השר צחי הנגבי התארח הערב (שישי) אצל אופירה וברקוביץ' וטען כי "השטויות האלה שלאנשים אין מה לאכול זה חארטה. יש מיליון מובטלים שעד היום רובם קיבלו דמי אבטלה ועכשיו אנחנו צריכים להחזיר אותם לעבודה. יש עסקים שנפגעו והם במצוקה קשה אבל להגיד שאין מה לאכול זה פופוליזם".

יש מאות אלפים שאין להם.
"כמישהו שחי את הציבור, הביטוי 'אין מה לאכול' הוא מוגזם. הציבור הבין את הצורך בסגירת המשק. עכשיו אנחנו נאבקים עם השיניים והציפורניים למנוע את סגירת המשק שוב כדי למנוע מצב שלא יהיה לאנשים מה לאכול בהמשך".

כשאופירה וברקוביץ' ביקרו את טענותיו של הנגבי וטענו כי הוא מנותק השיב השר: "אתם מנותקים. אתם לא מבינים מה זה פופוליזם, זה לצעוק ולצעוק. הממשלה והאנשים באוצר מנסים לאזן בין צרכי הציבור לצרכים של הנזקקים. אי אפשר לשפוך כסף בלי הגבלה".

צחי הנגבי (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
"רוצה שבני גנץ יהיה ראש הממשלה" | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"אני רוצה שבני גנץ יהיה ראש הממשלה"

עוד התייחס הנגבי לנושא הסיפוח. "יותר ממיליון מצביעי ליכוד רוצים ריבונות בארץ ישראל. צריך לנצל את חלון ההזדמנויות שיש נשיא אמריקאי שמאמץ את הגישה שאומרת שריבונות היא חלק מכל הסדר עתידי ואנחנו נעשה את זה בלי שום קשר לשום נושא אחר".

אז למה לא עושים כבר סיפוח?
"אנחנו לא נעשה סיפוח מחר בבוקר, אלא אחרי דיון בקבינט, בממשלה ובכנסת. אנחנו התחייבנו בהסכמים הקואליציוניים לא להתחיל את זה לפני ה-1 ביולי".

אז יהיה סיפוח בזמן הקרוב?
"יהיה סיפוח. אנחנו לא קוראים לזה סיפוח אלא החלת ריבונות ישראלית כמו שעשינו ברמת הגולן ובמזרח ירושלים".

בני גנץ יהיה ראש הממשלה?
"אם הוא לא ייכנע ללחצים שמופעלים עליו. אני רוצה שבני גנץ יהיה ראש הממשלה כי עשינו הסכם וצריך לכבד אותו".