לפני כמה ימים קולגה של ליזט ממן פוגל אתגר אותה בהתערבות: "אם את מעלה תמונה שלך בביקיני לרשת", הוא אמר לה, "את מקבלת ממני מה שאת רוצה".

ממן פוגל, מטפלת ומדריכת הורים בת 65, נענתה לאתגר ופרסמה בקבוצת מאמצחיק תמונה שלה בים. השיתוף גרר 22,000 לייקים וכמעט אלפיים תגובות, כולן חיוביות ומפרגנות. הבוקר התארחה ליזט בתכניתם של פאולה וליאון, ושוחחה איתם על דימוי גוף בגיל השלישי.

"הקולגה שלי טען שאני מתנהלת מתוך עכבה", הסבירה, "שלמרות שאני אדם מוחצן, אני לא אעלה תמונה בבגד-ים. הוא אמר שאני עושה אידיאליזציה של הסיטואציה: שאני אומרת שאני לא צריכה את זה, שזה לא משרת אותי, שזה חשוף מדי ולמה מטופל צריך לראות אותי במערומיי. הקולגה אמר: 'את מספרת סיפורים. יש לך בעיה'. בעקבות השיחה איתו הבנתי שיש פה דיסוננס. שעדיין יש לי איזו עכבה".

מה רע בלהיראות בת 65

החברה מעבירה מסר ברור: יש גוף מסוים שמתאים לביקיני, והוא צריך להיות רזה, חלק וגם צעיר. רבות מהתגובות שקיבלה ליזט היו כאלה שהחמיאו לה שהיא לא נראית בת 65, אבל זה לא היה המסר שהיא רצתה להעביר. "זה כיף שמחמיאים, אבל בעצם העובדה שזו מחמאה 'לא להיראות בת 65' אנחנו משרישים משהו. אני מקבעת את המקום של 'להיות מבוגרת ולהיראות טוב' זו המטרה".

הדיאטנית הקלינית אורנית יונה, מנהלת מרכז דעת הגוף לטיפול באכילה רגשית, הצטרפה לדיון ונתנה לו הקשר רחב יותר. "עם ההתבגרות ועם האימהות נשים מרגישות פחות ופחות שיש מקום לגוף שלהן ששווה להראות אותו. אני מתבגרת, זה חלק מהיופי, יש קמטים - אבל אני רוצה להיות גאה ולא לטשטש ולהסוות את זה שאני מתבגרת ולעשות כאילו שאני צעירה. אנחנו רוצות, אבל הביקורות מבחוץ אומרות לנו שזה לא מכובד". 

צפו בראיון המלא מתוך פאולה וליאון