1. הסדרה מבוססת על רב המכר "אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו" שכתב יניב איצקוביץ', אבל היו מחשבות לשנות את השם משום שהיא מתרחשת בחיפה ולא בפאלו אלטו. השמות המובילים היו "עיר תחתית", "הוואדי" ו"איריס", אבל איצקוביץ', יוצר הסדרה, לא אהב אף אחד מהם. אחרי דיונים שנמשכו חודשים רבים, הוחלט לחזור לשם המקורי.
 2. איצקוביץ' והבמאי אורן שקדי נפגשו לראשונה בזום בגלל הקורונה. לדברי השניים, החיבור ביניהם היה מיידי. למרות ש"אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו" זו סדרת מתח, איצקוביץ' מסביר שיש בה גם המון הומור ודרמה אנושית, ולכן רצה במאי כמו שקדי, שייצור מהחומרים האלה משהו מיוחד ולא עוד סדרת מתח סטנדרטית.
 3. שקדי ביים את שלוש העונות הראשונות של "קופה ראשית" שהפכה במהרה לסדרת קאלט. ב"אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו" שקדי חוזר לשתף פעולה עם השחקן יניב סוויסה שמזוהה עם דמותו האהובה מ"קופה ראשית", ניסים.
 4. מגי אזרזר חששה לגלם את איריס אברמוב, תפקיד שכמוהו לא עשתה מעולם. איריס היא חוקרת משטרה נועזת ומבריקה שלא ממש מטפחת את עצמה, בשונה מאזרזר שמובילה קמפיינים לחברות איפור וטיפוח. כשמגי הגיעה לסט ביום הראשון לצילומים, היה ברור לכולם מיד שהיא איריס אברמוב, מכף רגל ועד ראש.
  מגי אזרזר בפרמיירת "אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו" (צילום: אורטל דהן זיו)
  תתרגלו לשם - איריס אברמוב | צילום: אורטל דהן זיו
 5. את בעלה של איריס, עופר, מגלם הזמר והמוזיקאי שלומי שבן - שזהו תפקידו הראשון כשחקן בסדרת טלוויזיה. לאיריס ועופר שני ילדים אותם מגלמים גור עדן ובר ברזילי. במציאות, בסמוך לצילומי הסדרה, אזרזר ילדה את שתי בנותיה התאומות. בהפסקות שבין הצילומים, היה אפשר לקלוט את אזרזר מדברת איתן בוידיאו.
 6. מהרגע הראשון היה ברור שלריף נאמן התפקיד הכי קשה בסדרה. שוטרת צעירה, מתלמדת, שנכנסת לשחק במגרש של הגדולים. בהתחלה לא כל כך מתייחסים אליה - עד שבהדרגה היא תופסת יותר ויותר מקום. שקדי ואיצקוביץ' מספרים שריף הצליחה להבין את הדמות הזו לעומק ושההופעה שלה לא פחות ממרגשת.
 7. השחקן אופק פסח, שמגלם בסדרה את עידן לוריא, ערך תחקיר מקיף לקראת הצילומים: הוא קרא את הספר "אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו", כפי שמצופה ממקצוען אמיתי. באחת הסצנות עידן מקריא שיר שכתב יהודה עמיחי. לקראת הסצנה המדוברת, אופק קרא את הספר שכתב עמיחי - "פתוח סגור פתוח".
  ריף נאמן בפרמיירת "אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו" (צילום: אורטל דהן זיו)
  הופעה נהדרת. ריף נאמן | צילום: אורטל דהן זיו
 8. בזמן צילומי הסדרה התקינה מחלקת הארט שלטים בשכונת ואדי סאליב ובהם פרסומים על מגדלים חדשים שעומדים להיבנות בשכונה. השלטים נראו כל כך אמיתיים, שכמה מתושבי השכונה, שלא אהבו את היוזמה הנדל"נית הזו, לא היו מוכנים לתת לצוות ההפקה לצלם. בסוף הכל הסתדר על מקומו בשלום ותושבי השכונה היו מעורבים בצילומים.
 9. בשבוע הצילומים הראשון היה לילה אינטנסיבי מאוד, שהתחיל בשמונה בערב והסתיים בשבע בבוקר למחרת. בשעות הקשות, עמוק לתוך הלילה, כשכולם החזיקו את העיניים עם גפרורים, צוות ההפקה הופתע לגלות שדווקא השחקן הוותיק ביותר בחבורה, גברי בנאי בן ה-84, עירני ודרוך יותר מכולם.
 10. באחת הסצנות שבהן משחק אדם גבאי את יותם קני, הוא מספר סיפור על יונה שאימץ עם אמו בילדותו. בזמן שהסצנה צולמה, הגיחה יונה משום מקום והתיישבה על אדן החלון במבנה שבו צולמה הסצנה. מאז הסכימו כולם שיש על הסדרה הזו השגחה עליונה.
 11. באחד מימי הצילום צוות ההפקה הטיס רחפן, מה שהתברר כמשימה קשה בגלל שיבושי ה-GPS שמפעיל הצבא באזור הצפון. באחד השוטים שצולמו בשעות הלילה בשוק תלפיות, בעת שהטיסו את הרחפן, הצבא השתלט עליו והפיל אותו לאחד הגגות. הצלם רותם ירון ועוזר הבמאי מישל זריהן לא היו מוכנים לוותר ויצאו לחיפושים חסרי סיכוי אחרי הרחפן. אחרי שעלו על מספר גגות חשוכים ופגשו שכנים חשדנים, ואפילו מפגש אחד לא סימפטי עם כלב באחת הכניסות לבניין, שמעו צעקות ממישהו שהצביע להם על אחד הגגות. הרחפן המרוסק נמצא ולמרבה המזל הצליחו השניים להציל את כרטיס הזיכרון שהכיל את כל צילומי אותו יום. השגחה עליונה כבר אמרנו?
  יניב איצקוביץ' (צילום: אריק סולטן, יחסי ציבור )
  הסופר ויוצר הסדרה "אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו" | צילום: אריק סולטן, יחסי ציבור
 12. איצקוביץ' כתב כאמור את תסריטי הסדרה על פי ספרו, "אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו". הספר מורכב מארבעה חלקים שכל אחד מהם מתרחש בתקופה אחרת, אך בסדרה מופיעות כמה דמויות שלא נפגשו מעולם בספר.