לאחר נאום התמיכה הסוחף שלה בארה"ב, מגיעה נועה תשבי לביקור בישראל ומתראיינת בפינת "השאלות הקשות" של תכנית "אנשים". אמנם נועה חזרה לבקר בישראל, אך לדבריה המקום בעולם אליו הייתה רוצה לחזור הוא קניה. "הייתי בקניה במאי האחרון וזה שינה לי את החיים" היא מסבירה בהתרגשות. "להיות בסיטואציה כל-כך קרובה לכל הטבע הזה והחיות, ואריות ופילים וג'ירפות כמו בסרטים" היא מתארת את המקום "זה משהו שהוא באמת חוויה קיצונית בצורה בלתי רגילה".

אמנם לקניה הייתה השפעה רבה על תשבי, אך מה הרגע ששינה לה את החיים? "לא יודעת אם יש רגע אחד ששינה לי את החיים כי יש הרבה רגעים כאלו" משיבה בקצרה אך אז מוסיפה: "פעם ראשונה ששמעתי על הסדרה 'בטיפול' ועלה בדעתי להביא את הפורמט לארה"ב- זה רגע ששינה לי את החיים" מספרת. "יש הרבה מאוד רגעים כאלה קטנים במהלך החיים שעשו הבדל משמעותי ולקחו אותי לכיוונים שלא חשבתי שייקחו אותי".

היופי של נועה משדר שלווה ונינוחות לאורך כל הראיון, אבל אי אפשר שלא לתהות מה יכול לעצבן אותה. "אני משתדלת לא לכעוס. אני מאמני שלכעוס זה כמו לקחת גלולת רעל ולצפות שהצד השני הוא שימות" אומרת ומצליחה לשמור על שלווה. "קשה לי קצת עם אנשים של מקשיבים לדעה של אחרים ונעשים תוקפניים כלפיהם" מוסיפה.

"אני מעריכה את מה שאני עושה וחולמת על העתיד"

כמי שדואגת לשווק פורמטים של סדרות ישראליות לארה"ב עלה הצורך לשאול את מי הייתה מביאה לארץ. "את ג'ון סטיוארט" עונה במפתיע. "סטיוארט הוא קומיקאי יהודי שלא ביקר בישראל אף פעם" היא מסבירה "הוא מצחיק וגאון בלתי רגיל. יש לו תכנית בידור ב 'קומדי סנטר'- התכנית הפוליטית הכי משפיעה בארה"ב". "מאוד הייתי רוצה שהוא יבוא לארץ ויראה מה קורה פה בעצמו" מדגישה למה חשוב לה שיגיע לביקור.

ומה היא הייתה משנה בארץ? "אני חושבת שהארץ שלנו כ-מ-ע-ט מושלמת" משיבה בצחקוק רם "אבל מה שכן הייתי משנה זה את כמות הצפירות שיש ברחוב. חכו עוד שניה, רגע. לא צריך לצפור כל-כך הרבה".

השיר "דרך ארוכה" של גלי עטרי נבחר על-ידי תשבי כשיר האהוב עליה בעולם: "אחד השירים שכל פעם שאני שומעת אותו ברדיו או בבית הוא עושה לי נעים בלב. שיר קלאסיקה. מדהים".

לסיכום הראיון, ניסינו לברר איפה רואה עצמה תשבי בעוד עשר שנים. "אני לא יודעת. כבר למדתי לא לעשות תכניות" אומרת בבטחון. "אם היית מדבר איתי לפני עשר- חמש עשרה שנים ואומר לי שזה מה שאני אעשה, הייתי מאוד אסירת תודה" היא מסבירה. "אז אני משתדלת להעריך את מה שאני עושה היום ולחלום על העתיד".

אנשים, ראשון - שלישי, בשעה 18:50