רק לפני חצי שנה, בעיצומו של הקשר עם קותי סבג, ליאנה יוסף היה סדר עדיפויות ברור: קודם לפתח את הקריירה, אחרי זה את החיים האישיים. פגשנו אותה אז על סט של קמפיין נעליים, בדיוק כשכיכבה בהצגת ילדים בספארי, ושאלנו אותה האם כל זה עושה לה חשק לכמה בייביז משלה. התשובה הייתה די ברורה: "כל בחורה אוהבת ילדים ותמיד יש לה חשק לילדים, אבל יש איזו הרגשה של האם הגיע הזמן או לא הגיע הזמן", פתחה. "אז לא. אני עוד פיצית, יש לי עוד כל כך הרבה לעבור".

קצת יותר משישה חודשים, ליתר דיוק. היום, כשיאנה כבר סוגרת חמישה חודשים עם ציון ברוך כפי שנחשף לראשונה ב-mako בידור, הקשר החדש בחייה, היא לא מהססת להפוך את הקערה ולדחוק את הקריירה המתפתחת למקום משני. כנראה שכל מה שהיה צריך זה את הגבר הנכון, שיגרום לך להחליף את החלומות על קמפיינים בחלומות על טיטולים.
"אני רוצה להיות שחקנית אבל אני לא אתאבד על זה", היא אומרת לחיים אתגר ב"אנשים". "היום אני חושבת שונה, אני רוצה משפחה, מה שלפני שנה לא הייתי אומרת".

כמה זה קרוב?
"נראה לי קרוב, בעזרת השם. זה מה שאני מרגישה".

זאת קפיצה רצינית.
"לקח לי שנה לחשוב מה אני רוצה".

כמה ילדים?
"בעזרת השם שלושה. אי אפשר לדעת מתי זה יקרה אבל הבנתי שזאת המהות, זה מה מעניין אותי יותר מכל דבר אחר".

אתם מדברים על זה?
"בעזרת השם".

 "אבא זרק הכל והלך כאילו אנחנו חיות מחמד"

את הסיפור של יוסף (24), פיינליסטית העונה הרביעית של "האח הגדול", אתם כבר בערך מכירים: ילדה טובה טג'יקיסטן, הבכורה מבין שלושה אחים, שנולדה לאב יהודי (אדוארד) ולאם חצי מוסלמית וחצי נוצרייה (לולה). בגיל חמש עלתה עם משפחתה לארץ והשתקעה בשכונת שפירא בדרום תל אביב, וסל הקליטה שלה כלל בעיקר קשיי שפה ודרישה להסתגל מהר למדינה החדשה הזאת. "זה לא היה כל כך נעים", היא נזכרת. "לא הייתה לי אפשרות ללמוד לאט עברית. יום לפני הגן אימא אמרה לי- כן זה 'דה', לא זה 'נייט'. לא היה לי נעים".

ציון ויאנה בים
יאנה וציון. מרגישה שהגיעה הביתה | צילום: רועי קסטרו

את לימודיה העבירה יוסף בבתי ספר דתיים, אבל כשביקשה בגיל 18 להתחתן עם בן זוגה באותה תקופה, נתקלה בקשיים ברישום ברבנות וגילתה שעל פי ההלכה, היא בכלל לא נחשבת יהודייה. מערכת היחסים בסופו של דבר נגמרה, אבל נושא הדת המשיך כל הזמן להציץ מהצד, וגם עורר לא מעט תגובות כששהתה בבית "האח". היום היא עוברת תהליך גיור אינטנסיבי, בסיועו של בן הזוג ברוך, במטרה לסגור סופסוף עם עצמה את הפינה הזאת – וגם לגרום לכם להסתכל עליה במבט מאשים. "אי אפשר לקחת ממני את זה שאני מאמינה באלוהים מאז ומעולם, אי אפשר לקחת ממני שאני מרגישה יהודייה מאז ומעולם", היא אומרת. "אני עושה את זה עכשיו לפי הספר, אז זה לוקח זמן".

בשנים האחרונות הקשר בין יאנה לאביה התערער, לא מעט בגלל החלטתו לעזוב את הארץ לטובת עבודה בחו"ל. המהלך המפתיע הצריך התמודדות מכל אנשי הבית, ויאנה מספרת שהרגשות שלה בנושא טעונים מאוד. היא כמעט ולא מדברת עם אביה, וטוענת כי לפחות כרגע, למדה לא לפנטז על סוף הוליוודי לסיפור הזה.

"יש לי כעס עליו שאני לא מצליחה להתגבר עליו", היא אומרת. "הכעס הוא שפתאום אין דמות של אב בבית, הכעס הוא על זה שהוא זרק פתאום הכל והלך כאילו אנחנו חיות מחמד. אני מאוד אוהבת אותו אבל הכעס פשוט משתלט. אני כועסת שהוא פגע באימא שלי, פגע בנו, נטש פתאום והלך. לא עושים דבר כזה. היו לנו מלא שיחות, גם עכשיו כשאני יאנה החדשה. אני כבר לא מצפה ממנו לכלום".

כשהייתה עדיין יאנה הישנה, כלומר, בשנים הארוכות בהן חיכתה לפריצה, העבירה יוסף את הזמן בניסיונות להשתלב בתעשיית הבידור הקשוחה. זה לא היה קל, אבל היא כל הזמן האמינה שמשהו טוב מחכה לה מעבר לפינה. "היה נמאס לי להיות בין עבודות, נמאס לעשות דברים שאני לא אוהבת, נמאס להיות בעבודות שאני נמצאת בהן כבר שנים ומרגישה שאני לא מפתחת עצמי", היא נזכרת בימים הקשים ההם. "ניסיתי להיכנס לסוכנויות, אבל בסוכנויות למשחק נטו צריך בית ספר של שלוש שנים ואני לא יכולה עם מסגרת, ניסיתי. סוכנויות דוגמנות אמרו לי שאני נמוכה מדי. אלו סוכנויות שאחרי האח הגדול סירבתי להם...ידעתי שאני אתפרסם. כשיצאתי מהתכנית אמרתי לאחים שלי 'אתם רואים שזה קרה בסוף'".

הייתה שנה מדהימה.
"ככה אני מרגישה היום. אני מלאה, יודעת פחות או יותר מה אני ובמקום מאוד טוב עם אהבה וכולם בריאים מסביב, הכל מהמם, מושלם".

יאנה יוסף בבגד ים לשער מגזין 1
יאנה בבקיני. בדרך להקים משפחה | צילום: אלכס ליפקין
"אני לא בחורה קלה, יש לי בעיות קנאה"

ובאמת, החוויה של אח הגדול והשנה שבאה בעקבותיה הפכו ליוסף את החיים. לא רק שהבית בנווה אילן סיפק לה את החשיפה התקשורתית שחיפשה וסלל לה את הדרך להשתתפות בקמפיינים, הצגות ושתי סדרות טלוויזיה (ביניהן "להיות איתה", הסדרה החדשה של אסי עזר), הוא גם הכיר לה אחד, קותי סבג, שהפך עבורה במהירות להרבה יותר מעוד שותף לריאליטי. "כשאתה נמצא בתוך מקום כזה סגור ויש לך כימיה טובה עם מישהו ויש לך על מי לשים את הראש – זה מעולה, זה מושלם", אמרה לנו יאנה באוקטובר האחרון.

אבל לא סבלת אותו בהתחלה, הייתם בסוג של יחסי אהבה-שנאה.
"זה לא היה משנאה, אתה יודע, לא שנאה באמת. ברור שהוא עצבן אותי אבל...".

התגברת?
"אלה היחסים שלנו גם היום. אנחנו באינטריגות כל הזמן, אבל אנחנו נהנים מזה".
הקשר שהחל מול כל המדינה הפך עם היציאה מהבית למערכת יחסים אמיתית שכללה מגורים משותפים, אימוץ כלב, אינספור אסאמאסים והרבה התחמקויות מהפפראצי. "אתה צריך לראות את המקרר שלי בבית, מפוצץ בתמונות שלנו. אנחנו נעלה את זה לאינסטגרם", סיפרה בזמנו יוסף. "אני קיטשית, אני אוהבת לפזר מלא מכתבים בכל הבית".

אלא שהאידיליה לא נמשכה יותר מדי, וקצת אחרי הראיון החלו להתפרסם ידיעות על פרידה, שלוו גם בכותרות על רומן בין יוסף והשחקן מרטין אומנסקי. יאנה סירבה לדבר עם התקשורת, קותי הסתגר בביתו, תשעת החודשים שלהם יחד נגמרו. "אני אסכם את זה במשפט אחד: אני עברתי משהו בחיים ועד שפגשתי את יאנה, לא חשבתי שאני יכול לאהוב ולהיות נאהב ברמות האלה", תיאר סבג ל"אנשים" מספר שבועות אחרי הפרידה. "אני מאוד מאוד אוהב את יאנה... וזה גם לא הולך להשתנות בזמן הקרוב".

פפראצי יאנה וקותי אוגוסט 2012
יאנה וקותי. אצלי זה נגמר בלי עצבים | צילום: ראובן שניידר

היום, חצי שנה אחרי, יאנה מנסה להסביר מה בעצם השתבש במערכת היחסים ההיא. "קותי בנאדם מדהים, המשכנו את החוויה מהאח הגדול בחוץ, ניסינו וזה לא עבד כי זה היה שם – האח הגדול – ואני רציתי להמשיך הלאה, לראות מה קורה איתי ולהתאפס על עצמי. הרגשתי שזה לא יכול להמשיך", היא אומרת, לא משאירה הרבה ספקות בנוגע למי נפרד ממי. "בתקשורת לא הבינו למה לאני לא משתפת, אני בעצמי לא ידעתי מה קורה, אנחנו לא ידענו מה קורה. בזמן שכתבו שאנחנו ביחד לא היינו ביחד ולהיפך. בחצי השנה האחרונה היו הרבה עליות וירידות והבנו שזה לא יכול להמשיך. זה מאוד כואב וקשה כי היינו נורא מחוברים, אבל עברנו את זה".

יש קשר, מדברים?
"לא".

תרצי לדבר איתו יום אחד?
"לא יודעת, כל אחד מתעסק בחיים שלו, בקריירה שללו ובאהבה שלו".

זה בכעס או בטוב?
"אצלי זה בטוב".

ובאמת, נראה שיאנה עכשיו הולכת כמה שאפשר על הצד החיובי – ומי יכול להאשים אותה? כחודשיים אחרי שנגמר הקשר עם סבג היא התחילה להתקרב לברוך – קודם דרך החלפת אסאמאסים חבריים בנושא חתולים, ואחרי זה בסדרת דייטים דיסקרטיים במיוחד – והיום הם כבר מתגוררים יחד בדירה של ברוך בצפון העיר, עושים קעקועים זהים וממלאים את האינסטגרם בתמונות דביקות במיוחד. ברוך (33) אולי נחשב כבר שנים לנער השעשועים של הביצה, מצויד ברזומה מפואר שכולל קשרים עם אסתי גינזבורג, אור גרוסמן, לינור אברג'יל וקארין מגריזו, אבל הפעם, ככל הנראה, הוא הולך על קשר רציני.

אין תמונה
יאנה וציון. פעם ראשונה שאני מרגישה מאוהבת

"אני לא בחורה קלה, יש לי יציאות לא במקום וראו את זה גם באח הגדול", אומרת יאנה. "יש לי בעיות קנאה וכל מיני שטויות אבל הוא פשוט מדהים, נותן לי את כל הביטחון שבעולם. כיף לנו מאוד. מרגיש נכון, מרגיש מדויק".

ההורים נפגשו?
"כן, היה מושלם, אימא מתה עליו, חושבת שהוא הבן שלה, אומרת שהוא המדויק".

פעם ראשונה שאת מאוהבת?
"כן, הוא פשוט מדהים", היא אומרת ולא מסתירה את ההתרגשות. "הוא נותן לי את כל הביטחון שבעולם, שזה מה שחיפשתי שנים. הוא כל כך מבין אותי שזה מטורף. הגעתי הביתה, מה שנקרא". 

התוכנית המלאה ב"אנשים", יום ראשון, 18:50, בערוץ 2 קשת

>> לכל כתבות המגזין