אפילו בביצה סוערת וצינית כמו תעשיית הבידור המקומית, אי אפשר היה להישאר אדיש לידיעות על הפרידה של גלית גוטמן וזיו קורן. זוגות באים וזוגות הולכים, אנה נפרדת מתורג'י ונינט מפרידה כוחות מיהודה – אבל נדמה שבכל זאת כאן הסיפור קצת אחר. 17 שנה העבירו יחד הצמד קורן את גוטמן, אם מניחים בצד לרגע את הפרידה הזמנית שלהם מלפני שש שנים – אז נפרדו לתקופה, אך חזרו להיות ביחד אחרי לא מעט שיחות. וכשהוטלה הפצצה, לפני שלושה חודשים, הייתה זו תזכורת כואבת לכך שאגדות, כנראה, באמת שמורות רק למחזות זמר בחנוכה.

גוטמן (41), מגישת תוכנית הבוקר של קשת ובכירת הדוגמניות הישראליות מזה שני עשורים, פגשה את קורן, צלם עיתונות המבוגר ממנה בשנתיים, כשהייתה בסך הכל בת 19, בתצוגת אופנה. ב-1997 ערכו מסיבה נוצצת בה חגגו את הקשר, אך לעולם לא נישאו, ולכן גם לא מדובר בגירושים. ספק אם זה מקל את כאב הפרידה על השניים, ועל הבנות המשותפות שירה בת ה-13 ואמה בת ה-8. על פי מקורבים קורן וגוטמן חוו משבר בזוגיות בתקופה האחרונה, ובשיאו החליטו להיפרד, כשקורן היה זה שארז את חפציו ועזב את הבית.

"זו פעם ראשונה שאני יושבת מול מצלמה, ואני כאילו מרגישה שאני מסתירה משהו", נזהרת גוטמן בראיון ראשון שהיא מקיימת מאז הפרידה לתכנית ״אנשים״. "לא כל כך בא לי לשתף. פרידה זה מוות, לא משנה איך מסתכלים על זה, בטח אחרי 17 שנה", אומרת גוטמן על המהלך ששינה את חייה. "לא, זו תחושה של כישלון. נכשלנו. זה לא פשוט הסיפור הזה של להיות איש מפורסם והזוגיות והכל כל הזמן שם בחוץ. כאילו, קל זה לא היה, אבל בסופו של יום מה שקורה בתקשורת לא באמת רלוונטי, מה שרלוונטי זה מה שקורה פה בבית, ביני לבין זיו, ומה שרלוונטי זה הבנות, ולכן הדברים החשובים באמת קורים פה ולא באתרי אינטרנט ולא בתוכניות טלוויזיה".

גלית גוטמן בקמפיין של קרייזי ליין (צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון))
מתחילה מחדש. גלית גוטמן בקמפיין של חברת "קרייזי ליין" | צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון)

הבנתי שהחיים הם לא חזרה גנרלית

לא הרבה אחרי גניזת הקשר עם קורן, גוטמן כבר השיקה זוגיות חדשה עם איש העסקים ואספן האומנות יגאל אהובי (59), גרוש ואב לשתי בנות, אשר רק לפני כמה חודשים נפרד מיפעת גוריון, גרושתו של המיליארדר עידן עופר. גוטמן ואהובי לא ניסו להסתיר את הקשר הנרקם, להפך. מהר מאוד נראה הזוג החדש בלא מעט השקות ואירועי ציבורים, ועושה רושם שמדובר בקשר שמסרב להתחבא. גוטמן, כך נראה, מוכנה להתחיל מחדש.

"אני חושבת שיש משהו בגיל 40 שפתאום היכה בי, שהבנתי שהכל קורה כאן ועכשיו, זו לא חזרה גנרלית", היא אומרת. "לא צריך כל הזמן לעבוד בשביל להתכונן לדבר הבא או לעבוד בגלל מה יהיה או לתת לפחדים לנהל אותי. גם אם הם ניהלו אותי במשך המון המון שנים וניתבו אותי למקומות טובים. אני רוצה שיהיה לי יותר אומץ".

איזה פחדים ניהלו אותך?
"הפחד להיכשל".

זה מוזר פתאום להיכנס לפאזה חדשה בחיים? מסובבים את הראש? עושים סוויץ?
"לא. די לא רוצה לדבר על זה יותר. מספיק. זה גם היה יותר מדי".

הופעה של אנחל בונני וגל פדה גלית גוטמן וזיו קורן (צילום: ראובן שניידר )
עם זיו קורן. פרידה ברוח טובה | צילום: ראובן שניידר

גוטמן מתגוררת עם בנותיה בבית אותו חלקה עם קורן, ולמרות הלו"ז הצפוף שלה היא מעידה שהיא מקפידה על משק בית מתוקתק. לא מדובר במשימה פשוטה: כבר תשעה חודשים שהיא מגישה את תוכנית הבוקר של "קשת", מה שדורש ממנה להתעורר 3 פעמים בשבוע, הרבה לפני ציוץ הציפורים הראשון. "אפילו את הפחים של הזבל לא באים לקחת בשעות האלה. תשעה חודשים כבר אני קמה בחושך", היא אומרת.

הכניסה שלה לתפקיד לוותה בלא מעט הרמות גבה - מי שהייתה רגילה לצעוד כל חייה על המסלול, פתאום צריכה להתעסק באקטואליה ולראיין פוליטיקאים. גוטמן אמנם צולחת את האתגר בהצלחה, אבל זה לא אומר שלפעמים לא רועדות לה הברכיים. "אני זוכרת בחודש הראשון הפחד היה לדבר עם חבר כנסת", היא מודה, "כל פעם שהייתי רואה בליין אפ שמגיע חבר כנסת הייתי מתעלפת בבית".

מי הכי הפחיד אותך?
"שלי יחימוביץ. יואו, לא ישנתי כל הלילה, והאמת שהיא הייתה מקסימה. ממש אבל. תוכנית הבוקר זאת ההחלטה הכי טובה שעשיתי והכי אמיצה, כי אני כל כך פחדנית ואני כל כך רחוקה מהדבר הזה שאנשים חושבים שהם יודעים עליי. עד היום יש בי את המקום הזה שבו אני יושבת על הסט אבל עדיין מסתכלת מלמעלה, רואה את ההתנהלות ואומרת 'פשש יצא ממך משהו'".

להשאיר את הצרות בצד

ואם כבר התמודדות עם מעצורים, למה לא לעשות את זה גם מול קהל חי? כך, בחנוכה הקרוב, גוטמן תעלה על הבמה ותשיר במסגרת תפקיד האימא החורגת במחזמר "שלגיה והצייד". לפני שנים אמנם נחשבה לילדת פלא בתחום ואפילו הופיעה בפסטיבל שירי הילדים, אך מהר מאוד גנזה את עניין השירה לטובת קריירת הדוגמנות. "עשו עליי כתבות בעיתונים והיה כתוב 'תגלית ושמה גלית' הייתי אז בת 9 וכולם ממש ידעו במשפחה ובבית ספר ובמקהלה. ידעו שהיא כבר מסודרת ושהיא תהייה זמרת".

גלית גוטמן והחבר החדש (צילום: ברק פכטר)
עם יגאל אהובי. התחלה חדשה | צילום: ברק פכטר

אז למה הזמרת פרשה?
"כי אז עשו עליי חרם נוראי בבית ספר, שזה שנתיים שאף אחד לא דיבר איתי. חברים לא היו לי אז, קינאו נורא והיו עומדים מתחת לחלון של הבית ושרים לי את השירים ששרתי ובורחים. וזה איכשהו נצרב לי שזה מן דבר כזה  שעושה לי לא טוב".

מה התפקיד שלך בדיוק במחזמר?
"המלכה הרעה. כן. (צוחקת) האימא החורגת".

פי חתום אינני אומר דבר.
"תשמע, כשהציעו לי את ההצגה אז כמובן  אמרתי לא, כי לכל דבר אני קודם אומרת לא. חשבתי איך אני אעשה את זה עם התוכנית בוקר ועם הילדות והכל. אז כבר ידעתי שבחנוכה זיו ואני כבר לא נהייה ביחד ואמרתי 'טוב זה יהיה מצויין פשוט לעבוד ולעבוד ולעבוד'. אתה יודע, להשאיר את הצרות קצת בצד".

הראיון המלא עם גלית גוטמן ישודר ביום א׳ ב״אנשים״ ב-18:50

>> לכל כתבות המגזין