דניאלה לונדון דקל נמצאת לקראת עליית הסדרה העלילתית הראשונה שלה, אחרי שנים של איור קריקטורות פוליטיות וטורי קומיקס. פסיכולוג בשנקל בוודאי היה טוען שזה לא מקרי שביתו של מפלצת מילולית תבחר בכלי ביטוי שנדרשות לו כל כך מעט מילים. אבל היא עדיין טוענת בתוקף שלהיות הבת של נירה וירון לונדון זה יותר קל ממה שזה נשמע.

"הכי כייף לצייר אנשים שאת לא סובלת" מספרת דניאלה. "מה שהופך את ליברמן לליברמן זה שהראש שלו יושב באמצע החזה,  טיבי זה גם נהדר - כמו חביתה עם הצהוב של הביצה באמצע" מוסיפה דניאל על האיורים שלה.

יש לה שלושה ילדים, מיכאל תמרה והללי. הטור שהיא כותבת מידי שבוע בעיתון "ידיעות אחרונות", וגם הסדרה החדשה שכתבה, "יום האם", על אבא, אמא ושלושה ילדים, מתחילים באופן טבעי מהבית הזה.  אלא שבניגוד לטורים שלה, בהם היא אמא סמרטוט, בת דמוהת בסדרה נחושה יותר, ובחיים האמיתייים הילדים, תוצר של שיטת חינוך ייחודית, רוב הזמן עומדים בשלשה. "במקום להיות אמא טובה, אני פשוט מהפנטת אותם בתהליך ארוך לחשוב מה שאני רוצה, למשל שכנעתי את כולם בבית שאני רזה" מספרת דניאלה.  דווקא היא מנסחת במדויק את הבית הישראלי, הבעל העיוור, האישה שלעולם בדיאטה, הילדים, החגים, החוגים, הצופים. "הדברים שאני מתעסקת בהם הם בנאליים להחריד. אהבה שנשחקת, היחסים בין הורים לילדים זה בנאלי. יש קנאה גם בין אמהות לבנות שאנחנו הולכות ומתכערות והן הולכות ומתייפייפות" מספרת דניאלה.
לפני 17 שנה נישאה דניאלה למשה דקל אחרי שלושה חודשי היכרות. הוא רופא ילדים, אחראי צמחייה בבית, וחזר בתשובה לפני כעשר שנים. חוץ מזה, אין לדבר על משה. "זה משהו באמת דרמטי שקורה, 17 שנה קורים המון דברים" חושפת דניאלה. "הומור זה הדרך הטובה ביותר לטפל בדברים הרציניים ביותר, זה קומה אחת יותר גבוהה" מוסיפה.

>> תרצה אריאל: "נשאר זיכרון צורב ובלאגן דוקר"

אנשים, ימי ראשון-שלישי בשעה 18:50