מערכת היחסים בין שלום (גולן אזולאי) לאיריס (מגי אזרזר) ב"אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו" ידעה עליות ומורדות. הערב, בפרק המטלטל והמפתיע ביותר בסדרה עד היום, הסתבר שאיריס צדקה מהרגע הראשון - שלום אכן הדליף מידע רגיש מהחקירה, אבל לא לברוכיאנים שאליהם יש לו חוב כבד, אלא דווקא ליריבים המושבעים שלהם, החיג'אזים, זאת כדי לפגוע בברוכיאנים שאיימו עליו ועל בני משפחתו.

כשהם ישובים זה לצד זו בוואן המשטרתי בנמל חיפה, רגע לפני ההסתערות על חיילי חיג'אזי שחטפו את לירז ברוכיאן והחזיקו אותו במכולה, איריס חשפה בפני שלום שעלתה עליו. המסכות ירדו בבת אחת. שלום התוודה בפניה שעשה זאת כי הברוכיאנים לא עזבו אותו ואף איימו על בתו האהובה. הוא חיפש נקמה. איריס הודיעה לו שבסיום הפעילות יצטרך להסגיר את עצמו ולהודות במעשיו. שלום הנסער פרץ החוצה מהוואן, הרג כמה חיילי חיג'אזי, נורה - ונהרג.

"זה קשה. אני חש צער", מספר אזולאי בשיחה עם mako, "שלום גאל את עצמו ועשה תיקון. הוא הסתער, הרג חיג'אזים. זה מעשה שברח לו, בגלל מציאות שבה היה דרוך גם ככה. הוא עשה מעשה נואש ואימפולסיבי. שלום נקלע למצב מאוד קיצוני. רדפו אותו, הציקו לו, איימו עליו ועל משפחתו. הוא מכיר את הברוכיאנים משנים במשטרה ויודע שהם חלאות אדם, שמה שהם אומרים - הם יעשו. אמר: טוב, תמות נפשי עם פלשתים, אבל לכיוון השני".

"את הסצנה בוואן צילמתי ביום הראשון, בשעת הצילומים הראשונה שלי. זה היה קשה מאוד. באותו היום נתפס לי הגב בטירוף, לא יכולתי לשבת. היו כאבים, סבלתי מבפנים. אולי זה עזר לסצנה. מגי, שאני בקשר טוב איתה, נתנה לי להיות ברגע הזה".

איך הרגשת בצילומי הסצנה שבה שלום נורה ונהרג?
"צילמנו כל הלילה את הסצנה הזו, את ההסתערות הזו. היה לי אקדח שירה גז, זה היה מאוד חזק. את הרגע שמד"א באים ועושים לשלום החייאה, צילמנו לפנות בוקר ממש. צילמנו את הסצנה הזו כשהשחר עלה. זה היה בול בטיימינג".

עד הרגע האחרון האמנתי לך ששלום לא אשם. שכנעת לגמרי.
"שיקרתי טוב. שחקנים משקרים למען האמת. שיחקתי כאילו הוא באמת לא עשה את זה. מבחינתי, הוא לא עשה את זה. האמת, היה לי קשה שהוא עשה את זה. כל פעם, אחרי סצנה, הייתי מדבר עם מגי ושואל אותה: 'מה, זה שנהרג זה בגלל שאני הלשנתי?'. היו לי נקיפות מצפון על הדמות. בתור אדם שהזהות היהודית שלו חזקה לא היה לי פשוט עם זה, מבחינה אישית, שזה יהודי שמלשין על יהודים. אבל, אלה נבלה ואלה טרפה. שתיהן משפחות פשע נוראיות שעושים דברים נוראיים, בשני הצדדים".

שלום ב"אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו" (צילום: מיכה בריקמן)
"עשה מעשה נואש ואימפולסיבי, נקלע למצב קיצון". גולן אזולאי ב"אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו" | צילום: מיכה בריקמן

איך אתה מסכם את המסע שלך ב"אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו"?
"שמחתי מאוד להיות שותף לסדרה כזאת חזקה, טובה ואיכותית. אני שמח מאוד מהתוצאה שיצאה. תודה לאורן שקדי על הבימוי. שקדי התעקש לפעמים על דברים שעזרו לזה לקרות, שעזרו לדמות לצאת. אם יורשה לי להגיד על עצמי, זאת הייתה הופעה חזקה שלי. נהניתי לראות את התוצאה על המסך".