קפה בדיינר השכונתי, צ'רלי מכיר מלצרית יפה ומוכת גורל בשם איבון, שלא יכולה להרשות לעצמה להתגרש מבעלה המתעלל, בין השאר כי האיש מחסל כל דולר שהיא מכניסה לחשבון הבנק המשותף. כשצ'רלי שומע את הסיפור הוא מובך פי כמה על כך שאין עליו כסף לטיפ, ומבטיח לאיבון להגיע למחרת ולהכפיל את הטיפ או לתת לה חצי מסכום הזכייה של כרטיס הלוטו שנמצא לו בכיס - ונחשו מי זוכה בלוטו באותו היום. האישה החוקית מנסה למנוע מהעסקה לצאת לפועל בכל מחיר, וכמובן שאהבה והעו"ש מנצחים את הרשע וכל הכסף נשאר בחשבון משותף אחד - אבל לא זה אליו הוא הגיע מלכתחילה.

"70 מיליון סיבות לעושר", החל משבת ה-31.5, 22:30