שבועות ספורים אחרי שקיבלה הצעת נישואין מבן הזוג שלה, הזמרת נסרין קדרי (30) ובן זוגה אביעזר בן מוחא התראיינו לתוכנית "אנשים" בכתבה מרתקת, שם השניים מדברים על הקשיים סביב ההחלטה המשותפת להתחתן.

למרות האהבה הענקית בין נסרין לאביעזר, הקשר שלהם היה חשוף ללא מעט בעיות, בעיקר כי נסרין היא ערביה מוסלמית ואביעזר הוא בחור יהודי. לאחרונה קיבלה נסרין הצעת נישואים מרגשת ומשמחת מאביעזר במהלך חופשה בבולגריה, אך מיד לאחר מכן נתקלו בלא מעט תגובות קשות.

"אני אישה ישראלית שנולדה פה, מוסלמית ערביה", מבהירה קדרי. "זה לא מורכב, אנחנו עושים את זה מורכב".

ואיפה גילית שזה מורכב?

"כשהכרתי את אביעזר. אתמול אצל אמא שלי בבית חולים, דודות שלי פתאום לא אומרות לי שלום, לא מתייחסות אליי בגלל מי שאני היום - בגלל החתונה, בגלל המצב. אבל בסדר, הכל טוב".

נסרין קדרי (צילום: רונן פדידה)
"זה לא מורכב". קדרי | צילום: רונן פדידה

נסרין סיפרה לא פעם בראיונות על תהליך הגיור שהחלה לפני מספר שנים אך מעולם לא סיימה. את התהליך היא עשתה עבור אביעזר, ולמרות שהיא הגיעה לשיא התהליך לפני כארבע שנים היא החליטה שזה פחות מתאים עבורה.

"מי לא פנה אלינו? (אחרי הצעת הנישואין- י.ה.א) כאילו יצאתי מהארון, מה יש לך?", משתפת קדרי. "גם אצלי פנו, ערבים מדברים - למה? איך? נהיית יהודיה?".

"כשאני לא הייתי איתה והיא לא הייתה איתי ושנינו שמנו את הראש בלילה על הכרית ולשנינו לא היה טוב, את מי זה עניין?", הוסיף אביעזר, בן זוגה של נסרין.

"אני איש מסורתי, באתי מבית דתי, אני לא חושב שיש איזשהו חטא בלאהוב אדם. אנחנו בינינו לא מתעסקים בדברים האלו, אני מדבר מניסיון של 11 שנים שבאמת ניסיתי וחיינו בסתר והתחבאנו וניסינו כן להיות ביחד ולא להיות ביחד, אבל זה לא עבד", הוסיף אביעזר. "אם הקדוש ברוך הוא לא היה רוצה שזה יקרה, זה פשוט לא היה קורה. הוא פשוט היה מרחיק אותנו אחד מהשני, אבל לא הצלחנו".

I DO

A post shared by נסרין קדרי (@nasrinkadry) on