"בית ספר למוזיקה" חוזרת בקרוב לעונה שלישית, במהלכה כולנו נכיר את הדור הצעיר של הכישרונות הישראליים שטרם נחשפו. אבל רגע לפני האודישנים הגורליים שיקבעו מי יזכו להופיע מול מדינה שלמה, אספנו כמה רגעים היסטוריים שנחקקו ביוטיוב, ומזכירים לנו שגם הכוכבים הגדולים ביותר היו פעם ילדים שרק רצו לשיר, לשחק ולקבל חיבוק מקרן פלס.

ריהאנה

הרבה לפני שהפכה לאחת הכוכבות הלוהטות בעולם, כזו שלוקחת באופן קבוע חלק מרכזי בשערוריות על שכוללות חבר מכה וחיבה עזה לסמים ופארטיות, הייתה ריהאנה תלמידת תיכון מתוקה עם מבט תמים והחלקה יפנית, ששרה את "הירו" של מריה קארי במסיבות תיכון. תודו שמאז היא הצליחה להשתלט על האינפוף המעצבן, וגם הסטיילינג די השתפר. ובסטיילינג הכוונה לכך שאנחנו רואים אותה בעיקר בביקיני. יו גו גירל!

ביונסה

לא, זה לא קטע מ"גלי – גרסת שנות ה -90", אלא אחת ההופעות הראשונות של ביונסה, שחרכה את הבמה בריקודי ברייקדנס ובמעיל אוברסייז זרחני ודוחה בתחרות כישרונות בשם "star search". אנחנו מוכרחים להודות שאמנם היום יש לה הרבה יותר פאסון וסטייל, אבל גם אז וגם היום מזהים שמדובר בפצצת כישרון בלתי ניתנת לעצירה.

סקרלט ג'והנסון, אודישן לסרט "ג'ומנג'י"

חדשות טובות! סקרלט ג'והנסון הייתה בלונדינית גם בתור פעוטה מתוקה באודישן לסרט הנשכח "ג'ומנג'י", על משחק לוח שמשגר ילדים תמימים לג'ונגל אפוף סכנות. היא אמנם לא קיבלה את התפקיד, שהלך בסופו של דבר לקירסטן דאנסט, אבל מהר מאוד לאחר מכן היא קיבלה תפקיד מרכזי בסרט "הלוחש לסוסים" עם רוברט רדפורד, ככה שסך הכל יצא לה סבבה.

ג'סטין טימברלייק

הרבה מהכישרונות שלנו הופיעו לראשונה בתכנית "Star search", מעין גרסה פרימיטיבית ל"אמריקן איידול" ששודרה בארה"ב בין השנים 1983 – 1995 בהנחיית אד מקמהון. גם ג'סטין טימברלייק הוא אחד מהם. רק מה, מתברר שבגיל 11 עוד קראו לו ג'סטין רנדל והוא היה נראה מגוחך אפילו יותר מאשר בימיו ב"אן סינק", כולל שירת קאנטרי מוזרה, כובע רחב שוליים ומבט מפחיד. מזל שגדלת ילד, מזל שגדלת.

מיילי סיירוס נבחנת לתפקיד של האנה מונטנה

בגיל 11 הגיעה סיירוס לאודישן לסדרה "האנה מונטנה", אבל לא לתפקיד הראשי. היא בכלל נבחנה לתפקיד של לילי, החברה הטובה, אבל הרשימה כל כך את המפיקים והבוחנים שהם החליטו שמגיע לה להשתדרג ואפילו שינו את שם הדמות שלה בסדרה מקלואי למיילי.

כריסטינה אגילרה

הו אלוהים, כריסטינה אגילרה בת 8. מסתבר שבלי טונות של איפור, שזירות שיער ולייקרה מנומרת, מדובר בילדה מתוקה ומוכשרת למדי. וכנראה שדרמה קווין היא תכונה מולדת, כי כבר בגיל 8 אגילרה מסתובבת עם אותו פרצוף מבואס.

פרגי

עובדה כיפית: בשנת 1985 פרגי הייתה בת 10. מה שעוד מעניין לגלות זה שאפילו הסטייל האייטיזי המופרך הרבה יותר הגיוני מהדברים שהיא לובשת היום. האמת שדי קשה לזהות אותה אז אנחנו מסתמכים רק על המידע ביוטיוב, ועל זה שגם אז, כמו היום, היא אנרגטית, יודעת לזוז ועם קול מעולה. פאן.

הנרי תומס, אודישן לתפקיד הילד אליוט מ-ET

אחד הילדים הכי מתוקים בהיסטוריה של הקולנוע דווקא לא המשיך איתנו לקריירה ענפה במיוחד. הנרי תומס שגילם את אליוט באי.טי ונתן את אחת מתצוגות המשחק המרגשות והמתוקות, שניכרות גם באודישן הזה, למרות שמי שגנבה לו את התהילה הייתה דרו בארימור, שהפכה לנערה בעייתית ושחקנית עסוקה למדי.

"בית ספר למוסיקה": הקסם חוזר בקרוב