ראש מפלגת "ארץ חדשה", אלדד יניב, היה פעם אחד מ"הרעים", כמו שהוא קורא לזה, אבל עכשיו הוא רוצה שתאמינו לו שהשתנה. אלדד יניב הוא אחד מהאנשים שמנציחים את תרבות ההון-שלטון ששולטת במדינה שלנו, וזה מה שהוא אומר על עצמו. "כל מה שמעורר תיעוב היום בישראל זה מעשה ידי", הוא אמר בראיון לגידי וייץ בעיתון "הארץ", "אני חושב שבעתיד המאוד לא רחוק יכניסו אנשים לכלא על דברים שאני עשיתי. הדברים שעשיתי ייחשבו לעבירות, דברים הרסניים ונוראים במשמעותם. הרבה שנים הייתי בלב המאפליה. אין לזה הגדרה אחרת".

יניב, 44, החל את הקריירה שלו כעיתונאי ב"ידיעות אחרונות" לאחר שהעביר את שירותו הצבאי כעורך בעיתון "במחנה". לאחר לימודי המשפטים החל להתמחות במשרדו של עו"ד דב ויסגלס, שהיה בין היתר עורך הדין של אישים ציבוריים כגון אריה דרעי, אהוד אולמרט, אביגדור ליברמן וכמובן אריאל שרון, שלקח אותו לנהל את לשכת ראש הממשלה שלו. עם הקשרים שיצר אצל ויסגלס, יניב הקים את משרד עורכי הדין המשגשג "יניב ושות'", לא לפני ששימש כראש מטה הבחירות של אהוד ברק בבחירות 1999, ובהמשך היה ראש המטה של ראש הממשלה והיועץ המשפטי של מפלגת העבודה.

הבמאי רני בלייר, יד ימינו של אלדד יניב ומספר 3 במפלגת "ארץ חדשה" שיניב עומד בראשה, אומר: "מזל שלי שכשפגשתי את אלדד לא ידעתי מי הוא. בעצם, מזל שלו גם".

יניב התפרסם כעו"ד חמקמק וחלקלק שחיבר בין הון ושלטון. מאז הוא כבר הספיק להוריד 17 קילו, לזרוק את החליפות ולהתחפש לצ'ה גווארה. היום הוא טוען שחזר בתשובה ומנסה להילחם בתדמית  שנוצרה לו. בניגוד לסקרים, הוא בטוח ש"ארץ חדשה" עוברים את אחוז החסימה. "זה הזמן להתחיל להראות מה זאת אופוזיציה לוחמנית", הוא מבטיח. "נעשה לביבי את המוות. זהו, עלינו לזירה. אני מוכן להפסיד בקרב על הדמוקרטיה רק כשהאף שלי יישבר".


"הוא היה אומלל, וזה הכי כואב לראות אותו אומלל" מספרת אשתו, ליאור יניב, על תקופת החליפות והספינים של בעלהפתאום, הוא אפסן את החליפה והעניבה בארון והפך להיות אידיאולוג. "המחיר הנפשי שזה גבה ממנו היה גבוה, הבן האדם לא ישן שנתיים". חשפה ליאור. 

באוקטובר האחרון הקים את מפלגת "ארץ חדשה – החזית להפלת שלטון ההון" יחד עם הבמאי רני בלייר. 

אנשים, ראשון-שלישי ב-18:50