"מיתולוגיה (יוונית: אוסף סיפורים) היא קובץ סיפורים שנוצרו בידי בני אדם כדי להסביר ולפרש את עולמם באמצעות אמונות שונות ולסייע בהבנת תופעות טבע שלא נמצא להן הסבר. מיתולוגיה במובנה המודרני היא אוסף של מיתוסים מתרבות או תקופה מסוימת" (מתוך וויקיפדיה).

זה השלב שבו אתם שואלים את עצמכם למה אתם קוראים הגדרה של המונח מיתולוגיה בהקשר של "להיות איתה", ואני עונה לכם שתכלס זה קצת מוזר שאתם מדברים למסך אלקטרוני, לא? אולי כדאי שתבדקו את זה (אני יכולה להמליץ לכם על מטפל מדהים). והיום, הנושא הבוער שעל הפרק: אקסים. וגרוע מזה - אקסים מיתולוגיים, למה ולמי הם טובים (ספויילר: לשום דבר ולאף אחד). לא מספיק שהם בזבזו לכם את הזמן, גרמו לכם להתאהב בהם ואז יצאו מהתמונה, עכשיו המניאקים תמיד שם, אורבים ברקע של התודעה, כאילו מחכים להזדמנות הנכונה לקפוץ לתוך המחשבות שלכם ולהרוס הכל; חולקת נשיקה עם מישהו חדש והורס? אופס, נחשי מה? האקס החליט לקפוץ לביקור במחשבות שלך והרס את הרגע הרומנטי. סוף סוף התגברת עליה ואתה צועד בכיף ברחוב? אל תדאג, תכף תיתקל בחבר הכי טוב שלה, אמא שלה, דודה שלה או השכנה שלה מלמעלה. ככה זה: מרפי והחוקים המעפנים שלו לא חסים על אף אחד, במיוחד לא כשזה קשור לאקסים.

וכאילו ש"סתם" אקסים זו לא המצאה מספיק מחורבנת, תארו לעצמכם שהאקסים המיתולוגיים שלכם הם עשירים, יפהפיים וסלבס ברמה בינלאומית, כאלה שכל צעד שלהם מסוקר בעיתונים וכל ביס שלהם מצולם בידי צלמי פפארצי. סיוט, הא? ובכן, זה בדיוק מה שעובר על נועה הולנדר, זו שהאקס שלה הוא פיט הוואנס, דוגמן ומנחה של אחת התכניות המצליחות ביותר בארצות הברית.

מחיר התהילה

אין תמונה
הקאמבק בדרך? נועה ופיט
כשנועה עורכת את מסיבת הבריכה המפוארת אצלה בבית, צביקה רץ כמו מטורף כשהוא מגלה שאייטם על פיט והחדשה-ישנה שלו התפרסם בכלי התקשורת. הוא עושה הכל כדי למנוע מנועה לקרוא את האייטם ולהתבאס קשות באמצע המסיבה. אני לא יודעת מה איתכם, אבל הדבר האחרון שבא לי כשאני עוברת פרידה זה עוד למצוא אותה מרוחה על כל עיתון ומנותחת למוות בכל תכניות הבידור. למעשה, יש הרבה דברים שהייתי מעדיפה לעשות במקום, הנה רשימה חלקית: להכנס לכלוב של נחשים, לאכול עקרבים בשוק בסין, להצטלם לסרט של אבי ביטר, לשמוע שירים של ריהאנה בלופ... בעצם תשכחו מזה, אני מוכנה להכל – רק לא שירים של ריהאנה בלופ (לתשומת לבך, השכן המעצבן שלי מלמטה).

כך או כך, הנקודה מובנת: פרידה היא חוויה איומה גם כשלא כל העולם והבת-דודה המרירה שלו (או שוש השכנה) מחטטים לכם בפצעים. להתגבר על אקסים זה קשה מספיק גם בלי לראות אותם מככבים על שלטי פרסומת וגם בלי שהסוכן הצמוד שלך והאקסית הפסיכופטית של הבחור החדש שאת יוצאת איתו רוקמים יחד מזימה זדונית כדי לגרום לך לדבר איתו. אין ספק שכשזה מגיע לחיים רומנטיים, הפרסום רק הופך הכל למסובך יותר ונועה הולנדר, מסכנה קטנה, צריכה להתמודד עם ההשלכות הממש לא פשוטות של הסיטואציה. 

חלומות מפלסטיק

אין תמונה
אבק כוכבים או חלומות מפלסטיק? פיט ונועה
אז מה עושים במצב כזה מסריח, כשגם אם מנסים לברוח אי אפשר להתחבא מהאקס המיתולוגי? נורא פשוט: מתמקדים בריבאונד (וכשהריבאונד חתיך כמו עמוס, זה אפילו לא קשה במיוחד). יש כאלה שיאמרו שזו טעות של מתחילים, שכל ריבאונד סופו בשברון לב גדול עוד יותר ושצריך להיות קצת לבד ולתת לזמן לעשות את שלו. ואני אומרת- בולשיט. זה כל כך לא נכון; אף אחד לא יכול לדעת איך יתגלגלו הדברים, ושניים מסיפורי האהבה היפים ביותר שאני מכירה התחילו מנסיונות נואשים להתגבר על איזה אקס מיתולוגי שבסופו של דבר התברר שלא מגיע אפילו לקרסוליים של הבחור שהחליף אותו.

מי שמוכן להניח את התוויות בצד וללכת עם הלב, מגלה שהעולם הוא לא כזה שחור-לבן כמו שאנחנו חושבים עליו; כל אדם שאנחנו יוצאים איתו מהווה פוטנציאל לאהבה משמעותית, גם אם נדמה לנו שהקשר איתו הוא רק "לבינתיים". איך הולך המשפט המוכר? "החיים הם מה שקורה בזמן שאנחנו מתכננים תכניות", אז נועה יקרה – עזבי אותך שטויות: האהבה האמיתית שלך היא אולי לא מה שתכננת, אבל היא שווה הרבה יותר מחלום הוליוודי עשוי מפלסטיק.

>> בחן את עצמך: איזו דמות אתה ב"להיות איתה"?

"להיות איתה", שבת ב-22:30  אחרי "מאסטר שף", ערוץ 2