>> כל מה שרציתם לדעת על אסי ועקנין

אסי ועקנין מגדיר עצמו כנורמלי למרות שבעיני לא מעט גורמים הוא נחשב לאדם מסוכן יש שיגידו עבריין ממולח שהרוויח מיליונים בארץ ובחו"ל. זאת מבלי לפסוח על התחככות בעולם הזוהר הישראלי ואף לזכות בחיקוי בארץ נהדרת. אולם, מאחורי אבק הכוכבים עומד אדם שהילך אימים על רשויות החוק האמריקאיות והוגדר על ידן כגנגסטר מתוחכם.

לפני כשבועיים שב ועקנין לישראל בתום חמישה חודשי מעצר בארצות הברית בעקות חשד למוערבות בפרשה הקשורה לאחים מאיר ויצחק אברג'יל. הוא הוסגר לארצות הברית משדה התעופה במקסיקו סיטי לכלא בארצות הברית. "בדיוק יצאתי מהמטוס, חיכו שם כמה אנשים, הם קפצו עליי, שמו לי אזיקים מפלסטיק וסגרו לי את הקפוצ'ון על הראש", הוא מתאר, "אחרי איזה שעתיים וחצי קמתי במטוס. המטוס בדיוק נחת בטקסס".

על פי החשד האמריקאי ועקנין קיבל למעלה ממיליון דולר ממאיר אברג'יל לצורכי הלבנה וכשאלה לא הושבו, החל אברג'ין לאיים עליו. אסי דבק בגרסה שלו . "הוא אמר תשמע, אם אתה לא תעיד נגדם אנחנו גם יכולים להחליף את הכתב אישום שהיית שותף שלהם", הוא מספר על החקירה.

בסופו של דבר מאיר אברג'יל הודה בסחיטת ועקנין והשניים השתחררו כמעט במקביל לפי שבועיים ושבו לארץ.

העוקץ לאמריקן אקספרס

ועקנין מתגורר בקומה ה-16 במגדלי אקירוב, אך למרות החזות המפוארות אלו ימים קשים גם מהבחינה הכלכלית מאחר שהייצוג המשפטי והמעצר עלו לו במיליוני שקלים.

הוא נולד בבאר שבע, גדל מגיל חמש בארצות הברית, במהלך שנות ה-80 השתלב בחיי הלילה של המועדונים בלוס אנג'לס, ובגיל 25 נכנס למאסר בפעם הראשונה על הונאה. הוא היה נשוי במשך שנתיים לדוגמנית סיגל כהן ויחד עם אחיו הוא הרוויחו בגדול וחיו את החלום האמריקאי.

באמצע שנות ה-90 פיתח שיטה לעקוץ את אמריקן אקספרס, באמצעותה הרוויח קרוב ל-10 מיליון דולר. "פתחנו מחלקת ביטחון של החברה", הוא מתאר את מעשיו. "הרמנו לחברה הראשית טלפון ואמרנו שאנחנו המחלקה בלוס אנג'לס עכשיו. תשלחו לנו את כל המידע ללקוחות של לוס אנג'לס ואנחנו האבטחה פה. הם שלחו לנו הכל, גם את הכרטיסים, גם את הקודים, גם הכול".
על הונאה זו ישב כמעט שנה בכלא, כשיצא ניסה לגלות מי אחראי להפללה והחל לצותת לטלפונים של הבלשים שחקרו אותו. הוא הפך לאימת הרשויות כשהצטבר בידיו מידע על פעילויות המשטרה בעיר, אותו היה מוכן להעביר לכל דורש. בשלב זה הפך למבוקש ולבסוף הורשע בעבירה פיננסית ונשלח לארבע שנות מאסר בכלא קשה במיוחד, בו חלק תא עם השייח עבד א-רחמן ומי שהיה בערב מראשי המאפיה האיטלקית ג'ון גוטי.

לאחר השחרור חזר לארץ ויחד עם רוברטו בן שושן הקים את סוכנות הדוגמנות "רוברטו מודלס", בעקבות תחקיר עובדה מכר את חקלו בסוכנות ומאז הוא מתרכז בפרויקטים הקשורים בנדל"ן. מלבד המעצר האחרון בארצות הברית, הוא גם נעצר בישראל על הפעלת אתר הימורים מקוום אך טרם הוגש נגדו כתב אישום. צפו בכתבה המלאה מתוך אנשים

>> כל מה שרציתם לדעת על אסי ועקנין

אנשים, ימי רביעי וחמישי, 18:50

כל האנשים שכולם מדברים עליהם

פספסתם? הפרקים המלאים של אנשים לצפייה ישירה