סולי היא ראש הלשכה העשויה ללא חת של השר, ירושלמית מזרחית, שורשית, קשוחה וחזקה, מרצה לסוציולוגיה, היחידה שמתעניינת בקידום חברתי יותר מבקידום עצמי בכל המשרד. מאז שפולישוק נתקע ברכב שלה מאחור והחליט לאמץ אותה כרל"שית, היא עומדת איתנה לימינו של השר ומכווינה אותו לדרך הישר, יודעת לתמרן את הפוליטיקאים הקטנים כשצריך ואת הבירוקרטים המשרדיים כשאפשר.

היא מגלה מדוע השר מתחבב על הציבור ההפכפך שוב ושוב: הוא איש טוב, בעיניה, עם לב טוב, שבאמת רוצה לעזור. לעצמו, אבל גם לאחרים. חשוב לו. והלב הטוב הזה מוצא חן בעיניה יותר ויותר ככל שהעונה מתקדמת. סולי מכירה את קוזו עוד מימיו כסטודנט שלה לסוציולוגיה, מודעת היטב לחיבה שלו אליה ויודעת להשתמש בה כשצריך. היא לא סובלת את תקומה, והייתה שמחה לראות אותה מפוטרת לפחות פעמיים ביום. 

בעונה השלישית תתקשה סולי למצוא את מקומה לאור המינוי החדש והמפתיע של פולישוק.

 

את תפקיד הרל"שית סולי ברזל מגלמת חנה אזולאי-הספרי, שחקנית, תסריטאית, מחזאית ובמאית זוכת שני פרסי אופיר שנולדה בבאר שבע. אזולאי-הספרי השתתפה בהפקות תיאטרון רבות והייתה ממקימת "קבוצת התיאטרון הפשוט", ואף כתבה מחזות רבים בעצמה. בנוסף, השתתפה בסרטי קולנוע רבים ("שבעה", "כביש ללא מוצא", "בנות" ועוד) ובסדרות טלוויזיה ("אסתי המכוערת", "הבורר" ועוד), ואף כתבה תסריטים לסרט "שחור", למספר פרקים בסדרה "מעורב ירושלמי" ועוד. 

>> הכירו את שאר הדמויות

"פולישוק" - עונה חדשה החל מה-29/10, ימי ד' ב-22:00