רוצים לשתף את האיגרת עם החברים? לחצו על התמונה (עיצוב: סטודיו mako)
שנה עברית נהדרת | עיצוב: סטודיו mako

 

תשרי - קפה בחמישה שקלים

העם דרש צדק חברתי, ואם אפשר לקבל אותו עם כוס קפה בחמישה שקלים אז בכלל טוב. רני רהב ניצל את ההורדה הדרסטית כדי לצאת ולעשות קצת סדר בכלכלה הישראלית, שחלילה וחס לא יהרסו לנו את המשק.

חשון - בחירות באוסטרליה

בחשון האחרון, או אמצע ספטמבר אם אתם מתעקשים על שימור הלועזיות, התרחשו הבחירות באוסטרליה, מה שגרם לנו לצלול אל מעמקי מדינת הגולשים ולהתמקד דווקא בחיה הלאומית שלה, הקנגרו. אז איפה נתקלנו בחיית הכיס החמודה ממש לאחרונה? במערכון הבלתי נשכח של ג'ורג' בספארי כמובן.

 

כסלו - הסכם הביניים בז'נבה

בזמן שכולנו התעסקנו בנקיון שעווה מנרות החנוכה הבוערים, בז'נבה חתמו המעצמות על הסכם ביניים עם איראן בנוגע לתכנית הגרעין שלהם. אם כבר תכנית גרעין איראנית, קשה שלא להיזכר בצמד הכי חמד שהגיע מערבות פרס ישירות אל המסך המחויך שלכם.

טבת - פטירתו של אריק שרון

ראש הממשלה לשעבר היה אחת הדמויות הותיקות ואהובות ביותר ב"ארץ נהדרת", וגם אחרי לכתו החליטו חברי הקאסט לתת לו כבוד אחרון.

 

שבט - נצחון לאופזיציה באוקראינה

רגע לפני שהאופוזיציה כבשה את כס השלטון באוקראינה, היו אלה ה"פוסי ריוט", השכנות מהמעצמה הרוסית, שהגיעו לאולפן "ארץ נהדרת" כדי לכבוש את בעלי בעיות השמיעה, המתנגדים, המתנגדות, וכל מי שמתרגש לשמוע את ליאת הר לב, עלמה זק ושני כהן במבטא קצת אחר.

אדר א' - מרתון תל אביב

עשרות אלפי אנשים התקבצו להם במהלך חודש אדר כדי לרוץ כל עוד נפשם נמצאת בתוכם וברגליהם. מי שהתעלה מעל כולם, ובלט בעיקר בזכות הקרזול המפואר בשיער, היה כמובן "הפריק של הדבר".

אדר ב' - הרשעתו של אהוד אולמרט

אחרי סאגה ארוכה ומתישה, במהלכה אפילו פרויקט "הולילנד" הרים ידיים, קבע בית המשפט שאהוד אולמרט אשם במרבית הסעיפים, ויש סיכוי לא רע בכלל שבאחד מהקייצים הבאים נראה אותו לבוש כתום.

ניסן - שיגור הלווין אופק 10

עוד לווין שוגר לאוויר העולם, גם הוא בעל תעודת זהות כחולה, מה שמוכיח שוב שבכל הנוגע לטכנולוגיה וקדמה, עם ישראל אכן חי. כדי לדעת בדיוק מה היא ההמצאה הבאה שהמוח היהודי אמור לספק לעולם, מספיק להציץ בג'וגינג אליו יצאו חברי "הפרלמנט" כדי לפצח את הנושא.

אייר - בחירות במצרים

מעבר לים וההרים, ממש פה ליד, נערכו באייר האחרון הבחירות לנשיאות מצרים. מי שעוד היה מועמד לנשיאות, אבל פה בארץ, הוא פואד בן אליעזר, שידוע בקשר הקרוב שלו עם האומה המצרית ובעיקר עם השלטון שלה.

סיון - גמר ליגת האלופות

למרות שבקיץ האחרון היה זה המונדיאל שמשך את רוב תשומת הלב בכל הנוגע לכדור הלבן שנרדף על ידי 22 שחקנים, מעט לפני כן היו אלה חבורת פינת הליטוף שקבעו להיפגש לצפייה משותפת בגביע הכי חשוב באירופה.

תמוז - תחילת מבצע "צוק איתן"

חשבנו שמצפה לנו קיץ רגוע, מלא בלחות וכדורגל על אדמת ברזיל, אבל אז נטרפו הקלפים, יצאו כיפות הברזל ונכנסו למערכה חדשה, זו שעונה לשם "צוק איתן", שהביאה למרכז הבמה את גדעון לוי והצל, וליוותה אותנו גם אחרי תמוז. 


אב - המשך מבצע "צוק איתן"

כן, לצערנו המבצע גלש גם אל תוך חודש אב, וגם במהלכו רדפנו אחרי אזעקות וחיפשנו מקלטים קרובים. מי שעוד בלטו באותה תקופה היו מחלקת הקריאייטיב של החמאס ששחררו לעולם את המגה להיט "לא בוחדים" שזכה לוורסיה חדשה ב"תכנית קיציס".

 

אלול - דאע"ש עולים לכותרות

חבורת הטרור הרצחנית היא הבשורה האחרונה וככל הנראה הכי מיותרת שקיבל העולם בתקופה האחרונה, כזו שגם נפתח איתה את תשע"ה. עד שהעולם יחליט לטפל בהם באופן גורף הם כנראה ימשיכו ללוות אותנו עמוק אל תוך השנה הבאה.

  

>> לדף הפייסבוק של "ארץ נהדרת" לחצו כאן

>>> לדף הפייסבוק של "הפרלמנט" לחצו כאן