כבר בעודו נער אשר תלש את סמל הקאדליק של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, זכה איתמר בן גביר לפרסום ומאז עורר לא מעט פרובוקציות. כיום נחשב היום לכוכב של הימין הקיצוני בישראל. כבר עשרים שנה שהוא מפגין, נעצר ומעורר מהומות באופן קבוע, כשעד היום הוגשו נגדו יותר מחמישים כתבי אישום. חיים אתגר נסע לחברון לפגוש בו ושם זכה להכיר את שתי הנשים הנחשבות בחייו של האיש ההולך בדרכי כהנא אל עבר עתיד של חבר כנסת.

בן גביר, בן 36, נולד למשפחה חילונית לחלוטין במבשרת ציון. בגיל 14 החל בפעילות פוליטית שהובילה גם לחזרתו בתשובה. אימו אומרת שהיה ילד מקסים שהעריץ את עופרה חזה ז"ל, שגם נתנה לו עציץ מתנה באחת מהופעותיה.

כיום הוא נמצא בתפקיד יועץ התקשורת של חבר הכנסת מיכאל בן ארי, "האיחוד הלאומי", כבר במשך ארבע שנים. בבחירות הקרובות ירוצו השניים לכנסת ברשימה חדשה יחד עם ברוך מרזל. לצד תפקידו כיועץ תקשורת, משמש בן גביר כאב לארבעה ונשוי לאיילה שמגדלת את הילדים בגאון. "פעם תכננתי שיהיו לנו בין 12 ל-16 ילדים. היום זה קצת ירד" מספרת אשתו. כשהיא אומרת ירד היא מתכוונת למספר ילדים הנע בין 8 ל- 10, בעזרת השם ואם יהיה כוח.

רצח רבין- לא בכינו, כן שמחנו

איתמר בן גביר ובני משפחתו
תמונת AVI: mako

היום של בן גביר מתחיל בביתו שבחברון. בתוך המשפחה, הוא נחשב מתון מבחינה פוליטית: "רעייתי, איילה, היא הדמות האידיאולוגית כאן בבית" חושף בן גביר. השניים נפגשו כשאיילה נעצרה על פינוי מאחז הגיבורים, ואיתמר טיפל בה. את אישתו, התומכת ברב כהנא, מגדיר איתמר כ'לא ממוסדת'. "אם זה היה תלוי בה היינו הולכים לחיות באוהל באיזו גבעה" מסביר איתמר. התייחסותם של בני הזוג בן גביר לרצח ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל, מסכמות את דעותיהם הפוליטיות באופן נחרץ: "הוא לא בכה על רצח רבין, ואני שמחתי" מכריזה איילה. בבית משפחת בן-גביר אין טלוויזיה, אבל בסלון תלויות שלוש תמונות: ציור של בית המקדש, פורטרט של הרב כהנא, אביו הרוחני של בן גביר, וצילום של מבצע הטבח במערת המכפלה, ברוך גולדשטיין. איך השניים רואים לנכון לגדל את ילדיהם כשברוך גולדשטיין הוא סמל התלוי על הקיר? איילה משיבה: "הם חיים פה ושומעים כל הזמן על יהודים שנרצחים". בן גביר ממהר להגן על חינוך ילדיו ועל מהלכיו האידיאולוגיים "לא הרגתי ערבי, לא פעלתי באלימות נגד ערבי. כתבי האישום הכי מסעירים נגדי זה שהחזקתי מדבקה אן שצעקתי צעקה או שהייתי בהפגנה" מבהיר.

במסגרת עיסוק כעו"ד מייצג בן גביר לא מעט מאנשי המאחזים הבלתי חוקיים ועושה זאת בהתנדבות. במהלך השנים תבע את משטרת ישראל לא פעם על מעצרי שווא ופגיעה בזכויותיו ולטענתו זה הניב לו פיצויים בסכום כולל של כרבע מיליון שקלים. כך יכול להרשות לעצמו לעזור לאותם אנשי מאחזים שאין להם כסף לשלם.

מייצר כותרות מקצועי

נוסף על הפעילות המשפטית, בן גביר מתמחה ביצירת כותרת בדרכים שלא היו מוכרות קודם לימין. המוצלח שלו, לטעמו, הוא בריכת הסודנים. לטענתו דאג לסודנים יותר מכל אזרח. יחד עם ח"כ בן ארי, קנה להם בגדי ים ושילם עבור כניסתם לבריכה. ולא כדי שיגרשו אותם בסופו של יום אלא כדי להוכיח את הצביעות. "הם נהנו ואנחנו נהננו" מסכם את המהלך. בפעם אחרת הביא את כלבו כעד לבית המשפט. המשטרה עצרה אותו על כך שכלבו היה ללא זמם אך משום שאין חוק המחייב כלב מסוגו של בן גביר להסתובב עם זמם, זה תבע את המשטרה והביא את הכלב שלו כעד ששמר על זכות השתיקה.

אחד העימותים שזכו לביקורות רבות היה העימות מול נכדתו של רבין ז"ל, נועה רוטמן, כאשר אמר לה מה הוא חושב על סבא שלה. הוא אף היה עושה זאת שוב. לא רק אנשי השמאל לקחו קשה את העימות, גם אימו של בן גביר כעסה. "לא הייתי מוכנה שיעליבו אותי בגלל סבא שלי" אומרת.

"איתמר הוא אחת הדמויות האהודות והאהובות בישראל" מעיד ח"כ בן ארי לאור הסקרים. לפי דרכו מנער שתלש את סמל מכוניתו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל עד לדובר בכנסת, זה לא יהיה מפתיע שיבוא היום בו בן גביר יהיה חבר פרלמנט מן המניין.

>> צפו בתכנית המלאה של אנשים ב- makoVOD

אנשים, ראשון- שלישי בשעה 18:50