בעוד כחודש נחתום את שנת 2019 ואיתה את העשור האחרון, בו שודרו בתכנית אנשים מאות ראיונות עם זמרים, שחקנים, פוליטיקאים ואנשי ציבור אחרים שנתנו לנו הזדמנות להכיר אותם כפי שהם באמת.

בחרנו את עשרת האנשים והסיפורים שעשו לנו את העשור, כאשר בכל שבוע נציג לכם שניים מהם. השבוע, אתם תבחרו מה היה סיפור העשור במוזיקה הישראלית: הנסיקה של עומר אדם או פרשת אייל גולן.

מהו סיפור העשור במוזיקה הישראלית? תוצאות הסקר יתפרסמו בתכנית אנשים בתחילת ינואר.

עומר אדם (2013)

בשנת 2013 עומר אדם בן ה-19 הצליח כבר למלא את קיסריה, אבל זה היה רק קצה הקרחון באחת מהקריירות המוזיקליות המצליחות ביותר שנראו בישראל אי פעם. מאז אדם הספיק למלא גם את פארק הירקון, אבל אז הוא היה בסך הכל חייל בצה"ל שגר עם הוריו במושב משמר השבעה. בצעד יוצא דופן, הוא הכניס את כתבת התכנית אורלי מירקין לבית הוריו ושיתף אותה בתחושותיו. "לפעמים זה מפחיד כי זה משהו שיותר גדול ממך, אתה לא יכול עכשיו לסגור את העסק, להגיד 'תודה רבה, ביי'. אתה לא יכול לעזוב עכשיו וללכת", הוא אמר. "היה רגע שחשבתי על זה. זה כבר כל היום הופעות בתוך הופעות בתוך הופעות, בתוך הקלטות בתוך אולפנים והבסיס. אין זמן לנשום. זה מבאס, כי אתה רוצה להיות רגיל".

במהלך הראיון התייחס אדם לפרשת כוכב נולד ולהדחתו מהתכנית לאחר שהתגלה ששיקר בקשר לגילו כדי להתקבל. "לא האמנתי שאני אעבור. אמרתי אני אלך, אפסיד בית ספר, סיבוב ואחזור הביתה. כאילו, אף אחד לא ציפה. אני מגיל 13 אומר שאני בן 17, וגם באתי לשמה והייתי בן 15 ותשעה, שמונה חודשים. במהלך העונה גם ככה הייתי מגיע לגיל 16 וחשבתי שזו העונה האחרונה, אז אמרתי מה עכשיו משנה, חודשיים? בדיעבד זה עשה יותר טוב".

כשאדם נשאל האם הוא מתכנן להמשיך ולהופיע גם בעתיד, ענה: "אני חושב שזה לא יהיה כל החיים. אני חושב שבמקצוע הזה קשה להקים משפחה ולהיות בה באמת. אנחנו גדלנו במשפחה שאבא שלי ואמא שלי אוהבים עד היום בצורה שאתה רואה את זה, ואין דבר יותר כיף מזה. זה מקצוע שאיך שאנשים רואים אותו גם מסביב, תדמיתית, יש בו איזשהו משהו, זילות. אין מה לעשות. חבל שזה ככה, אבל מה נעשה? צריך להחליף את האפיון הזה, זמר מזרחי".

אייל גולן (2015)

בראיון לאנשים ששודר בשנת 2015, שנה וחצי אחרי שהתפוצצה פרשת "משחקי חברה" שבמהלכה נחקר אייל גולן בחשד שקיים יחסי מין עם קטינות, הצטרף חיים אתגר לסיבוב הופעות של הזמר בערב יום העצמאות. גולן טען אז כי ההאשמות נגדו הן שקריות. "לא היה כלום, צריך להבין. היו פה ארבע בנות ששיקרו, מעולם לא הייתי עם קטינה ולא אהיה עם מישהי שהיא קטינה", קבע גולן. "אני לא מתנצל, אין לי על מה".

בשיאה של הפרשה חזר גולן למי שהייתה בת זוגו בעבר, רוסלנה רודינה, והשניים הביאו לעולם ילד משותף – יאן, שנולד כחצי שנה לפני שידור התכנית. אייל ורוסלנה נפרדו בשנת 2017 וכיום הוא מאורס לדוגמנית דניאל גרינברג. "היא הייתה שם בשבילי ומבחינתי זה הכי חשוב", סיפר גולן על בת הזוג אז. "זו אהבה לגמרי. לא הייתי מסוגל לחיות עם מישהי או להביא איתה ילד אם אני לא באמת אוהב אותה".

עוד שיתף הזמר שהחלק הכי קשה בכל הפרשה, היה ההתמודדות מול ילדיו מהנישואים לאילנית לוי, ליאם ואלין. "ליאם כבר מאוד הבין, אלין קצת פחות. כשליאם דיבר איתי בטלפון, זו הייתה הפעם היחידה שבאמת התפרקתי, לא יכולתי להחזיק את השפופרת. אילנית לקחה את הטלפון ממנו וניסתה לדבר. אמרתי לה 'אני לא יכול לדבר', ניתקתי ופשוט התפרקתי לגורמים".