אולי העוזר של אשת ראש הממשלה חושב שמה שקרה במצפה הימים גם נשאר שם, אבל לנו יש תחושה שהעלילה רק הולכת ומסתבכת עוד יותר. הנה, רק בסוף הפרק נטלי סיפרה לשחר על הנשיקה עם ליאור, ומצאה את עצמה באמצע שום מקום ממלאת את השלולית עם כמה מהדמעות שלה עצמה. מה הולך לקרות בהמשך, זה רק הזמן יגיד, אבל בינתיים ביקשנו מיוצרות הסדרה, דנה עדן ומיכל מונצ'ז, לספק לנו כמה פרטים על הפרק הרביעי של "יש לה את זה" (ראשון, ערוץ 12), וזה מה שגילינו.

שקט מופתי

נתחיל בתהייה שעלתה לרובנו במהלך הפרק – איך לעזאזל מצליחים לסגור חלקים שלמים של מלון בשביל ימי צילום? הנה לכם התשובה – זה כמעט, אבל רק כמעט בלתי אפשרי. לא סתם התקשתה ההפקה למצוא מלון שישכיר את שירותיו, כך שלמעשה השתנו הלוקיישנים ממש עד הרגע האחרון. בתסריט המקורי, שירז וליאור היו אמורים להתארח במלון בראשית שבמצפה רמון, והפוסט המעליב בכלל היה אמור להיכתב על הריח באזור רמת חובב. אלא שימי הצילום נפלו על תקופת החגים, כך שהמלונות היו בתפוסה מלאה, מה שכמעט ולא אפשר את הצילומים. שוב פעם, רק כמעט.

דברים שפספסתם
הפוסט שהיה אמור להיכתב על הריח באזור רמת חובב | צילום: מתוך "יש לה את זה", שידורי קשת

משם, התכנון הועבר למלון בים המלח, והפוסט כבר היה אמור להתייחס לבולענים באזור. אלא שבסופו של דבר, הצילומים נסגרו במלון מצפה הימים שבצפון, וכך נכתבה הסצנה על הכנרת שנראית כמו שלולית. מעבר לשינויי הלוקיישנים, גם הצילומים במלון עצמו לא היו פיס אוף קייק, כשהצוות נדרש לשמור על שקט מופתי כדי לא להפריע לאורחי המלון. בכנות, למי אכפת מהרעש, כשעוז זהבי וניב סולטן משתכשכים לידך בבריכה?

דברים שפספסתם
שומרים על שקט מופתי במלון | צילום: מתוך "יש לה את זה", שידורי קשת

שוחה בביצה

אם כבר בניב ועוז עסקינן, בטוח לא פספסתם את הסצנה שבה נטלי מלמדת את ליאור איך לשחות. גם כאן, נתקלו יוצרי הסדרה בבעיה קטנה, כשגילו שניב, שאמורה לתפקד על תקן מורה-שחיינית, בכלל לא שוחה טוב. בכל זאת, ים וירושלים הם לא בדיוק BFF. אגב, הסצנה שבה ליאור מספר על הטראומה מהמים, נכתבה בהשראת מקרה אמיתי. היה זה השחקן דב נבון, שסיפר לאחת מיוצרות הסדרה על אבא שלו, וכך נולד הסיפור שראיתם על המסך.

דברים שפספסתם
ליאור ונטלי משתכשכים בבריכה של מצפה הימים | צילום: מתוך "יש לה את זה", שידורי קשת

רזה וטוב לה

ניסינו להבין אם השחקנית ענת וקסמן, שמגלמת את אשת ראש הממשלה, או בשפתו של השוביניסט הטהור – את אשת, באמת העלתה כמה קילוגרמים עודפים בשביל הסדרה. אבל לא, זוהי רק האשליה של חגורת הבטן פלוס כמה זוויות צילום לא מחמיאות, שגרמו למידה 38 להפוך בן רגע ל-42. אגב, לא כל שחקנית הייתה מסכימה להצטלם ככה, אז שאפו.

ועכשיו נחזור למידה 42, שהפכה תחת ידיה הנאמנות של נטלי למידה 38, ונשאל מאיפה עלה לה הרעיון הגאוני הזה? אז שתדעו, החלפת התוויות היא שיטה מוכרת של הרבה סטייליסטים, כך שהלקוח שלהם ירגיש "רזה" יותר ממה שהוא באמת. ואם זה לא מספיק, נגלה לכם עוד סוד קטן שקרה מאחורי הקלעים של הסצנה הזאת – במקור, יוצרי הסדרה פנטזו על מסוק שישלח את נטלי להביא שמלה חלופית לאשת ראש הממשלה, אלא שתקציב ההפקה לא אפשר זאת, ונטלי הופיעה עם שמלות שכבר הכינה מבעוד מועד.

חום זה לחלשים

לא מעט פעמים שחקנים נדרשים לעבוד בתנאי שטח לא קלים. למה התכוון המשורר במונח "לא קלים", אתם שואלים? צילום סצנת הטיול בערוץ נחל הירדן בחום של 40 מעלות, זאת התשובה. לכן, לא פלא שעוז זהבי חש קצת ברע במהלך הצילומים, אבל עם ניסיון של שנים בכיס, זה לא מה שהפריע לו לצלם את סצנת הנשיקה ללא עיכובים מיותרים ובלי שנבחין בכך בכלל. אגב, סצנת הנשיקה לקחה בדיוק שלושה טייקים, ובסיומה, קפצו השחקנים והצוות לירדן כדי להתרענן מהחום הכבד באזור. פייר, אנחנו מקנאים.

דברים שפספסתם
למרות החום - זהבי עדיין מחייך | צילום: מתוך "יש לה את זה", שידורי קשת

ילד טוב ירושלים

כבר הבנו שמאור שוויצר משחק את תפקיד הילד הטוב בסדרה. הוא קצין בקבע, מצטיין רמטכ"ל ועבור פרח דבורנית הדבורה הוא מוכן ללכת קילומטרים על קילומטרים, ואם צריך להגיע גם לירח הוא כבר יצליח לתפוס המעבורת הקרובה. טוב, פה הגזמנו. אבל נחזור לעניינו, בחיים האמיתיים מאור הוא לא באמת שחר, כך שאם שמתם לב לקעקועים שמעטרים את הידיים שלו, אפשר לומר שהם לא מתאימים לטייפקאסט שהזכרנו למעלה.

עוד ב"יש לה את זה":

הבמאי של הסדרה לא התלהב מההתאמה בין הקעקועים לויז'ן של הדמות, והוא אפילו שקל להסתיר אותם עם איפור. אלא שלא כזה פשוט להסתיר קעקועים בסדר גדול של חצי שרוול, כך שהוא נאלץ לוותר על האיפור ולתת לשחר את הצבעוניות שלו.

דברים שפספסתם
הקעקוע שלא מתכתב עם הדמות של מאור שוויצר | צילום: מתוך "יש לה את זה", שידורי קשת

לוח שידורים קשת 12. כל הפרטים

 "יש לה את זה פרק 4": ראשון אחרי "מה זה השטויות האלה?! שיטת אשכנזי", קשת, ערוץ 12