גם בגיל 40 ואחרי אינספור שערים, תצוגות והופעות בתכניות טלוויזיה, גלית גוטמן עדיין חוששת לומר את הדבר הלא נכון. רגע לפני שהיא מכוונת שעון לשעות הקטנות של הלילה כדי להגיש את תכנית הבוקר של "קשת", מספרת דוגמנית העל בראיון לחיים אתגר ב"אנשים" על החששות. "כל ראיון כזה או כל ראיון לעיתון הוא משהו שעדיין אחרי כל כך הרבה שנים הוא לא טבעי לי. זה מאד קשה לי. היה לי הרבה יותר נוח לראיין אותך מאשר שאתה תראיין אותי. משהו קורה לי שם בצילומים, שם יוצאת הקלילות שלי.

מה יקרה אם אחרי התכנית הראשונה הביקורות יהיו קוטלות?
"אני חושבת על זה כל הזמן. אני מגיעה להנחות את התכנית הראשונה ביום ראשון ואז מגיעים לישיבת מערכת ביום שני, פותחים עיתונים ואז יהיו כל הביקורות. אני אתמוטט, לא אוכל להיכנס לחדר השידור. למה אני בכל זאת עושה את זה? כי אין דבר כיף יותר מלהיות בטלוויזיה ולהיות דוגמנית".

גוטמן הילדה הייתה שונה לחלוטין מהתדמית הזוהרת שלמדנו להכיר כיום. "הייתי ילדה מנומשת נורא, רזה נורא ושטוחה. שום דבר שנראה אטרקטיבי לילדים", היא מספרת. "עד גיל 17 לא היה לי חבר, עד גיל 17 וחצי לא התנשקתי. באותו זמן נסעתי לתל אביב ועצר אותי צלם ברחוב ולקח אותי לתחרות "תגלית השנה". פתאום התחלתי לדגמן. הכל קרה בשניות. זכיתי בתחרות, מיד התחלתי לקבל קמפיינים מטורפים".

האסירה גוטמן

במהלך השירות הצבאי הצליחה גוטמן להסתבך עד כדי מאסר של שבוע בכלא 4. "טוב שזה קרה לי אז. חשבתי שזה סוף העולם וסוף הקריירה שלי והעדפתי לשבת בכלא מאשר לחזור הביתה כי ידעתי שההורים שלי יהרגו אותי. כל מה שעשיתי הוא לעשן ג'וינט, אבל אם זה לא היה קורה לי אז, אני לא יודעת איפה היו החיים שלי היום".

אחרי שהפכה גם לכוכבת טלוויזיה, התפנתה גוטמן לתפקיד הגשה בתכנית "בטבעת זו", שזכתה לשבחי המבקרים. "כשדוגמניות אחרות התחילו להופיע בטלוויזיה אני לא רציתי. חשבתי שאין לי מקום שם. כל דבר קרה לי בדיליי של שבע-שמונה שנים. אחרי שכבר קיבלתי את ההצעה לעשות את זה, הביקורות החיוביות האלה הם הדברים שהייתי זקוקה להם".

לגלית ובעלה, הצלם זיו קורן, שתי בנות: שירה בת ה-13 ואמה בת ה-8. "היחסים שלי עם הילדות שלי חשובים לי יותר מכל דבר אחר. אני מכניסה אותם לתוך העולם שלי, שנראה מאיים מהצד. ככל שהם רואים אותו יותר ורואים ימי צילום, הם מרגישות יותר נוח כלפיו. אם הן ירצו לעבוד בזה? אני אשמח בכל דבר שיבחרו".

>> בואו לעמוד הפייסבוק שלנו וזה!