האפליקציה שהופכת אושר להרגל: נועה פניגשטיין וטליה סואן המציאו ופיתחו אפליקציה חדשה בשם "Happy Things", אשר נועדה לדבריהן "להפוך את העולם למאושר יותר". איך זה עובד? האפליקציה מציעה למשתמשיה מגוון פעילויות פשוטות ויום-יומיות, אשר הוכח לפי המחקרים כי הן תורמות לאושר.

פניגשטיין וסואן הציגו הערב (ראשון) את המיזם בפני הכרישים וביקשו השקעה בסך 650,000 שקלים בתמורה ל-10% מהחברה. "ככל שהאפליקציה תתפתח ותהפוך להיות חכמה יותר, היא תדע לבנות תוכניות מותאמות אישית, מבוססות AI", תיארה סואן, "היא תלווה את המשתמשים בחיי היום-יום ותדע להציע באופן פרואקטיבי את הפעילות שהכי נכונה למשתמש באותו הרגע. זה כמו 'עוזר אישי' לאושר".

"דואולינגו לאושר", כך כינו פניגשטיין וסואן את האפליקציה והעלו חיוך על פניו של זהר לבקוביץ. "היום, בגרסה הראשונית, יש לנו כבר יותר מ-900 משתמשים משלמים, רובן נשים בגילאי 18 עד 40: אמהות, סטודנטיות, רופאות, נשות עסקים צעירות, כאלה שמג'נגלות מיליון דברים במקביל. אין להן הרבה זמן פנוי, אבל הן עדיין רוצות לדאוג לעצמן והן מחפשות פתרונות פשוטים ופרקטיים כדי לעשות את זה".

יסמין לוקץ' שאלה איך עובד המודל העסקי. לדברי פניגשטיין, "האפליקציה מבוססת על מנוי חודשי שעלותו כרגע חמישה דולר בחודש, או 35 דולר בשנה. יחס ההמרה מהורדה לתשלום עומד על 4%, כשהממוצע בשוק זה בין 2 ל-5% - אנחנו במקום טוב למעלה וכמובן שרוצות לשפר את זה. הנתונים מעודדים".

לבקוביץ תהה על שווי החברה שלפיו מבקשות היזמיות את האחוזים. "באיזו מציאות אתן שוות שישה וחצי מיליון שקלים?". היזמיות העריכו כי בתוך חמש שנים יגיעו למיליון לקוחות משלמים ולהכנסות שנתיות באזור ה-50 מיליון דולר, ולכך הגיב לבקוביץ: "50 מיליון דולר עוד שלוש שנים זה אם סנטה יבוא לביקור. בואו נעשה רגע פרצוף רציני: מה המספר שיהיה נכון כרגע? כי 10% אני לא לוקח. זה לא מעניין". סואן הבהירה כי המקסימום שיהיו מוכנות לתת זה 20% ולבקוביץ הצהיר מיד: "אני בחוץ. תודה".

לוקץ' זיהתה את ההזדמנות ונתנה הצעה בהתאם לאחוזים שציינו היזמיות: "אתן מאוד מרשימות, יודעות מה אתן עושות, מה רוצות לשפר, יש לכן משתמשים. השטות היחידה שעשיתם זה שאמרתן לזהר 20%, כי חשבתי על מספר אחר והייתי נותנת הצעה טובה יותר. אני אשמח לתת לכן 650,000 שקלים תמורת 20% מהמיזם".

הכרישים - Happy Things (צילום: מתוך "הכרישים 4", קשת 12)
אפליקציית Happy Things | צילום: מתוך "הכרישים 4", קשת 12

בזמן שהיזמיות התלבטו, אורן דוברונסקי, אמיר איל ודובי פרנסס יצאו והשאירו את המגרש ללוקץ'. "במקומכן לא הייתי מהסס בכלל, הייתי אומר ליסמין כן", המליץ דוברונסקי. פרנסס הוסיף: "יש שלושה מצבי עולם פה בפאנל: או שנותנים הצעות, או שנותנים עצות, או ששותקים. אני אשתוק. קיבלתן הצעה מעולה, שיהיה לכן המון בהצלחה".

פניגקשטיין וסואן קיבלו את הצעתה של לוקץ': 650,000 שקלים תמורת 20% מ"Happy Things", מה שהשאיר את לבקוביץ עם תחושת החמצה קלה. "אני מבואס שאת לקחת את זה ולא אני", הודה. לוקץ' השיבה: "ועוד עשית לי כזה שירות. רציתי לתת להן הצעה הרבה יותר טובה". לבקוביץ סיכם: "יאללה, עסקה מדהימה. מפרגן".