חיים אתגר מגיע לבני ברק בשעות הבוקר המוקדמות, שם פוגש את הרב אמנון יצחק, מגדולי המחזירים בתשובה בישראל, שפותח את היום בבית הכנסת באותה דרשה קבועה. התדמית שנוצרה לו שנויה במחלוקת וכעת, בעקבות כניסתו לפוליטיקה, הסכים להתראיין ולהתייחס לדברים שנאמרו בהקשרו. "התדמית שהדביקו עלי, המכוונת כמי שמפחיד, היא לא נכונה בכלל" מגיב לראשונה. "תופסים קטע קטן מוציאים מפרופורציה ועושים כותרת".

הרב אמנון יצחק נולד ב-1953 ברמלה וגדל במרכז תל-אביב במשפחה מסורתית. את שירותו הצבאי סיים בחיל התותחנים ולאחר מכן פתח חנות למוצרי חשמל בת"א. "הייתי בין הראשונים שמכרו טלוויזיות". בגיל 22 הכיר את אורה שכבר אז הייתה דתיה. לאחר שנתיים הזוג התחתן ומשם החל תהליך החזרה בתשובה של הרב. "המשפחה פחדו שאני אשתגע" מספר על תחילת דרכו הדתית. "הפסקתי לעבוד והתמקדתי יותר בקריאת ספרים. הייתי במצב של עוני במשך שבע שנים עד שעובדות סוציאליות רצו לקחת לי את הילדים". לאחר שהפך לאדם דתי, פתח הרב יצחק בקריירה של מרצה ומחזיר בתשובה. הוא היה מהראשונים שעשה שימוש בקלטות שמע ווידאו וגם התקדם לאינטרנט- באמצעות הפיץ דרשות ברחבי הרשת. כך הפך לאחד מהרבנים הפופולריים בקהילה היהודית.

במגזין "פורבס" פורסם כי הוא מגלגל כשלושים מיליון שקלים בשנה. "הם הגזימו וגרמו לי לנזק אדיר" מסביר מדוע בחר לתבוע את המגזין. "אנשים אמרו: 'אם יש לו כל-כך הרבה כסף, מה פתאום נתרום לארגון שלו?'". לדברי הרב, על פי הצהרת ההון שלו הוא לא מגיע לשני מיליון שקלים.

"השכבתי את דודו סלע על הרצפה בטניס"

לאחרונה ייסד הרב יצחק את מפלגת "כוח להשפיע" שתתמודד בבחירות הקרובות ובין השאר תנסה לנגוס בכוחה של "ש"ס". נוסף על דת ופוליטיקה, הרב גם משחק טניס. "השכבתי את דודו סלע על הרצפה במהלך משחק" מספר ואף מוכיח באמצעות סרטון וידאו המתעד את האירוע.

עם השנים הועלו טענות נגד הרב בדבר היותו אנטי-ציוני. "אין ציוני יותר ממני" מצהיר בבטחון מלא. לפי סקר שערך, ארבעה אחוזים מהעולים לארץ באו בעקבותיו. כעת הוא משדרג את אמצעי העברת הדרשות שלו ומקים אולפן טלוויזיה בשם "כרטה טי.וי".

לסיום הראיון מזמין הרב את חיים אתגר לארוחה בביתו. לרב יש שמונה ילדים וחמישה עשר נכדים. "אין דמות ציבורית כשאני נכנס הבית" מספר מתוך משכנו. "כשאני בא לבית זה בשביל הבית". לאשתו אורה נשוי כבר 35 שנים. השנים הראשונות היו הקשות. לגדל את הילדים לבד זה קשה" מספרת הרבנית. "אבל כשמסתכלים על המטרה מתגברים על הקשיים".

אנשים, ימי ראשון - שלישי, בשעה 18:50