אני מוכנהאפרת רייטן נכנסה לעולם הפוליטי לפני כשנתיים בידיעה שהיא רוצה לשנות, ולא תפחד לעמוד על שלה בנושאים שחשובים לה. המאבקים שלה מעל בימת הכנסת ובדיוני הוועדות הפכו לסימן ההיכר שלה. אבל יש שאלה שמרחפת באוויר בעניינה, ביתר שאת מאז התוצאות העגומות מבחינת מפלגתה בבחירות האחרונות: האם היא שואפת להוביל את מפלגת העבודה?

חברת הכנסת הגיעה "אופירה וברקוביץ'" הצהירה כי תתמודד בבחירות הבאות על ראשות המפלגה. "אין לי ספק שאשים את עצמי כמועמדת בבחירות הבאות ליו"ר מפלגת העבודה", היא אמרה.

כי מרב לא מתאימה יותר?
"לא, אני חושבת שזה מה שיפה במפלגה בניגוד למפלגות האחרות. יש לנו מנגנונים ופעילים, והם אלו בסוף שבוחרים את היו"ר".

את רואה אותה כאחת הסיבות העיקריות להפסד בבחירות האחרונות? כי היא מקבלת הרבה בוז.
"אני חושבת שעושים לה גם הרבה מאוד עוול. ברור שהיום בדיעבד אפשר להסתכל ולומר שהחיבור עם מרצ יכול היה לשנות את התמונה - כנראה שכן. לא בטוח שהממשלה לא הייתה מצליחה לכונן את עצמה אבל יכול להיות שהפער היה קטן יותר במנדטים".

בעבר כשנשאלה רייטן בנוגע לאפשרות להחליף את מיכאלי היא ענתה כי: "מרב מעל עשר שנים בפוליטיקה ומבינה אותה היטב. יהיו עוד אנשים שירצו להתמודד וככה צריך. זו מפלגה דמוקרטית ובסוף בוחרים אותנו".

רייטן שרק לפני כמה ימים ויתרה על המועמדות שלה בוועדה לבחירת שופטים, הסבירה למה המאבק על הרכב הוועדה הוא כל כך חשוב: "הוועדה הזאתי היא כמו הדירקטוריון, אם יש כוח ליו"ר הדירקטוריון משנים את כל הצביון של מי שמגיע לבית המשפט. יש כל כך הרבה פייק ניוז שהמדינה הזאתי אוכלת, כמו למשל שהשופטים ממנים את עצמם, זה פייק מארץ הפייקים שהגיע מיד מכוונת שרוצה לסמן את בית המשפט".

"תראו את הממשלה הזאתי ומה שקורה ברחובות, אנשים לא גומרים את החודש עם יוקר המחייה, אני שומעת על אנשים שרוצים להתאבד, אני שומעת על סטודנטים שרוצים לעזוב את הארץ והמון השקעות שלא נכנסו לפה בכלל. וכמובן שיש את הריביות ומה שקורה בחברה הערבית, ומי אשם?".