לפני כחודש וחצי הפסיכולוגית ומגישת הרדיו המצליחה, ורדה רזיאל ז'קונט, עוררה סערה ברשת אחרי שהעלתה בעמוד הפייסבוק שלה תמונה בה היא נראית חבולה והציתה גל של שמועות. טוקבקיסטים שונים העלו את ההשערה שהיא אישה מוכה, אך האמת פשוטה בהרבה. רזיאל פשוט נפלה מהמיטה. "פרסמתי את זה לחבריי והלכתי, לא עלה על דעתי שכולם ישתגעו וידאגו". מהסיפור הזה מסתבר שהאישה ששנים מייעצת לעם ישראל, מתמודדת בעצמה עם חוויות חיים קשות. "הייתי נשואה נשואים רעים, תכננתי את התאבדותי, עמדתי בקומה 4 ושקלתי לקפוץ" מספרת רזיאל ז'קונט.

"לא הייתי הילדה שאמא שלי רוצה"

ורדה זילברמן נולדה בתל אביב בשנת 1940, הבת האמצעית בין שני אחים. מגיל צעיר התפתחה בינה לבין אמה מערכת יחסים לא פשוטה, שמשפיעה עליה עד היום. "לא הייתי הילדה שאמא שלי רוצה, הייתי קטנה ורזה ולא גדלתי, והיא רצתה שיהיו לי תלתלים לכן גילחה לי את השיער".

עם שחרורה מהצבא נרשמה ללמודי ספרות באוניברסיטה העברית בירושלים. שם גם הכירה גם את מאיר ויזלטיר, לימים אחד המשוררים החשובים בישראל. ויזזלטיר וורדה התחתנו ב-1962 והנישואין החזיקו ארבע שנים. בשנת 1962 הביאו לעולם את נטליה, הבת היחידה של ורדה שעובדת היום כמטפלת אלטרנטיבית, ובעקבות נישואי ביתה, הפכה רזיאל ז'קונט לסבתא לנכדתה דנה. "הילדה שלי היא הצלת חיי, התאהבתי בחיים כשהיא נולדה, התאהבתי בה" מודה ורדה.

"לנתק בין הורים וילדים יש גם יתרונות"

גם היחסים בין ורדה לביתה אל היו פשוטים וידעו עליות ומורדות. בשלב מסוים אפילו שרר בין נטליה ובין אימה נתק של שנים אחדות. בשנת 2002, כתבה בספרה "קרוב רחוק" שעסק בניתוח יחסים בין הורים לילדים, כי גם עם אימה, ורדה חוותה שתי תקופות בהן היו בנתק. בספר ורדה מנתחת את התופעה מבחינה פסיכולוגית "ניתוק יחסים בין בנים להורים יכול להיות צעד אכזרי, לא אנושי ומיותר. ועם זאת יש לו גם יתרונות" מתוך ספרה.

אחרי גירושיה מויזלטיר, היא מחליטה לנסות דרך חדשה ונרשמת לאוניברסיטת תל אביב ללימודי פסיכולוגיה. היא סיימה את לימודי הפסיכולוגיה ובמקביל החלה לפרסם טורים אישיים בעיתונות. בשנת 1978 היא מגיעה לרדיו ומשתתפת בתכנית ייעוץ שבועית בגלי צה"ל. אחרי 16 שנים בלי בן זוג באופן קבוע, היא פוגשת את אמנון ז'קונט, איש עסקים שהפך מאוחר יותר לסופר מצליח. שמונה שנים אחר כך, השניים התחתנו בארצות הברית בטקס אזרחי.

הילדה הלא מקובלת מגיעה למיינסטרים
במקביל לזוגיות שפרחה, ורדה גם התפתחה מקצועית. הפורמט שהחל כשידורים שבועיים בגלי צה"ל הפך כעבור עשרים שנה לתכנית יומית ב-103FM. הנחרצות והבוטות של ורדה הפכו את שידוריה לפופולריים מאוד, ואותה לכוכבת. "הרדיו היה פריצה מטורפת ברמה של הזויה כי הילדה הלא מקובלת פתאום במיינסטרים" מודה ורדה.

ורדה ואמנון גרים כבר חמש שנים במרכז תל אביב, בדירת גג מטופחת, ואחרי כל החיים המורכבים שחוותה, ורדה נראית סוף סוף מאושרת. "אני נהנית מהחיים. אמרתי לאמנון, היו לנו חיים נפלאים, אפשר כבר למות" מספרת ורדה.

>> נועה וולמן לא רק בלונדינית

אנשים, ראשון-שלישי בשעה 18:50