רגע לפני שסוף סוף נגלה אם עמוס בחר בנועה או אביגיל, יעל אלקנה המככבת על המסך ב"להיות איתה", שיתפה ב"חדשות הבוקר", בהתרגשות לקראת שידור פרק הסיום של הסדרה שסחפה מדינה שלמה (הערב אחרי החדשות, קשת 12). "הפרק מאוד לא צפוי. הוא הולך להיות מרגש, מרטיט ומלא באדרנלין. אנחנו כבר יודעים שאסי עזר יודע להפתיע בפרק האחרון ולערבב את כל הקלפים. אבל כשקראתי את התסריט, לא האמנתי שלשלם זה ילך – הייתי בהלם".

לצד ההכרה והתגובות החמות שאלקנה מקבלת בעקבות תפקידה בסדרה כארוסתו החדשה של עמוס דהרי (אביב אלוש), היא גם סופגת תגובות נאצה ברשתות החברתיות – ואף קיבלה איום על חייה. "מצד אחד אני מקבל המון תגובות חמות ואוהבות – זה מרגיש שכולם מרגישים איתי בבית. אבל מצד שני, אני מקבלת גם תגובות נאצה כמו 'תעזבי את עמוס', 'אני יודעת איפה את גרה ואם הסוף לא יהיה כמו שאני רוצה – אני באה אלייך עד הבית'. ממש קללות ואיומים על חיי".

מה לדעתך כזה סוחף בסדרה? ומוציא כל כך הרבה אמוציות מהצופים?
"הסדרה כתובה בצורה מאוד ישראלית שזה כבר משהו להתחבר אליו. בנוסף היא גם מביאה לנו את סיפור הפנטזיה שכל אחד מאחל לעצמו - אני חושבת שהשילוב בין השניים הופך את זה לסיפור מנצח. אי אפשר לא לרצות להיות נועה הולנדר, או להתאהב בעמוס דהרי ולרצות להיות חלק מהחיים האלה".

אביגיל ועמוס (צילום: להיות איתה, קשת 12)
צילום: להיות איתה, קשת 12

מסתבר כי אלקנה, הגיעה לשחק בסדרה אחרי שהקולגה שלה והמתחרה על ליבו של עמוס, רותם סלע, המליצה עליה ליוצר אסי עזר. "שיחקתי עם רותם ב'הטבח', והיא אמרה לי שיש תפקיד ב'להיות איתה' שאני יכולה מאוד להתאים לו. אז עשיתי אודישנים עד שבסוף אסי החליט להישבר".

ואיך את מתמודדת עם זה שכל המדינה מכירה אותך ומדברת עלייך?
"האמת שאני לא ידעתי למה אני נכנסת. חשבתי שבגלל ההצלחה של 'הטבח' אני יודעת מה זה אהבת הקהל - אבל אז הגעתי לפריים טיים וזה שינה הכל. כיף לראות שהקהל בבית עדיין אוהב סיפורים – כי בעידן של היום עם כל כך הרבה ריאליטי זה נדיר שיש סדרה שתופסת כל כך הרבה אנשים, ואותי זה מרגש להיות חלק מדבר כזה".